Google překladač: English Deutsch

teplarny obr1Dodavatelé dálkového tepla nahrazují dožívající parovody hospodárnějšími horkovodními či teplovodními rozvody. Teplárny, které jsou členy Teplárenského sdružení České republiky, letos vymění v deseti městech téměř 18,5 km tras parních rozvodů. Tento trend by se měl s podporou z evropských i domácích fondů v dalších letech ještě urychlit.

Celý článek...

vrata1Vejít z obytných prostor domu přímo do garáže, aniž bychom se museli vzdát tepelného komfortu, je v současnosti obvyklým standardem. Tento předpoklad určují již samotné stavby garáží připojených přímo k domu. O pohodlí v garáži se podle specialisty Lubomíra Valenty postarají také kvalitní garážová vrata, při jejichž volbě je důležité sledovat i tepelněizolační vlastnosti.

Celý článek...

rotex1Společnost ROTEX uvedla na český trh hybridní tepelné čerpadlo ROTEX HPU, které v sobě kombinuje technologii tepelného čerpadla a kondenzačního plynového kotle. Díky této kombinaci může ROTEX HPU pracovat velmi úsporně za všech povětrnostních podmínek, tedy i v mrazech, kdy běžná tepelná čerpadla typu vzduch-voda již nejsou tolik efektivní. Zařízení se postará také o mimořádně úsporný ohřev teplé vody v domě.

Celý článek...

danDynamický ventil Danfoss Dynamic ValveTM je nový termostatický ventil typu 2v1, speciálně navržený k eliminování kolísání tlaku. Kromě běžného regulačního ventilu s přednastavením průtoku obsahuje také vestavěný regulátor diferenčního tlaku. Pokud budou všechny radiátory osazeny ventilem Dynamic ValveTM a přednastaveny na požadovaný průtok, celý systém vytápění bude automaticky vyvážen a uveden do provozu.

Celý článek...

odectyOd 1. 1. 2017 začne platit směrnice EU o energetické účinnosti, která nařizuje, aby majitelé domů umožnili domácnostem průběžně sledovat jejich spotřebu vody a energií. Vhodným řešením jsou měřiče s technologií dálkového odečtu naměřených hodnot. Ta zpřesňuje a zlevňuje rozúčtování a umožňuje domácnostem lépe sledovat jejich reálnou spotřebu. Ve spolupráci s odborníky jsme se podívali na výhody dálkových odečtů spotřeby pro majitele domů a bytová družstva.

Celý článek...

komin1Zima byla mírná, přesto si i letos vybrala krutou daň v podobě desítek otrav a stovek požárů. Topná sezóna, tedy období od 1. září 2013 do 31. května 2014, pomalu končí a děsivé statistiky i konkrétní tragické příběhy nás nutí k zamyšlení. Topíme bezpečně? Chráníme dostatečně domácnost a zdraví rodinných příslušníků před nehodami? Mohli bychom pro vlastní bezpečí udělat víc?

Celý článek...

danfossEU schvaluje legislativu pro ukončení používání a emisí fluorovaných skleníkových plynů kvůli jejich vysokému potenciálu globálního oteplení (GWP). Tato směrnice, která je založena na stanovení kvót pro ukončení používání, možná povede k vyšším cenám HFC chladiv s vysokým GWP. Chladiva s vysokým GWP budou také zakázána v určitých aplikacích.

Celý článek...

viadrus1V letošním roce byly spuštěny dotační programy Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace, které mají podpořit modernizaci topné techniky českých domácností. Výše dotací zkracuje průměrně dobu návratnosti na celou polovinu, výměna plynového kotle za kondenzační se ale vyplatí i bez dotací.
Pro modelový výpočet můžeme použít starší rodinný dům s celkovou tepelnou ztrátou 20 kW, který byl vytápěn běžným, tedy atmosférickým, kotlem na plyn.

Celý článek...

DTE 1České teplárny jednoznačně upřednostňují další využití domácího hnědého uhlí, které by měl stát přednostně zajistit pro vysokoúčinnou kombinovanou výrobu tepla a elektřiny, před dovozovým zemním plynem. To je hlavní bod desatera, na kterém se shodli účastníci jubilejního dvacátého ročníku konference Dny teplárenství a energetiky v Hradci Králové. Jde o nejvýznamnější letošní konferenci v oboru v České republice, které se letos účastnili zástupci z partnerských asociací z Německa i Slovenska. Konference pod záštitou Teplárenského sdružení ČR přinesla také řadu novinek, inovací a rozšíření témat o další obory související s teplárenstvím.

Celý článek...

Strana 5 z 19

5

Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..