Inzerce
Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Spojením společností LNM Holdings, mateřské firmy ISPAT NOVÁ HUŤ, a Ispat International vznikla nová společnost Mittal Steel Company ("Mittal Steel"). Transakci schválili akcionáři Ispat International na mimořádné valné hromadě, která proběhla v Rotterdamu ve středu 15. prosince 2004. Transakce byla uzavřena v pátek 17. prosince. Mittal Steel, která bude obchodována na New York Stock Exchange a Amsterdam Euronext pod burzovním symbolem "MT", bude nejglobálnější ocelářskou společností na světě s provozy ve čtrnácti zemích čtyř kontinentů. 25. října bylo rozhodnuto o přejmenování nové společnosti vzniklé fúzí na Mittal Steel Company. Všechny hlavní dceřiné společnosti budou rovněž přejmenovány. Cílem společnosti Mittal Steel je vytvoření silné, globální a jednotné obchodní značky napříč všemi trhy, na nichž je tato společnost přítomna. Podle průzkumu provedeného mezi reprezentativním vzorkem všech akcionářů má nová značka obsahovat přesnou definici všeho, co stojí za jménem Mittal Steel. Proto bylo vybráno osm klíčových hodnot: spolehlivost, autorita, sebedůvěra, odbornost, inovace, síla, otevřenost a vliv. Každá z těchto hodnot je konkrétně definována ve vztahu k samotné společnosti. V roce 2005 bude postupně zavedeno i nové logo a další prvky vizuální identity společnosti Mittal Steel. Všechny dceřiné společnosti budou používat nové logo a název Mittal Steel, po němž bude následovat jméno města nebo země, v nichž se daná společnost nachází. Konečné rozhodnutí o změně názvu společnosti ISPAT NOVÁ HUŤ provedou akcionáři na valné hromadě. Nové jméno bude následně zaregistrováno u příslušného obchodního soudu. Poté bude společnost ISPAT NOVÁ HUŤ přejmenována na Mittal Steel Ostrava. Ing. František Chowaniec, generální ředitel společnosti ISPAT NOVÁ HUŤ, k tomu uvedl: "Mittal Steel Ostrava bude součástí nejglobálnější ocelářské společnosti, což nám přinese řadu výhod včetně přístupu na nové trhy, sdílení znalostí, využití nejmodernějších technologií a spojení nákupní síly. Věříme, že jako součást Mittal Steel Company nás čeká opravdu perspektivní budoucnost."
www.novahut.cz

Inzerce

Energetická společnost ČEZ chce příští rok rozhodnout o výstavbě jedné nové elektrárny. Jasno by mělo být rovněž v otázce kompletní obnovy jednoho zdroje v lokalitě, kde zásoby uhlí nedostačují pro výstavbu nového. Řekl to generální ředitel firmy Martin Roman s tím, že do obnovy elektráren ČEZ investuje podle svých odhadů postupně více než sto miliard korun. Pro rozhodování o takovém objemu prostředků je pro podnik nezbytné, aby měl z dlouhodobého hlediska určitou míru jistoty u dodávek nejdůležitějšího vstupu, tedy uhlí, uvedl Roman. Firma odebírá uhlí především od Mostecké uhelné společnosti a Severočeských dolů. SD ovládá většinově stát, ČEZ v nich drží zhruba třetinový podíl. Do března mají ministerstva průmyslu a obchodu a financí rozhodnout, jak dále naloží se státním podílem v SD. První pokus o privatizaci vláda letos v březnu zrušila.
Firma bude v roce 2005 nadále sledovat příležitosti k zahraničním investicím. V akviziční politice se chce ČEZ seznámit s každou investiční příležitostí v oboru ve střední a východní Evropě. "Předběžně je signalizováno zahájení privatizace elektrárny a uhelného dolu v Černé hoře, privatizace celého řetězce v Makedonii, privatizace rumunských elektráren. Uvidíme, zda nepostoupí privatizační proces v Polsku," řekl ředitel. Firma letos koupila trojici distributorů v Bulharsku za téměř devět miliard korun. Ve vítězném výběrovém řízení na rumunské distributory ČEZ podle některých informací nabídl 150 milionů eur, tedy zhruba 4,6 miliardy korun. ČEZ naopak nezvítězil v soutěži o Slovenské elektrárny. "Druhé místo na Slovensku nepovažujeme za neúspěch. Určitě ani v budoucnu neupějeme ve všech privatizacích, kterých se zúčastníme. Vždy však budeme nabízet férovou cenu, která zabezpečí návratnost pro naše akcionáře," dodal Roman.
Firma bude v příštím roce nadále pokračovat v restrukturalizaci celé skupiny ČEZ v rámci projektu Vize 2008. Nejnákladnější a nejsložitější bude podle Romana oddělení prodeje od distribuce. V portfoliu skupiny zůstane jistě 18 firem, o založení dalších 11 firma již rozhodla. "U 36 firem budeme ještě provádět další důkladnější analýzy jejich dalšího směřování, zhruba 35 firem bude postupně vyčleněno z portfolia - časová hlediska však nejde v tuto chvíli stanovit," uvedl.
Naopak zbavovat se firma nechce svého většinového podílu v Severočeské energetice, který by měla na základě loňského rozhodnutí antimonopolního úřadu prodat. Úřad loni povolil spojení ČEZ s distribučními firmami, zároveň však podniku uložil povinnost některé podíly prodat. V případě SČE chce ČEZ rozhodnutí úřadu zvrátit a v listopadu podal žádost o změnu verdiktu. ČEZ v prvních devíti měsících roku hospodařil se ziskem téměř deseti miliard korun. Vliv na něj měl prodej podílů ve společnostech Pražská energetika a ČEPS. Provozní zisk firmě, která ke konci září zaměstnávala 6615 lidí, meziročně stoupl o téměř třetinu na 8,36 miliardy. Za celou skupinu by ČEZ měl vykázat za rok 2004 zisk 11,8 miliardy korun. (ČTK)

Například horkovzdušné ventilátory Sial s výkonem 10kW, 30kW, 60kW a Welding s výkonem 60kW se využívají hlavně ve stavebnictví na vysoušení objektů, na vytápění hal, skleníků a jiných prostor. Vzhledem k různému výkonu těchto spotřebičů je vhodné konzultovat možnosti a způsoby využití s obchodními zástupci. Velmi oblíbená pojízdná kamínka DeLonghi na propan-butan s výkonem 4,2kW a 6kW mají velmi široké upotřebení. Zákazníci je využívají na přitápění v objektech, kdy se ještě centrálně netopí, ale i na vytápění stánků, kanceláří či víkendových objektů. Hlavními výhodami těchto kamínek jsou cenová dostupnost, mobilita a příjemně nízké provozní náklady. Zahradní zářiče s výkonem 10 kW jsou nejnovější položkou, o kterou byl rozšířen sortiment FLAGA. Skvěle se uplatní pro směrové přitápění ve fakticky otevřených prostorách - v zahradních restauracích, na terasách, při vyhřívání pódií, altánů nebo párty stanů kdykoli okamžitá venkovní teplota nezajišťuje bez "umělé dopomoci" optimální pohodu. Tyto zářiče osloví již svým vzhledem, nového majitele nezklamou ani nároky na provoz. Jejich téměř lavinovité šíření zejména v otevřených restauračních provozech je nejlepším důkazem nadšení, s jakým jsou tyto nové spotřebiče veřejností přijímány.
Další částí sortimentu jsou spotřebiče pro volný čas. V tomto tržním segmentu jsou nabízeny ucelené řady spolehlivých výrobků firmy Eurocamping - vařiče, lampy, letovací hořáky, kartuše, v racionálně příjemném poměru kvality a ceny. Ostatní doplňky představují například regulátory, ventily, hořáky, plynové hadice, případně náhradní díly. Jejich objednávky přijímá a vyřizuje obchodní oddělení. O výše nabízeném zboží (charakteristika a cena spotřebiče) je možno se informovat nebo si ho i objednat na dobírku přímo na naši centrále FLAGA PLYN v Hustopečích na telefonním čísle 519 407 120. V případě zaslání na dobírku se účtuje poštovné k adresátovi. V oblasti obchodního zboží může dojít průběžně k některým změnám v sortimentu nebo úpravám cenové nabídky.
www.flaga.cz

Inzerce

Ceny dálničních kupónů jsou uvedeny v tabulce. Kupóny s platností na kalendářní měsíc se mění na dva průběžné měsíce a desetidenní kupón se mění na patnáctidenní. Platnost ročního kupónu je od 1. prosince 2004 do 31. ledna 2006. Kupóny jsou k dostání ve všech provozovnách České pošty, na hraničních přechodech a v síti čerpacích stanic, především na zpoplatněných úsecích.Ceny kupónů pro rok 2005

Roční do 3,5 t 900 Kč
Roční 3,5-12 t 7 000 Kč
Roční nad 12 t 14 000 Kč
Dvouměsíční do 3,5 t 300 Kč
Dvouměsíční 3,5–12 t 1 750 Kč
Dvouměsíční nad 12 t 3 500 Kč
Patnáctidenní do 3,5 t 200 Kč
Patnáctidenní 3,5–12t 650 Kč
Patnáctidenní nad 12 t 1 300 Kč
Jednodenní nad 12 t 250 Kč


www.mfcr.cz

Rozdíl mezi přírodními zákony a Murphyho zákonem spočívá v tom, že podle přírodních zákonů se spolehlivě všechno pokazí pokaždé stejně.

Inzerce

Výdaje na reklamu na internetu v Británii dosáhly loni 597 milionů liber, tedy asi 26 miliard korun. Podle Advertising Association se podíl internetu téměř vyrovnal rozhlasu.

Identifikační čipy sloužící jako moderní visačky, chce Čína implantovat pandám pro zjednodušení monitorování celkového počtu těchto ohrožených zvířat. Čip obsahující informace o původu, věku a další důležité údaje týkající se konkrétního zvířete budou trvale umístěny v těle pandy obrovské pomocí podkožního implantátu. Čip má také zabránit příbuzenskému křížení a pomáhat při sledování jedinců, kteří budou ze zajetí vypuštěni zpět do volné přírody. V současnosti má Čína 163 pand žijících v zajetí a 1 590 ve volné přírodě.

Donedávna tuzemské banky placení kartou na internetu nedoporučovaly nebo mu i bránily. Nyní dochází k zásadnímu obratu a banky i obchody začínají své zákazníky vybízet, aby platební karty na internetu používali. "Změna v našem přístupu souvisí s novým, celosvětově standardizovaným procesem placení kartami na internetu s názvem 3D-Secure, který prosazují kartové asociace VISA pod značkou Verified by Visa a MasterCard pod značkou MasterCard SecureCode," vysvětluje Petr Skála, ředitel platebních karet ČSOB. Tato banka vloni v České republice jako první nabídla obchodníkům řešení na standardu 3D-Secure. Dnes je používá už kolem stovky obchodů. Oproti stávajícím způsobům akceptace karet přes internet nabízí nový systém zvýšenou bezpečnost pro držitele karet i obchodníky. Držitel karty zadává číslo své karty až na zabezpečených stránkách platební brány, která je certifikována karetními asociacemi. Komunikace s platební bránou je navíc chráněna protokolem SSL.
Důležité je, ze obchodník se v průběhu platby vůbec nedostane do kontaktu s údaji o platební kartě nakupujícího. Informace putují zabezpečenou cestou mezi serverem banky, u které má obchodník účet, autorizačním centrem, kde se ověří platnost karet a transakcí, a serverem banky, u níž má účet zákazník a která kartu vydala.
Internetových obchodů s logy Verified by Visa a MasterCard SecureCode bude stále přibývat. Mluví pro to výhody pro kupující. Na rozdíl od dobírky je platba kartou bez poplatku a není nutné mít při ní u sebe žádnou hotovost. Ve srovnání s platbou bankovním příkazem je použití karty jednodušší, protože není třeba chodit do banky nebo mít elektronické bankovnictví a kvůli platbě není nutné vyplňovat platební příkaz, ani písemný, či elektronický. Konečně pokud mám nějaký typ kreditní karty, mohu dobře využít její výhody, nepotřebuji si vyřizovat úvěr, splátkový prodej a podobně.
Jak taková platba probíhá, si může každý vyzkoušet na http://www.bezpecnynakup.cz, kde v rámci Března - měsíce internetu spustily APEK a ČSOB ukázkový obchod. ČSOB zde nabízí simulaci různých situací, které mohou nastat při placení, například použití různých druhů karet, ukázky úspěšné i neúspěšné transakce spolu s jejím zdůvodněním. Na závěr nechybí ani možnost zúčastnit se soutěže o řadu hodnotných cen.

Jedním z provozů bítýšského závodu HARTMANN-RICO je pletárna - tedy oficiálně Výroba obinadel - provoz pletárny. Ročně se zde zhotoví přes padesát milionů metrů obinadel! Taková délka by ovinula téměř desetkrát dokola celou zeměkouli!

Strana 471 z 472

471
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Září 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
23272829
30      

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..