Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

Motto společnosti Wemac „Naší profesí je péče o vaše pracovní prostředí", přesně vystihuje to, čím se firma zabývá – jí dodávané produkty dokážou odsát a dokonale profiltrovat olejovou mlhu, emulzní aerosol a prach, vznikající při obrábění nebo obrábění grafitu. Umí své zákazníky zbavit též chemických výparů, zplodin z pájení, laserového a elektroerozivního obrábění a dalších zdraví škodlivých látek.

wemac 1 Banner Aerity PL

Se závěrem roku 2023 jsme se neubránili bilancování, a tak jsme poprosili zástupce firmy Wemac o shrnutí a dojmy z právě uplynulého roku.
Rok 2023 byl ve svém začátku ve znamení rozšiřování řad našich kolegů a jsme rádi, především v této době, že se nám podařilo najít kvalitní spolupracovníky, které budou, jak doufáme, přínosem pro rozvoj naší firmy.
Dále jsme se v minulém roce zaměřili na propagaci naší firmy a v tomto trendu budeme pokračovat i v tento rok. Čeká nás kompletní renovace webových stránek a rádi bychom zákazníkům nabídli i youtube kanál, kde budeme představovat jednak novinky z portfolia našich produktů, ale rádi bychom touto formou zákazníkům přiblížili i firemní zázemí, naše hodnoty, zaměstnance a jejich práci.

wemac 2
Na jaře jsme absolvovali několikero zákaznických dnů a open days našich OEM. Hlavní letošní akci, říjnový MSV v Brně hodnotíme velmi pozitivně, na našem zcela novém stánku jsme přivítali spoustu návštěvníků, ze kterých se stali, jak doufáme, spokojení zákazníci. Představili jsme dvě novinky, jednak z portfolia našeho švédského dodavatele, firmy Absolent a pak mobilní jednotku z pera německého partnera, firmy ULT.
Na portálu Voices of Industry se můžete podívat na rozhovor s naší milou paní ředitelkou, paní Pavlínou Pánkovou, který jsme natáčeli v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu.

wemac 3

 

Modulární koncept A•erity
Prvně zmiňovanou jednotkou, kterou měli zákazníci možnost vidět hned ve dvou modelových řadách – řadě professional a nejvyšší řadě Advanced, je modulární jednotka A•erity.
A•erity je praktická jednotka, kterou lze přizpůsobit, škálovat a přizpůsobovat vašim specifickým prostorám, strojům a výzvám. Je založena na konceptu modularity, který se zbývá tvorbou celků z menších, samostatně fungujících jednotek. Díky flexibilní konstrukci ji tak lze v případě potřeby snadno upgradovat.
Tato jednotka je určena pro průmyslové provozy a zaručuje čistý vzduch po dobu nejméně 8 760 provozních hodin. Díky pokročilé filtrační technologii jsou neplánované odstávky minimální, takže se můžete soustředit na své podnikání. A•erity je založena na testované a osvědčené technologii, vyvinuté na základě rozsáhlých odborných znalostí a je připravena k bezproblémové integraci do vaší výroby.
Kazety s funkcí Catch & Release se samy vyprazdňují. Zachycený olej lze zlikvidovat nebo znovu použít ve stroji. Posledním krokem v procesu úpravy vzduchu je filtr HEPA H13, takže si můžete být jisti, že vzduch je vždy z 99,95 % zbaven škodlivých částic, jako jsou olejové výpary a olejová mlha.
A•erity má bezpečné digitální řešení IoT, které vám poskytne kontrolu nad vašimi filtračními jednotkami a pracovním prostředím prostřednictvím uživatelsky přívětivého ovládacího panelu. Získáte úplný přehled o kvalitě ovzduší a dostáváte upozornění – například když je čas vyprázdnit olejové nádrže nebo naplánovat další výměnu filtrů. Díky tomu je snadné efektivně plánovat údržbu. Řešení se nazývá A•smart a je kompletním digitálním řešením, ale lze jej také snadno integrovat do systému vašeho stávajícího systému.
Inteligentní systémy ventilátorů EcoDrive EC zajišťují, že filtrační jednotky mají dlouhou a produktivní životnost a také přispívají k lepším pracovním podmínkám vašich zaměstnanců. Když je stroj otevřen, ventilátor motoru se přizpůsobí tak, aby byl znečištěný vzduch zadržován uvnitř ventilátoru místo toho, aby unikal ven, čímž je chráněna obsluha. Nejnovější IE5 verze systému EcoDrive zajišťuje, že ventilátor vždy běží optimální rychlostí, čímž šetří energii a zaručuje plynulý, bezpečný a spolehlivý chod ventilátoru a vysoce energeticky účinný proces úpravy vzduchu.

wemac 4

 

Mobilní filtrační jednotka LAS 260.1
Další novinkou roku 2023 byla mobilní filtrační jednotka LAS 260.1 od společnosti ULT. Je lehčí, efektivnější a úspornější než její předchůdci a má nový, modernější design. Používá se pro sběr a filtraci suchých a nehořlavých prachů ve směsích vzduchu, které nejsou potencionálně výbušné a vznikají při obrábění laserem. Proto jsme měli v rámci veletrhu MSV 2023 tuto jednotku napojenou na vypůjčený laser od našich skvělých partnerů, firmy LINTECH a zákazníci si tak mohli odnést dárek v podobě pera s vylaserovaným, personalizovaným nápisem.

Funkce LAS 260.1
• Vzájemně vyměnitelný filtrační systém – pro bezpečné odstranění s minimálním rizikem kontaminace.
• Nízkonákladové náhradní filtry díky vícestupňovému filtračnímu systému s cenově výhodnými předfiltračními vložkami s vysokou absorpční kapacitou.
• Vhodné pro široký rozsah použití: použitý ventilátor je vhodný pro vysoké podtlaky a vysoké objemové průtoky.
• Nízká spotřeba energie díky energeticky účinné elektronice.
• Elektrická zařízení určená pro globální použití: vhodná pro provoz při 110 V až 240 V.
• Všechny elektrické součásti vyhovují normám UL a CE.
• Zabudovaná zvuková izolace zajišťuje extrémně tichý provoz.
• Robustní ocelový plechový práškovaný plášť.
• Mobilní jednotka s kolečky.
• Všechna rozhraní jsou umístěna vzadu.
• Ovládání a ovládací prvky jsou umístěny na přední straně.

wemac 5

Pevně doufáme, že i v roce 2024 nás čeká spoustu krásných instalací nejen těchto dvou novinek, a hlavně spokojených zákazníků, kteří se k nám rádi vracejí.
Přejeme všem čtenářům pohodový start do nového roku a budeme rádi, když se příští rok společně potkáme na některé z akcí se záměrem zkvalitňování pracovního ovzduší a co nejefektivnějšího procesu výroby.

Wemac logo 2024 150
www.wemac.cz