Google překladač: English Deutsch

V stále více se propojeném světě, kde se musí vysoce jakostní výrobky dodávat stále rychleji a na více trhů, konvenční přístupy k etiketování a značení produktů, s manuálními procesy a různorodými tiskovými řešeními, už prostě nepostačí.

leonardo obr1


Značení produktů je nutno digitalizovat, standardizovat a integrovat do vašich výrobních a logistických procesů. Tím se nejen zvýší kvalita a schopnost reagovat na požadavky, ale zároveň se sníží náklady — takové spojení přínosů se vyskytuje jen zřídka a výrobci si nemohou dovolit ho přehlížet.

Co se týče navrhování, řízení a použití etiket určených pro aplikování nebo přímé značení na produkty, výrobci čelí složitým problémům. Ve většině průmyslových oborů musí být etikety a značící zprávy každého jednotlivého výrobku vysledovatelné, odpovídající a jasné – nejenom v zemi výrobce, ale i za hranicemi. To vede k obrovským problémům při velkých objemech vytvářených etiket a značících zpráv, které musí být sladěné, od jednotlivých oddělení vašeho podniku k vašim dodavatelům, zákazníkům a spotřebitelům. Jak je možné zajistit kvalitu, přesnost a produktivitu, je-li zde tolik zúčastněných činitelů a tolik variací etiket?

Zůstává zvykem, že každá továrna a distribuční středisko má své vlastní etiketovací software, spolu s množstvím různých tiskáren etiket a značících technologií, jako jsou lasery a inkjety. To může jasně vést k nedůslednostem, a náklady spojené s řízením a provozem tak různorodého systému mohou být nehorázné vysoké.

Představte si, že zákazník požádá o změnu jedné z vašich expedičních etiket. V decentralizovaném systému může v takovém případě běžně docházet k nepřesnostem. Takové nepřesnosti vedou k chybnému etiketování a mohou mít za následek i zhoršení jakosti, což může narušit spokojenost vašeho zákazníka a poškodit vaši obchodní značku a zvýšit riziko nedodržení pokynů a zpoždění v dodání a expedici.

Navíc nasazení zaměstnanců na to, aby měnili etiketové šablony a značící zprávy, je časově náročné a drahé. Při mnohočetných návrzích a úpravách značících zpráv v celé vaší organizaci vznikají další čekací doby a finanční náklady.

Digitalizované etiketování a návrh značících zpráv


Digitální transformace vašeho etiketování a vytváření značících zpráv nabízí způsob, jak centralizovat vaše značící procesy a mít je pod kontrolou bez ohledu na to, kde k nim dochází. Nezáleží na tom, zda značící zprávy potřebuje továrna nebo vaše distribuční středisko; mohou být vyrobeny nebo z prohlížeče změněny nebo aktualizovány a dodány, kdykoliv a kdekoliv je jich zapotřebí. Digitální transformace etiketování a vytváření značících zpráv umožňuje firmám přesně tisknout etikety a značící zprávy podle jediného pravdivého zdroje.
Takovýto modernizovaný, centralizovaný systém může zvýšit vaši pružnost a kvalitu, snížit náklady a přispět k lepší spolupráci v dodavatelském řetězci.

 • Zvýšená pružnost
  Lze uskutečňovat požadavky na změny a vytvářet šablony pro nové etikety a značící zprávy, na podporu nových výrobků a nových zákazníků, aniž by to vyžadovalo vysoký stupeň odbornosti. V rámci řízení etiket a značících zpráv lze procesy digitalizovat a automatizovat a zajistit tak, aby i uživatelé systému bez vysoké odbornosti v IT mohli zakrátko navrhovat etikety a značící zprávy.
 • Zlepšená jakost
  Při centralizovaném řešení je možné etikety a značící zprávy tisknout podle jednotného standardu — což je podstatné pro zachovávání shody a souladu s obchodní značkou. Pro zákazníky je navíc přínosná i shoda ve formátování a v kvalitě.
  Skutečnost, že se uchovává jediná verze každé šablony, zajišťuje shodu a přináší dodatečnou výhodu, že postačí jedenkrát se spojit s vaším řešením MES nebo ERP, abyste získali hlavní data – to znamená menší náklady na IT a podstatně sníženou pravděpodobnost lidské chybovosti. Navíc k tomu lze otázky bezpečnosti řešit na mnohočetných úrovních funkční bezpečnosti.
 • Zlepšená spolupráce
  Centralizované řízení vám umožní lépe spolupracovat s partnery v dodavatelském řetězci. Jelikož je tak snadné vytvářet a sdílet etikety a značící zprávy, můžete podněcovat dodavatele k tomu, aby používali standardizovaný formát, sdílený na základě systému řízení, uloženého v cloudu.
 • Snížení nákladů
  Jednocestné centralizované etiketování snižuje náklady tím, že vylučuje nutnost manuálního úsilí. Podniky mají často tisíce individuálních databází etiket a značících zpráv, roztroušených v různých provozech, včetně mnoha duplicitních na obsluhu téhož zákazníka. Centralizace elimininuje duplicitní položky v databázích a šetří tak náklady spojené s jejich udržováním; zároveň snižuje možnost chybného značení a s tím spojená storna, což je nákladné.
 • Efektivní zajišťování kvality
  Moderní systémy řízení značení účinně digitalizovaly proces zajišťování kvality tím, že odstranily manuální kontrolu kvality. To znamená nižší náklady na pracovní síly, menší riziko chybovosti, a rovněž rychlejší provádění a schvalování změn.


Prostor pro otázky


Chcete-li zjistit, zda pro vaši organizaci by centralizovaný, digitální systém řízení etiketování a návrh značících zpráv byl přínosem, bude užitečné, když si položíte následující otázky:
Jak často jakožto organizace aktualizujeme etikety a značící zprávy a kolik na to vynaložíme času?

 • Musíte požádat IT, aby vám provedli změny?
 • Jak dlouho musíte čekat, než vám IT provedou změny?
 • Kolik vám IT účtují za požadavky na změnu etiket?
 • Jak efektivní je váš proces zajišťování jakosti?
 • Kolik lidí se podílí na vytváření, aktualizaci a tisku etiket a značících zpráv?
 • Kolik softwarových aplikací používáme k tomu, abychom je vyrobili?
 • Jak často dochází k chybnému značení a jaké to má důsledky?
 • Můžeme centralizovaným řešením zvýšit spokojenost zákazníků nebo snadněji reagovat na požadavky na shodu?

Tyto otázky bude nutno uzpůsobit vašemu podniku, představují však užitečný výchozí bod pro analýzu vaší stávající situace. Aby výrobci byli schopni konkurovat ve stále náročnějším prostředí, musí využívat nové technologie, aby reagovali rychleji a současně snižovali náklady všude, kde je to možné. Zvýšená pružnost, zvýšená produktivita a lepší řízení jakosti, to je jen několik z přínosů, které získávají výrobci z digitální transformace svého značení. Digitalizace etiketování a značení může výrobcům pomoci k větší konkurenceschopnosti a může poskytnout mnoho přínosů navíc k tomu, co je patrné na první pohled.

„V Leonardo technology dokážeme díky softwaru NiceLabel připravit jednotný systém pro práci s tiskárnami všech výrobců a značících technologií, jako jsou lasery a inkjety. Oslovte nás pro nezávaznou konzultaci a nabídku řešení, " říká Petr Marušák, projekt manažer odpovědný za implementace softwaru NiceLabel.

Navštivte nás na veletrhu MSV 2019 v Brně, naleznete nás v hale E, stáncích č. 7 a 16 nebo nás kontaktujte na

Leonardo technology s.r.o.
Ulička 37, 691 43 Hlohovec
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.LT.cz

leonardo obr2

leonardo obr3Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..