Google překladač: English Deutsch

InfostAnekSpolečnost KKH Brno připravila letos zajímavou akci, v rámci které navštíví města po České republice s informačním stánkem o podlahovém, stěnovém a stropním vytápěním gabotherm. Cílem akce, zaměřené zejména na odborníky zabývající se topenářskou technikou, je seznámit s výhodami a novinkami v této oblasti.
Na místě konání akce bude rozložen stan, kde bude pro návštěvníky připravena snídaně a zajímavé soutěže. Po celou dobu bude také k dispozici odborník ze společnosti KKH Brno, který bude připravený odpovědět na jakékoli dotazy ohledem podlahového, stěnového či stropního vytápění.

Celý článek...

JunkersKombinované kotle jsou nejvhodnějším řešením ohřevu TV pro malé domácnostiPři výběru topného systému hraje klíčovou roli počet lidí v domácnosti i jejich životní styl. Volbou vhodného typu kotle s optimálním výkonem lze dosáhnout požadovaného komfortu s minimálními náklady.
Jako kombinovaný kotel je označováno zařízení, které topí do těles ústředního vytápění a současně ohřívá vodu průtokem a to pro všechna odběrná místa v domácnosti. Teplá voda je ihned zužitkována a tento typ kotle tak nepotřebuje žádný zásobník. To s sebou přináší několik výhod, díky nimž najdou kombinované kotle dobré uplatnění zejména v menších domácnostech, kde zároveň představují nejúspornější způsob ohřevu a vytápění TV.

Celý článek...

infra73mNa trhu se objevila lokální topidla, jejichž základem je revoluční technologická novinka – tepelné zářiče z wolframového vlákna a pozlaceného křemenného skla. Mají stejný tepelný efekt na ozářené předměty, jako sluneční paprsky. Jejich uplatnění sahá od koupelen a domácností, přes průmyslové a skladové haly, až po restaurační předzahrádky či třeba historické objety a kostely. Oproti propan-butanovým sálačům mají minimálně o třetinu nižší provozní náklady, navíc poskytovanou tepelnou pohodu neovlivňuje průvan ani velikost či výška prostoru, kde jsou instalovány. Křemenný tepelný zářič má teplotu až 2 600 stupňů Celsia a je zcela odolný tepelným šokům i ponořování do vody.

Celý článek...

Nízkoenergetické stavby a úsporné vytápěcí systémy patří nerozlučně k sobě. Příkladem toho může být také instalace podlahového vytápění v kouzelném srubu ležícím mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Topení je zabudované v podlaze, a proto nenarušuje architektonické řešení a design interiéru.

Celý článek...

Nejúspornějším způsobem, jak ohřát vodu, je využít teplo ze slunce. Moderní technická zařízení dokáží dopadající energii využívat například pro přípravu teplé vody, podporu vytápění či pro ohřev vody v bazénech.

Princip získávání tepelné energie pomocí solárních kolektorů je jednoduchý. Povrch absorbéru solárního kolektoru je potažen speciální selektivní vrstvou, aby pohlcoval maximální množství dopadající sluneční energie a co nejvíce se ohříval. Získaná tepelná energie je poté využívána pro ohřev teplé užitkové vody nebo i pro podporu vytápění.
 

Celý článek...

Údržba plynového kotle se vyplatí hned několikanásobně

Během topné sezony, kdy bylo topení několik měsíců v provozu, se může spalovací komora kotle zanést, což zhoršuje účinnost systému a má za následek vyšší spotřebu energie na přípravu teplé vody v létě a na vytápění v zimě, tedy vyšší náklady. Následkem dlouhodobého zanedbávání pravidelné údržby může docházet u kotlů s odvodem spalin do komína i k silnému znečištění výměníku a následnému úniku spalin do okolního prostředí.

 

Celý článek...

V pátek 20. května 2011 společnost VERNER – významný výrobce kotlů na biomasu, zahajuje akci, která významně podpoří inovaci kotlů v českých domácnostech, výrazně sníží náklady na vytápění ekologicky smýšlejícím lidem a v neposlední řadě také nápadně zlepší životní prostředí v ČR.

Lidé, kteří svůj starý pyrolitický kotel na tuhá paliva jakékoli značky odevzdají k ekologické likvidaci do společnosti VERNER, mají jedinečnou šanci získat příspěvek od 25 200 Kč do 30 600 Kč bez DPH na koupi ekologického kotle na kusové dřevo z produkce VERNER a.s.

 

Celý článek...

Při neustálém růstu cen za energie se každý snaží najít způsoby, jak ušetřit provozní náklady na chod domácnosti. Nejvyšší roční provozní náklady jsou spojené zejména s vytápěním a přípravou teplé vody.
Kondenzační kotel je kotel, který dokáže odebrat teplo i vodní páře obsažené ve spalinách. V klasickém kotli by vodní pára odešla i s teplem do komína a vzala s sebou minimálně 11 % z toho, co jste zaplatili za plyn.
„U moderních kotlů bez kondenzace se teplota spalin pohybuje v rozsahu cca 150 až 180 °C. Drahá energie tak bez užitku uniká komínem. Kondenzační kotle ji však dokážou zadržet a využít, což je výhoda, která ušetří spoustu peněz. Účinnost kondenzačních kotlů je oproti moderním kotlům bez kondenzace až o 20 % vyšší,“ uvádí Ing. Pavel Vlach ze společnosti KKH Brno, která na český trh dodává energeticky úsporné systémy.
Náklady na pořízení nového kotle se rychle vracejí díky ekonomice provozu. Náklady na vytápění se pak dále snižují kombinací s dalšími energeticky účinnými opatřeními jako je například zateplení, solární systémy nebo podlahové vytápění. V případě využití kondenzačního kotle jsou pak roční provozní náklady přibližně o polovinu nižší než náklady na provoz elektrokotle.
 

Celý článek...

Nestihli jste před topnou sezónou revizi svého kotle? Další příležitost budete mít v brzké době. A rozhodně už byste ji neměli promeškat. Pokud totiž patříte mezi ty, kdo rádi nechávají věci na poslední chvíli, zbystřete.

Odkládání servisní prohlídky a údržba kotlů nejenom na pevná paliva totiž může ve výsledku vést k velice nepříjemným následkům, vyšší spotřebou počínaje, poruchou kotle či ohrožením zdraví obyvatel konče. Podobným situacím je přitom jednoduché se efektivně a levně vyvarovat. Pravidelná péče a včasná rezervace servisního technika jsou nejlepším základem.

Celý článek...

Strana 8 z 19

8

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..