Google překladač: English Deutsch

montkovo obr02Dvouloďová montovaná hala s šedým opláštěním a antracitovými klempířskými prvky vyrostla na zelené louce v obci Bynina. V těchto místech u Valašského Meziříčí vystavěla společnost MONT-KOVO, spol. s.r.o. mohutnou halu pro firmu ZC, s.r.o., která bude sloužit jako sklad zahradního centra. Hala je řešena velmi funkčně. Dispozičně je počítána tak, aby poskytovala co nejvíce prostoru bez žádných kompromisů.

Celý článek...

ivt obr1VT přišlo jako první na švédský trh s přelomovým řešením nákupu elektrické energie pomocí chytré sítě. Tepelná čerpadla IVT vybavená funkcí Smart Grid, jsou připojená přímo k severské energetické burze a přizpůsobují svou práci tak, aby nejvíce pracovala v době, kdy je elektřina nejlevnější. Cena elektřiny je totiž určena nabídkou a poptávkou a v některých obdobích, například v ranních hodinách, je elektřina podstatně levnější než ve zbytku dne.

Celý článek...

teplarny obr1Dodavatelé dálkového tepla nahrazují dožívající parovody hospodárnějšími horkovodními či teplovodními rozvody. Teplárny, které jsou členy Teplárenského sdružení České republiky, letos vymění v deseti městech téměř 18,5 km tras parních rozvodů. Tento trend by se měl s podporou z evropských i domácích fondů v dalších letech ještě urychlit.

Celý článek...

vrata1Vejít z obytných prostor domu přímo do garáže, aniž bychom se museli vzdát tepelného komfortu, je v současnosti obvyklým standardem. Tento předpoklad určují již samotné stavby garáží připojených přímo k domu. O pohodlí v garáži se podle specialisty Lubomíra Valenty postarají také kvalitní garážová vrata, při jejichž volbě je důležité sledovat i tepelněizolační vlastnosti.

Celý článek...

rotex1Společnost ROTEX uvedla na český trh hybridní tepelné čerpadlo ROTEX HPU, které v sobě kombinuje technologii tepelného čerpadla a kondenzačního plynového kotle. Díky této kombinaci může ROTEX HPU pracovat velmi úsporně za všech povětrnostních podmínek, tedy i v mrazech, kdy běžná tepelná čerpadla typu vzduch-voda již nejsou tolik efektivní. Zařízení se postará také o mimořádně úsporný ohřev teplé vody v domě.

Celý článek...

danDynamický ventil Danfoss Dynamic ValveTM je nový termostatický ventil typu 2v1, speciálně navržený k eliminování kolísání tlaku. Kromě běžného regulačního ventilu s přednastavením průtoku obsahuje také vestavěný regulátor diferenčního tlaku. Pokud budou všechny radiátory osazeny ventilem Dynamic ValveTM a přednastaveny na požadovaný průtok, celý systém vytápění bude automaticky vyvážen a uveden do provozu.

Celý článek...

odectyOd 1. 1. 2017 začne platit směrnice EU o energetické účinnosti, která nařizuje, aby majitelé domů umožnili domácnostem průběžně sledovat jejich spotřebu vody a energií. Vhodným řešením jsou měřiče s technologií dálkového odečtu naměřených hodnot. Ta zpřesňuje a zlevňuje rozúčtování a umožňuje domácnostem lépe sledovat jejich reálnou spotřebu. Ve spolupráci s odborníky jsme se podívali na výhody dálkových odečtů spotřeby pro majitele domů a bytová družstva.

Celý článek...

komin1Zima byla mírná, přesto si i letos vybrala krutou daň v podobě desítek otrav a stovek požárů. Topná sezóna, tedy období od 1. září 2013 do 31. května 2014, pomalu končí a děsivé statistiky i konkrétní tragické příběhy nás nutí k zamyšlení. Topíme bezpečně? Chráníme dostatečně domácnost a zdraví rodinných příslušníků před nehodami? Mohli bychom pro vlastní bezpečí udělat víc?

Celý článek...

danfossEU schvaluje legislativu pro ukončení používání a emisí fluorovaných skleníkových plynů kvůli jejich vysokému potenciálu globálního oteplení (GWP). Tato směrnice, která je založena na stanovení kvót pro ukončení používání, možná povede k vyšším cenám HFC chladiv s vysokým GWP. Chladiva s vysokým GWP budou také zakázána v určitých aplikacích.

Celý článek...