Google překladač: English Deutsch

V Leonardo technology si uvědomujeme, že kvalita inkjet tiskárny závisí také na základní látce pro tisk, a tou jsou vysoce kvalitní inkousty Leibinger. Proto disponujeme velkým množstvím druhů nejkvalitnějších inkoustů, což se přímo odráží v bezporuchovosti stroje a prakticky bezkonkurenčním pokrytí trhu co do škály potisku povrchů.

leonardo obr1

V nabídce pro inkjet tiskárny Leibinger, které vynikají svou vysokou kvalitou, je obrovská škála standardních a speciálních inkoustů pro nespočet aplikací. Inkousty se liší barevnou škálou od černé, bílé, modré, světle modré, zelené, žluté a oranžové. Dále se inkousty liší svými fyzikálními vlastnostmi jako je odolnost na alkohol pro kosmetický a lihovarnický průmysl, odolné inkousty na brzdovou kapalinu, oleje, benzín a naftu pro automobilový průmysl a např. odolnost vysokým teplotám. Zvláštní kapitolou v naší nabídce jsou bezpečnostní neviditelné inkousty, které fosforeskují světle modře pod UV světlem, jejich použití je např. v tiskárnách cenin. Speciální tzv. jedlé inkousty mají certifikáty FDA a jsou vyvinuty pro značení ve zdravotnictví a potravinářství. Příkladem může být přímý potisk bochníku sýru nebo zdravotního materiálu.

Solvent neboli ředidlo
Ke každému inkoustu je třeba vhodně doplnit i ředidlo, tzv. solvent, které musí být o stejném základu jako inkoust. Slouží k udržování stále stejné viskozity inkoustu. Některé tiskárny potřebují na výplach hadic solvent, čímž značně zvyšují spotřebu solventu a navíc použitý špinavý solvent jde zpět do nádrže inkoustu a ředí tak inkoust. Tato nevýhoda se ukáže při častém zapínání a vypínání tiskárny, kdy se značně naředí inkoust, což je ekonomicky značně nevýhodné. Tiskárny Leibinger nepoužívají solventy na výplach hadic už z principu konstrukce, a proto značně šetří spotřebu solventu a vaše peníze, navíc tím jsou ekologicky šetrnější k životnímu prostředí.
Vezmeme-li technicky složení inkoustu a solventu, tak musíme poznamenat, že tyto látky obsahují vodivé soli. Jde o látky, které umožňují lepší nabíjení kapiček inkoustu, a tedy kvalitní bezproblémový tisk. Proto není možné použít čistý základ solventu jako náplň do tiskáren a vždy se vyžaduje použití pouze solventu Leibinger, který má uzpůsobené vlastnosti pro tisk ve spojení se svými inkousty.

Odolnost inkoustů Leibinger
Základní a nejrozšířenější je rychleschnoucí černý inkoust na bázi MEKu, dále penetrační inkousty pronikající tenkou vrstvou oleje, inkousty omyvatelné vodou pro možnost odstranění nápisu, speciální inkousty pro použití do velmi vysokých teplot až 1 300 °C. Bezpečnostní inkousty jsou neviditelné a fosforeskují pod UV světlem, nabízíme i jedlé inkousty pro potraviny nebo také inkousty měnící barvu po sterilizaci.
Z dalších typů podle druhu rozpouštědla (solventu) můžeme uvést etanolové (alkoholové) a potom například inkousty na vodním základě, kombinace MEKu a alkoholu a další speciální inkousty i do prostředí pod normami ISO 14000.

Benefity:

  • Více jak 68 typů pigmentových a nepigmentových inkoustů pro nespočet aplikací
  • Speciální inkousty odolné teplotám od -196 °C až do +1 000 °C
  • Vysokorychlostní inkousty pro potisk kabelů a vodičů rychlostí více jak 1 000 m/min. ve spojení s inkjet tiskárnou Leibinger JET Rapid

Potřebujete vhodný inkoust pro vaši aplikaci nebo inkjet tiskárnu, která vám ušetří výdaje za spotřební materiál? Kontaktujte nás, vytvoříme vám řešení na míru.

Leonardo technology s.r.o.
Ulička 37, 691 43 Hlohovec
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.LT.cz

leonardo obr2

leonardo obr5Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..