Inzerce
Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce

komin1Zima byla mírná, přesto si i letos vybrala krutou daň v podobě desítek otrav a stovek požárů. Topná sezóna, tedy období od 1. září 2013 do 31. května 2014, pomalu končí a děsivé statistiky i konkrétní tragické příběhy nás nutí k zamyšlení. Topíme bezpečně? Chráníme dostatečně domácnost a zdraví rodinných příslušníků před nehodami? Mohli bychom pro vlastní bezpečí udělat víc?

Celý článek...

Inzerce

danfossEU schvaluje legislativu pro ukončení používání a emisí fluorovaných skleníkových plynů kvůli jejich vysokému potenciálu globálního oteplení (GWP). Tato směrnice, která je založena na stanovení kvót pro ukončení používání, možná povede k vyšším cenám HFC chladiv s vysokým GWP. Chladiva s vysokým GWP budou také zakázána v určitých aplikacích.

Celý článek...

viadrus1V letošním roce byly spuštěny dotační programy Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace, které mají podpořit modernizaci topné techniky českých domácností. Výše dotací zkracuje průměrně dobu návratnosti na celou polovinu, výměna plynového kotle za kondenzační se ale vyplatí i bez dotací.
Pro modelový výpočet můžeme použít starší rodinný dům s celkovou tepelnou ztrátou 20 kW, který byl vytápěn běžným, tedy atmosférickým, kotlem na plyn.

Celý článek...

Inzerce

DTE 1České teplárny jednoznačně upřednostňují další využití domácího hnědého uhlí, které by měl stát přednostně zajistit pro vysokoúčinnou kombinovanou výrobu tepla a elektřiny, před dovozovým zemním plynem. To je hlavní bod desatera, na kterém se shodli účastníci jubilejního dvacátého ročníku konference Dny teplárenství a energetiky v Hradci Králové. Jde o nejvýznamnější letošní konferenci v oboru v České republice, které se letos účastnili zástupci z partnerských asociací z Německa i Slovenska. Konference pod záštitou Teplárenského sdružení ČR přinesla také řadu novinek, inovací a rozšíření témat o další obory související s teplárenstvím.

Celý článek...

danfossEvoFlat je kompaktní a snadno ovladatelná bytová stanice. Jednotka EvoFlat je vhodná zejména pro dvoutrubkové systémy v obytných budovách, do kterých vede sekundárně připojený systém dálkového vytápění, systém blokového vytápění nebo centrálně umístěný systém s boilerem. EvoFlat je k dispozici jako vestavěná verze se zápustnou skříní nebo jako verze pro montáž na stěnu.

Celý článek...

Inzerce

okna1Společnost OKNOPLAST, přední evropský výrobce plastových oken, představila na Mezinárodním veletrhu stavebnictví a architektury MADE Expo 2013 v Miláně, své produktové novinky. Největším lákadlem expozice bylo inovativní řešení Winergetic Premium Passive – okno s kosmickou technologií aerogelu. Přítomnost jednoho z pěti největších evropských producentů oken na veletrhu obohatily také největší fotbalové hvězdy z klubu Inter Milán, který OKNOPLAST sponzoruje, Hugo Campagnaro a Mauro Icardi.

Celý článek...

tep-cerp-wolfSpolečnost Wolf Česká republika má v rámci programu Ministerstva životního prostředí Nová zelená úsporám 2013 zaregistrováno celkem 11 svých výrobků, na jejichž pořízení lze dotaci využít. Jedná se o několik typů solárních kolektorů a tepelných čerpadel.

Celý článek...

EnbraAž třetinu vydělaných peněz vynakládají domácnosti na vytápění svých domů a na ohřev teplé vody. Jednou z možností, jak snížit tyto náklady až o 70 %, je používání tepelného čerpadla. Přestože ceny tepelných čerpadel klesají, stále jde ve srovnání s plynovým kotlem o větší investici. Peníze za dražší tepelné čerpadlo se vám však vrátí v některých případech i za 5 let. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili několik tipů a rad pro kalkulaci provozních nákladů a návratnosti investice do tepelného čerpadla.

Celý článek...

dakon 1Česká značka Dakon představila novinku pro letošní topnou sezónu: Kotel FB2 Automat, první kotel Dakon s automatickým přikládáním. Kotel je určen pro vytápění a ohřev vody a splňuje přísné emisní limity třídy 3. Jako každý kotel značky Dakon, je i tato novinka vyvinuta a vyrobena v České republice a může se tak pyšnit certifikovaným označením Český výrobek.

Celý článek...

Strana 5 z 18

5
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Září 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
23272829
30      

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..