Google překladač: English Deutsch

U příležitosti uvedení nové řady obráběcích center Robodrill uspořádal FANUC ve svém pražském sídle předváděcí akci spojenou s tiskovou konferencí. Stroje Robodrill se vyrábějí od roku 1970 v Japonsku. Jak je u japonských výrobců obvyklé, FANUC Robodrill prezentuje výrobek s maximální přidanou hodnotou. Všechny díly vyrábí a montuje sama firma FANUC a má díky tomu dokonalou kontrolu nad celým procesem a zaručuje se za vysokou životnost. Od roku 2003 se prodalo 100 000 malých frézovacích center Robodrill. V České republice pracuje asi 300 těchto strojů.

fanuc obr2

Výkonné stroje Robodrill s řídícím systémem FANUC usilují o co nejvyšší rychlost, přesnost a spolehlivost. Všechny vedlejší časy jsou zkráceny na minimum, což je zajištěno rychlými výměnami nástrojů a velkým zrychlením vřetene. Centra Robodrill jsou 3osá, ale umožňují snadnou instalaci patentovaného otočného stolu DDR, který zajišťuje práci ve 4. ose. Jednou z výhod zapojení otočného stolu je možnost obrobit naráz jedním nástrojem všechny obrobky, odpadá tak časté střídání nástrojů a šetří se drahocenné sekundy.

Centra Robodrill se vyrábí ve třech velikostních variantách, které se liší délkou pojezdu v ose x: 300/500/700 mm, pojezd v ose y je 400 mm a v ose z 330 mm. Z hlediska výkonu můžeme také rozlišovat standardní řadu a řadu se zvýšeným výkonem, která je rozšířena o vysokorychlostní vřeteno s rychlou akcelerací a excelentní odvod třísek.

Jak bylo zřejmé i z praktické ukázky, FANUC může těžit ze svého know-how v oblasti řídicích systémů a také robotiky. Vynikajícím doplňkem výkonného obráběcího centra Robodrill je robot pro bezobslužnou výměnu obrobků. Roboty FANUC díky kameře snadno rozeznají správnou polohu obrobku ve stroji. Zakládání do stroje je možné zboku i shora, což je výhodné zejména pro úsporu zastavěné plochy.

www.fanuc.cz

fanuc obr1

 Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..