Google překladač: English Deutsch

enbraa1Společnost ENBRA uvádí na český trh novou řadu úsporných tepelných čerpadel s velmi komfortním ovládáním. Zařízení jsou navržena s ohledem na potřeby současného uživatele. Nabízí proto extrémně vstřícné uživatelské rozhraní, snadnou integraci dalších zdrojů tepla nebo možnosti začlenění do nadřazených systémů. Hospodárný provoz tepelných čerpadel ENBRA dokládá i certifikace nezávislé autorizované laboratoře spadající pod hlavičku mezinárodního sdružení Eurovent.

Celý článek...

enbra1Kotel ENBRA TP-EKO je jedním z mála kotlů na českém trhu, který umožňuje spalovat více druhů paliv (dřevní pelety a hnědé uhlí ořech) v jediném univerzálním hořáku a přitom dosahuje parametrů nejpřísnější 5. emisní třídy dle ČSN EN 303-5 a splňuje požadavky dotačních programů Nová zelená úsporám a kotlíkových dotací.

Celý článek...

viadrus obr1Leon Ligocki pracuje ve společnosti VIADRUS od roku 1989, kdy nastoupil na oddělení Výzkumu a vývoje. V roce 2002 se stal jeho vedoucím a od roku 2012 působí na pozici technického ředitele VIADRUS a.s. Zeptali jsme se jej na aktuální trendy i největší úspěchy ve vývoji topných zařízení.

Celý článek...

Indikator Thermon zdroj EnbEvropská legislativa a příslušné české vyhlášky stanovují majitelům domů povinnost vybavit vnitřní rozvody tepla pro vytápění příslušnými měřidly nebo indikátory spotřeby. Cílem je přesně sledovat spotřebu tepla v jednotlivých bytových jednotkách a spravedlivě rozúčtovat náklady na vytápění. Kořeny dnes běžných technologií měření spotřeby tepla přitom sahají až do 30. let minulého století.

Celý článek...

viadrus obr1Náklady na vytápění se u běžného rodinného domu nebo bytu pohybují ročně v řádu desetitisíců, proto se rady, jak za vytápění ušetřit, vždy hodí. Jak ulehčit peněžence již tuto sezónu, jsme se zeptali Ing. Jaroslava Morského, technického specialisty firmy VIADRUS, českého výrobce kotlů a radiátorů.

Celý článek...

cerpadlaTepelná čerpadla se ve větším měřítku začala v Evropě instalovat v 80. letech 20. století. Tato zařízení tehdy představovala alternativu ke kotlům na topný olej, jejichž přednosti významně zastínila ropná krize. Opravdový boom tepelných čerpadel pak přišel v Česku i Evropě kolem roku 2000, kdy již byla na trhu i technicky vyspělá zařízení typu vzduch-voda pracující až do −20°C. Málokdo také ví, že technologie tepelných čerpadel má české kořeny.

Celý článek...

hadrSpolečnost Merz, dodavatel výrobního informačního systému MES Merz, úspěšně rozvíjí spolupráci se společností RECUTECH, dodavatelem tepelných výměníků vzduch – vzduch pro výrobce rekuperačních jednotek v zahraničí. Tepelný výměník vzduch – vzduch se nejčastěji využívá v rekuperačních jednotkách. Rekuperační jednotky jsou zařízení, která přivádí a odvádí vzduch do a z budov.

Celý článek...

montkovo obr02Dvouloďová montovaná hala s šedým opláštěním a antracitovými klempířskými prvky vyrostla na zelené louce v obci Bynina. V těchto místech u Valašského Meziříčí vystavěla společnost MONT-KOVO, spol. s.r.o. mohutnou halu pro firmu ZC, s.r.o., která bude sloužit jako sklad zahradního centra. Hala je řešena velmi funkčně. Dispozičně je počítána tak, aby poskytovala co nejvíce prostoru bez žádných kompromisů.

Celý článek...

ivt obr1VT přišlo jako první na švédský trh s přelomovým řešením nákupu elektrické energie pomocí chytré sítě. Tepelná čerpadla IVT vybavená funkcí Smart Grid, jsou připojená přímo k severské energetické burze a přizpůsobují svou práci tak, aby nejvíce pracovala v době, kdy je elektřina nejlevnější. Cena elektřiny je totiž určena nabídkou a poptávkou a v některých obdobích, například v ranních hodinách, je elektřina podstatně levnější než ve zbytku dne.

Celý článek...

Strana 4 z 19

4

Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..