Google překladač: English Deutsch

Koncem roku 2022 jsme od firmy WEMAC s.r.o., která je významným dodavatelem filtrační techniky do kovoprůmyslu, obdrželi důležitou informaci – Filtermist International Ltd. převzal předního výrobce průmyslových vysavačů KERSTAR a jeho produkty zařadil do své nabídky.

Wemac KEVA skupina

Kerstar part of ABS lgVýroba průmyslových vysavačů KERSTAR, která se ve Velké Británii provádí od roku 1959 v závodě v Northamptonu, se tak na začátku roku 2022 přesunula do centrály společnosti Filtermist International Ltd. v Telfordu. Filtermist si od tohoto kroku slibuje především zvýšení efektivity ve vztahu k zákazníkům.

Sortiment, který tak nyní nabízí i český zástupce WEMAC s.r.o., zahrnuje vedle všech běžných typů průmyslových vysavačů i modely s bezpečnostní klasifikací ATEX pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu (a to jak v elektrickém, tak i v čistě pneumatickém provedení), vysavače s HEPA filtry typu H na nebezpečný prach, jednotky KSV určené speciálně k odstraňování třísek a chladicích kapalin při obrábění a také modely, vhodné pro vysávání velkého množství kapalin.
Vysavače KERSTAR se celosvětově používají v nejrůznějších průmyslových odvětvích, jako je likvidace azbestu, strojírenský a farmaceutický průmysl, potravinářská výroba, komerční úklid, údržba a mnoho dalších.

Dostupnost náhradních dílů i pro nejstarší modely
Výrobců průmyslových vysavačů existuje pochopitelně mnoho, proč by si tedy měli zájemci o tuto techniku vybrat právě vysavače KERSTAR?

Celá produktová řada je totiž konstruována tak, aby vydržela dlouhodobé pracovní nasazení. Specialista fy WEMAC s.r.o., pan Petr Pužík, nám k tomu řekl více:
„Jsme si velmi dobře vědomi toho, že mnoho výrobců konstruuje své výrobky tak, že nutí uživatele k jejich výměně, když se opotřebují jejich nejchoulostivější části. Náš přístup je mnohem udržitelnější – naše vysavače jsou vyráběny tak, aby všechny opotřebitelné díly, jakož i konstrukční prvky byly vyměnitelné a trvale dostupné. Máme zprávy o vysavačích KERSTAR, které díky údržbě a pravidelnému servisu stále pracují, a to s životností přesahující 20 let! Ve výrobním závodě jsou zásoby celých produktových řad dílů, spotřebního materiálu a vše, co není standardně skladem, obvykle dokážeme poměrně rychle zajistit. Oprava stávajících strojů je mnohem levnější variantou než výměna celého vysavače, nemluvě o tom, že se jedná o přístup, který je mnohem šetrnější k životnímu prostředí než jej poslat na skládku!"

Hlavní konstrukční řady KERSTAR
Nejzajímavějšími produkty z celého portfolia výrobků KERSTAR jsou bezesporu speciální modely série KAV/KEVA, určené do výbušného prostředí. Jedná se o produkty s ATEX certifikací, které jsou k dispozici jak s elektrickou turbínou (KEVA - pro práci v prachové zóně 22), tak i v plně pneumatickém provedení (KAV - pro práci v prachové zóně 21 a plynové zóně 1). Vyrábí se jak pro běžné velikosti prachových částic, tak i pro nejnáročnější typy vzdušnin s extrémně jemným prachem, tedy v provedení H.

Řada vysavačů KERSTAR typu H je určena pro vysávání nebezpečného prachu, jehož částice jsou převážně ve velikosti okolo jednoho mikrometru. Pro aplikace vysávání různého nebezpečného prachu se obvykle doporučuje, aby průmyslové vysavače splňovaly alespoň klasifikaci třídy M – vysavače typu H jdou však ještě o krok dále a nabízí větší sání a vyšší jakost filtrace.

Každý model typu H je vybaven třemi stupni filtrace na podtlakové (sací) straně motoru.
Prvním stupněm je uzavíratelný jednorázový sáček z mikrovlákna, druhým je vysoce účinná filtrační sestava využívající filtrační médium, které je speciálně navrženo jako předfiltrační materiál pro finální HEPA filtry. Třetím stupněm je nadřazený kazetový HEPA filtr (High Efficiency Particulate Air), umístěný v robustním vyměnitelném rámu. Každý vysavač typu H je individuálně testován na speciálním kalibrovaném zkušebním zařízení, aby bylo garantováno dosažení účinnosti filtrace vyšší než 99,995 %.

Vedle těchto dvou prestižních produktových řad KERSTAR jako jedna z nových významných částí skupiny Filtermist vyrábí celou širokou škálu malých i velkých průmyslových vysavačů, které se vyznačují konstrukční solidností, robustním výkonem a vysokou výkonností.
Wemac i 01Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news