Google překladač: English Deutsch

Složitý úkol vyžadující snímání polohy pružiny, včetně úhlu stoupání jednotlivých závitů a následné přesné navádění značícího laserového paprsku na pružinu s opravdu precizním značením – to je málo známá funkce laseru Solaris. Vektorový laserový systém má definovanou značící plochu, která je například 100×100mm. V této značící ploše je možné umístit jakýkoliv nápis, text nebo grafiku, logo. Veškerý laserový popis může být otočený o jakýkoliv úhel.

leonardo obr03

Kamera snímá produkt, který je v tomto projektu velmi složitý a tvoří jej automobilová pružina. Kamera má údaje o poloze pružiny, úhlu natočení a tyto parametry zašle do laseru, který automaticky natočí nápis a posune do polohy definované zaslanými souřadnicemi z kamery.

leonardo obr01Pro propojení s laserem Solaris je možné použít jakoukoliv kameru komunikující na UDP protokolu. S velkou výhodou se používá kamera Festo. Její nespornou výhodou je zabudovaný řídicí systém, takové PLC, které je přímo kabelem propojené s laserem. Již není žádný mezičlánek mezi laserem a kamerou, jeden konektor kabelu do laseru a druhý do kamery, zbytek zabezpečí software přímo v kameře. Elegantní, snadné, jednoduché a eliminující chyby.

Uvedený systém je možné použít jak pro statické značení, kdy produkt stojí pod laserovou hlavou, tak pro značení pohybujícího se produktu. Solaris laser značí také za pohybu, pokud produkt jede na dopravníku nebo v manipulátoru, je snímána rychlost pohybu enkodérem a laserový paprsek sleduje pohybující se produkt a značí na něj. Pokud jedou produkty v různé poloze a náhodném natočení na dopravníku, lze s výhodou využít snímání produktu kamerou a navádění laserového paprsku. Kamera zasílá informaci o poloze produktu a úhlu natočení, laser Solaris eSolarMark natáčí nápis a polohuje jej přesně na produkt. Není potřeba ukládání a polohování produktu, vše běží automaticky za pohybu.

Leonardo technology se zabývá automatizací průmyslového značení s vysokou přidanou hodnotou.

www.lt.cz

leonardo obr02

 Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..