Google překladač: English Deutsch

Náhodně rozházené produkty na dopravníku, neuspořádaně poskládané výrobky a značící laser Solaris je vždy perfektně a na správné místo označí. Záhada? Ne, pouze kamera Cognex ovládá laser Solaris a navádí laserový paprsek. Laserové značení je ekonomické a nepoužívá žádný spotřební materiál, tedy je bez inkoustu a ředidel, z čehož plyne i nezatěžování životního prostředí a peněženku uživatele. Elektronicky ovládaný laserový paprsek na plochu např. 100×100 mm má několik výhod, jako je umístění textu kamkoliv v této značící oblasti.

leonardo obr1

Když k laseru připojíme kameru, tak je velmi jednoduché sledovat polohu produktu i jeho natočení. Údaje o poloze a natočení produktu se zasílají přes ethernetový kabel do laseru Solaris. Laser automaticky přepočítává zadané parametry a polohuje tisknutý text na správné místo. Přesně se trefíme do produktu i s jeho natočením. Chyba není možná, minout produkt nelze, protože vše je připojené jen jedním kabelem a napřímo mezi laserem Solaris a kamerou Cognex.

Již není potřeba natáčet produkty a přesně je polohovat pod laserem, toto zabezpečí malý pomocník s velkým výkonem, kamera Cognex. Řídicí jednotky laserů Solaris dokáží připojit i jiné kamerové systémy s protokolem UDP. Jejich software je uzpůsoben jak pro značení za pohybu produktů na dopravníku, tak i ve statickém režimu. Kamera může také pouze provádět korekci umístění produktu pod laserem, tedy jen několik desetin mm, ale také polohovat rozdíly v několika centimetrech. Je zde velmi výkonný nástroj pro automatizaci značení.

Partner strojového vidění Cognex – Smart View, s.r.o.

www.lt.cz

 Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..