Google překladač: English Deutsch

Automatické doplňování lepidla ve formě granulátu RobaFeed3 a zásobník na lepidlo GlueFill je oblíbeným doplňkem systémů pro nanášení tavných lepidel. V následujícím článku bychom vám rádi představili 4 hlavní oblasti, ve kterých vám technologie automatického doplňování lepidla usnadní každodenní starosti s vaší výrobou, ať už se jedná o nové systémy nebo doplnění systémů stávajících.

kaletech 1 Automaticke-dopl

1. ČISTOTA
Pokud působíte v oblasti průmyslu, kde jsou kladeny vyšší nároky na čistotu výrobního prostředí, může vám systém automatického doplňování lepidla ušetřit mnoho starostí. Díky němu se totiž vyhnete jevům jako jsou znečištěný plnící otvor tanku tavné jednotky, přeplněný tank nebo granule rozsypané na podlaze.
kaletech 3 Spravne-naplnenyZvláště přeplňování tanků tavných jednotek může vést k problémům. Dochází k němu často, snad i v dobré víře, obvykle je ale motivací pouze snaha usnadnit si práci. Jaké mohou být důsledky? Granulát se přilepí na víčko a okraj nádrže, roztaví se a připeče. Víčko a okraj nádrže se slepí dohromady. Roztavené lepidlo začne přetékat přes okraje tanku, nejdříve po po jeho vnější straně a postupně zaplňuje vnitřek tavné jednotky. Výsledkem je časově náročná oprava při příštím servisu zařízení, v horších případech vyřazení jednotky z provozu a výpadek výroby.
kaletech 2 Preplneny-tank-a
Přestože je otvor tanku dostatečně velký pro pohodlné ruční plnění, může se stát, že se granule lepidla jednou za čas rozsypou. K tomu může dojít jednak z neopatrnosti nebo pokud je jednotka ve výrobním systému instalována tak, že je obtížně přístupná. V extrémních případech může granulát lepidla kontaminovat i samotné výrobky.

2. ÚSPORA NÁKLADŮ

Pořizovací náklady systému pro automatické doplňování lepidla RobaFeed 3 a nádoby na granulát GlueFill se pohybují v nižších desítkách tisíc korun. Oproti tomu ale přinášejí značnou úsporu nákladů na provoz a na pořízení tavné jednotky.
Díky automatickému doplňování lepidla si můžete zvolit tavnou jednotku s přesně dimenzovanou tavicí kapacitou. Její pořízení je levnější než pořízení tavicího zařízení s velkým tankem a spotřebuje také méně elektrické energie. Do nádrže se totiž dávkuje a taví pouze takové množství lepidla, které je v procesu skutečně zapotřebí. Také se vyhnete jevům jako znečištění lepičky a výrobního prostředí v důsledku špatného doplňování lepidla, čímž ušetříte peníze za náročnější údržbu.

3. BEZPEČNOST

V závodech s přísnými bezpečnostní předpisy na ochranu pracovníků obsluhy je automatický systém doplňování lepidla nejlepší volbou. Systémy Robatech se snaží riziko popálení pracovníků co nejvíce eliminovat bezpečnostními prvky jako je izolace CoolTouch nebo těsněním tanku a jeho okolí. I přesto je však toto riziko reálné. Především při doplňování lepidla, kdy dojde k otevření víka tavné nádrže a může dojít ke kontaktu s jejím horkým povrchem nebo roztaveným lepidlem.
Dalším bezpečnostním argumentem, který hovoří ve prospěch automatického doplňování, je eliminace vdechnutí výparů z lepidla. Zde záleží především na typu lepidla. Ačkoli tavná lepidla obecně nejsou toxická, může být přímý kontakt s výpary lidem nepříjemný. Vaši kolegové jistě ocení, že je nemusí vdechovat.

4. SNADNÁ INTEGRACE A KOMPATIBILITA
Integrujete systém pro nanášení lepidla do výrobního stroje nebo jste výrobcem takových strojů? Pak jistě oceníte možnost doplňovat lepidlo automaticky. Vyhnete se totiž nutnosti zastavení výrobního procesu v důsledku narušení bezpečnostních zón během ručního doplňování.
Při navrhování nových lepicích systémů doporučujeme automatické doplňování lepidla ve všech případech, kdy vyhodnotíme, že vám přinese výše zmíněné výhody. Rádi vám pomůžeme i s dodatečnou montáží. Automatický plnicí systém lepidla je kompatibilní s tavnými jednotkami Concept, Vision a JumboFlex a také s podobnými zařízeními ostatních výrobců. Dovybavení je možné provést ve velmi krátkém termínu.. Již po krátkém provozu se můžete těšit z větší čistoty, bezpečnosti a efektivity.

Pozvánka na den otevřených dveří ve firmě Kaletech

Kaletech-open dayKalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..