Google překladač: English Deutsch

V průběhu roku 2016 představí FANUC další z řady spolupracujících robotů,tentokrát s užitečným zatížením 7 kg. A stejně jako v případě prvního kolaborativního modelu CR-35iA, který byl představen na evropském trhu v roce 2015 a byl vyvinut na základě modelu robota M-20iA / 35m, bude I mechanika nového modelu odpovídat mechanice stávající řady FANUC robotů, tentokrát řady LR Mate (LR Mate 200iD) a bude se nazývat CR-7iA.

fanuc obr1

Potenciální evropští zákazníci budou mít příležitost prohlédnout si prototyp v akci v první polovině roku 2016, kdy bude FANUC vystavovat prototyp jednotky na řadě výstav a to: v březnu na TechniShow (Nizozemsko), v dubnu na Industrie veletrhu (Francie) a MACH Show (UK) a v červnu na veletrhu Automatica (Německo).
Stejně jako v prvních dnech robotiky, je i nyní cílem automatizace přenést těžkou manipulaci s materiálem a monotónní nebo nebezpečné úkoly na roboty. Zatímco standardní průmyslové roboty musí být obklopeny ochranými bariérami s cílem zajistit bezpečnost obsluhy, kolaborativní roboty mají schopnost pracovat bok po boku s pracovníky bez bariér a to díky svým bezpečnostním funkcím. Namáhavé, rutinní práce spolu s manipulačními úlohami na pracovních stanicích s nepříznivými ergonomickými podmínkami budou pro nový FANUC CR-7iA optimální. Pracovníci budou přispívat svými kognitivními a smyslovými schopnostmi k činnosti robota a společně tak budou schopni plnit své úkoly efektivním způsobem.
Představeni prvního kolaborativního robota od společnosti FANUC - CR-35iA přilákalo vysokou úroveň zájmu v různých průmyslových odvětvích, protože robot umožňuje uživatelům automatizovat průmyslové úkoly, kde je zapotřebí jak flexibilita operátora, tak i síla robota umožňujícího manipulaci až do 35 kg užitečné zatížení. Představení spolupracujícího robota s nižším užitečným zatížením CR-7iA je pouze logickým vyústěním, protože FANUC tak pokračuje ve využívání svých osvědčených a prověřených řad standardních robotů, které umožňuje poskytnout vhodný typ robota pro každý druh práce.

www.fanuc.cz

fanuc obr22Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news