Google překladač: English Deutsch

Aplikátor silikonové pásky je zařízení, které na nanesený pruh lepidla položí krycí silikonovou pásku pro pozdější odtrhnutí. Tím vnikne podobný efekt jako při použití oboustranné samolepící pásky. Tento způsob uzavírání obalu je v oblasti kartonových a papírových krabic běžnou praxí. Stejnou technologii je ale také možné aplikovat i na fóliové přepravní sáčky. Toto řešení začíná být oblíbené u stéle více výrobců, kteří na něj převádí svoji výrobu. V našem příspěvku se dočtete, proč tomu tak je.

Aplikator 1-silikonove-pask

V případě papíru i lepenky je možné proužek tlakově citlivého lepidla (PSA) nebo odtrhávací proužky sloužící pro otevření balení aplikovat přímo na jejich povrch v rámci výrobní linky. U plastových přepravních sáčků to však není možné, protože obvykle nejsou dostatečně tepelně odolné. Proto se lepidlo nejprve nanáší na nelepivý proužek silikonového papíru (nebo na tepelně odolnou plastovou pásku), který se pak ve výrobním procesu po mírném vychladnutí lepidla aplikuje na přepravní sáček. Tento způsob řešení uzavírání obalů přímo v rámci výrobní linky nazývaný taky "inline gluing" přináší značné výhody v oblastech nákladů, efektivity a kvality

Lepení v rámci výrobní linky snižuje náklady
Skutečnost je taková, že předlepená oboustranná lepicí páska je drahá. Tyto náklady se stávají problémem úměrně vašemu objemu produkce. Provozní náklady na řešení s využitím tavného lepidla a nelepivých silikonových pásků jsou výrazně nižší. Oproti tomu samozřejmě stojí investiční náklady v podobě moderního systému nanášení lepidla a aplikátoru krycích silikonových proužků, které jsou vyšší než v případě pouhého aplikátoru oboustranné lepicí pásky. Je tedy nutné uvědomit si na jak vysoké objemy výroby míříte a spočítat provozní náklady. V určitém objemu produkce, který není ani tak vysoký, se začne investice do systému nanášení lepidla vyplácet a s každým dalším zvýšením objemu výrobu získáte další úspory. E-commerce je stále rychle rostoucí trh.

Lepení v rámci výrobní zvyšuje efetivitu
Efektivitu výroby s přepravními foliovými sáčky ovlivňují dva faktory: rychlost stroje a počet zastávek stroje. Rychlost výroby, které je možné dosáhnout při aplikaci lepidla „inline" je v některých případech až 3× vyšší. Obvykle se zde narazí na omezení výrobního stroje. Dalším faktorem je to, že role s nelepivým silikonovým papírem jsou mnohem delší než role s oboustrannou lepicí páskou. Nemají na sobě totiž vrstvu lepidla, jsou tenčí, a díky tomu se snižuje počet výměn rolí. V prospěch lepení v rámci výrobní linky hraje i flexibilita. Pro systém nanášení tavného lepidla je totiž velmi jednoduché změnit formát lepení. Stačí vyměnit masku na trysce nanášecí hlavy, zadat nový formát řídicí jednotce a je hotovo.
Aplikator 2 -silikonove-pas

Lepení v rámci výrobní linky zvyšuje kvalitu
Aplikátory silikonové pásky v rámci výrobní linky zaručují bezpečné uzavření bez potřeby přebytečného lepidla. Je to díky regulaci množství naneseného lepidla, které se může flexibilně upravit podle potřeb aktuálního výrobku. Zákazníci, jako kanadská společnost Fen-Tech, tento systém úspěšně používají již řadu let.
Také koncoví zákazníci v E-commerce ocení vyšší pohodlí a vynikající kvalitu, které přináší aplikátory silikonové pásky. V porovnání s oboustrannou lepicí páskou přesahuje silikonový papír mimo nános lepidla, takže se snadno uchopuje a odtrhuje.

Dodatečná montáž aplikátoru silikonové pásky je možná
Uvažujete o změně své výroby, ale nechcete měnit celý výrobní systém? Pak pro vás máme dobrou zprávu! K tomu, abyste mohli využívat výhod nanášení lepidla v rámci výrobní linky nepotřebujete nový závod. Stačí vám, aby byl k dispozici určitý prostor pro systém nanášení lepidla a aplikátoru silikonové pásky. Kontaktuje experty na průmyslové lepení ze společnosti KALETECH, kteří Vám rádi se vším pomohou.Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..