Google překladač: English Deutsch

viadrBohumínský výrobce kotlů a radiátorů VIADRUS rozšiřuje portfolio svých produktů o krbová kamna. První novinka VIADRUS ECHEDO bude dostupná během letošního roku na zahraničních trzích i v tuzemsku. Zeptali jsme se produktového manažera Radka Pilcha, s čím chce VIADRUS v segmentu krbových kamen uspět.

Trh s krbovými kamny v posledních letech příliš neroste, jak na něm chcete prorazit? Zaměřili jsme se na celkově kvalitní provedení a zpracování detailů našich kamen. Prototypy jsme již představili na prvních veletrzích a pozitivní reakce návštěvníků nám dávají signál, že jsme se vydali dobrým směrem a podařilo se nám vytvořit opravdu kvalitní kamna za cenu přijatelnou nejen na západních trzích, ale také v tuzemsku. Určitě nechceme konkurovat cenou dovozcům levných kamen z východní Evropy a Asie, ale míříme mezi střední třídu topidel v ceně do 40 tisíc korun. V této kategorii chceme zaujmout nadstandardním zpracováním i zajímavým designem.
Kdy budou tedy kamna v tuzemsku dostupná a kde je budou moci zákazníci zakoupit?
Nová kamna budeme v Česku nabízet prostřednictvím maloobchodní sítě našich partnerů během druhé poloviny roku. O online prodeji zatím neuvažujeme, chceme, aby zákazník kamna nejdříve viděl naživo a mohl se s nimi podrobně seznámit, prohlédnout si jejich provedení a technická řešení. Právě v citu pro detail je naše velká přidaná hodnota. Teprve naživo je možné ocenit také neošizenou bytelnost a fortelnost provedení kamen ve srovnání s dováženými kamny z východní Evropy a Asie. Zároveň s tuzemským prodejem uvedeme krbová kamna také na zahraniční trhy a bude určitě zajímavé sledovat popularitu jednotlivých provedení v různých regionech.
V jakých variantách budete krbová kamna nabízet?
Pokud jde o výkon, nabízíme univerzální rozsah regulovatelného výkonu v rozmezí 3 – 8 kW, což je rozsah vhodný pro naprostou většinu rodinných domů. Velký důraz jsme ale kladli na vzhled kamen, kde chceme zákazníkům nabídnout možnost výběru. Kromě základní celoplechové varianty budou kamna v nabídce také s přírodními obklady. Zákazník si bude moci vybrat mezi pískovcem, šedým serpentinem, červeným mramorem nebo bílým vápencem. Mimo dekorační funkce mají kamenné obklady také akumulační schopnost a prodlužují dobu sálání tepla z kamen. Barevné varianty umožňují lépe sladit krbová kamna s interiérem domu či bytu. Struktura každého kamenného obkladu je navíc originál a každá kamna jsou tak unikátním kusem.
Všechna kamna se budu vyrábět v Bohumíně?
Ano, bude se jednat o ryze český výrobek, do kterého promítáme naše dlouholeté zkušenosti v oborech slévárenství a zpracování kovů. Samozřejmě, že exotické materiály na obklady dovážíme ze zahraničí, ale samotná výroba, vývoj i testování probíhá v našich halách v Bohumíně. Věříme, že se nám podaří zaujmout v segmentu krbových kamen pevné místo nejen na tuzemském trhu, kde má značka VIADRUS velmi dobrou pověst spolehlivých kotlů.

www.viadrus.cz

 Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
162122
23242526272829
     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..