Google překladač: English Deutsch

hbc obr7Kořeny společnosti HBC-radiomatic sahají již do roku 1947, kdy dva průkopníci rádiové techniky, pánové Huber a Brendel založili společnost věnující se rádiovému přenosu informací. V roce 1950 představili první civilní přenosnou rádiovou stanici v Německu pod jménem Portafon. Historie dálkových ovládání pro jeřáby a stroje se datuje od roku 1968. V tomto roce bylo postaveno a osazeno první dálkové ovládání jeřábu. Od té doby se stává firma HBC předním výrobcem rádiové techniky v oblasti dálkového řízení jeřábů a těžkých strojů.

Současnost
Na českém a slovenském trhu se dálková ovládání objevují cca od roku 1993. Od tohoto roku je jako novinku v oblasti řízení jeřábů začal prezentovat na akcích, dovážet a zajišťovat servis pan Jaroslav Mojžíš. S rozvíjejícími technologiemi a obchodními dovednostmi sbíral zkušenosti až do roku 1997, kdy byla založena společnost HBC-radiomatic, CZ s.r.o. a společnost se s přibývajícími léty dále rozvíjela. Po krátkém čase vznikla servisní pobočka i v Praze Vinoři, která byla odpovědí na sílící potřebu rychlého servisu pro Čechy. Společnost HBC-radiomatic, CZ s.r.o. je nyní dceřinou společností německého koncernu HBC-radiomatic. Pokrývá kompletně český a slovenský trh. Stabilní tým 15 zaměstnanců se stará nejen o distribuci produktů, servis a podporu zákazníků z nejrůznějších odvětví, ale i o návrhy projektů až po konečné realizace, čímž jsme si vybudovali silné postavení na trhu.

Rádiová dálková ovládání
Nejčastěji jsou rádiová dálková ovládání (RDO) využívána pro průmyslové a stavební jeřáby. V těchto situacích RDO díky své kvalitě zajišťují bezpečné a spolehlivé ovládání stroje. Z těchto důvodů se zařízení používají i v mnoha dalších aplikacích. Příkladem jsou železní koně, svahové sekačky či betonové pumpy, kdy obsluha získá v těžko dostupných terénech patřičný přehled a zajistí bezpečné používání stroje.
Dálková ovládání jsou výbornou alternativou pro zařízení, u kterých nemusí být obsluha v přímém kontaktu se zařízením. RDO funguje na principu rádiových vln. Tento přenos rádiového signálu je bezpečně šifrován. Obsluha může zařízení ovládat z bezpečné vzdálenosti a s dostatečným odstupem od přepravovaných předmětů. Obsluha se může ve vzniklých prostojích věnovat jiné pracovní činnosti a přitom je vždy připravena v případě potřeby použít dálkové ovládání a zabezpečit plynulý běh prací. Tím se radikálně zvýší efektivita celého provozu.
Vlastní vývoj společnosti HBC-radiomatic zajišťuje použití nejmodernějších technologií, které se odrážejí jak v bezpečnější obsluze, tak v možnostech jejich použití. Jsme schopni dodat i dálková ovládání do prostředí s nebezpečím výbuchu, která splňují požadavky podle směrnice EU.

Servis
Díky sídlu v Brně a pobočce v Praze zvládáme pokrýt území celé České i Slovenské republiky kvalitním a rychlým servisem a jsme schopni zkrátit náklady při prostojích zákazníka na minimum.

Další velkou oblastí, kterou se HBC- radiomatic, CZ zabývá, jsou rekonstrukce jeřábů na klíč, tedy rekonstrukci začínající prohlídkou zařízení, vytvoření projektu, až po samotnou realizaci, uvedení do provozu a provedení revizí.

Novinky v produktech HBC radiomatic

Přesné uchycení břemene, průjezd dopravních manipulátorů prostředím s nedostatečným výhledem nebo umístění vrtáku nad přesně požadované místo v úzkých prostorách – to vše a ještě mnohem více lze snadno realizovat s novou funkcí radiomatic® photon. Video přenos je realizován pomocí 3,5" TFT displeje, na vzdálenost až 150 m. Výbavou může být automatické přepínání denního a nočního režimu. Funkci radiomatic® photon nabízíme ve dvou verzích. Pro řízení strojů doporučujeme analogovou verzi (5,8 GHz), pro dohled nad strojem pak digitálním verzi (2,4 GHz).

Nový způsob komunikace dálkových ovládání 2,4 GHz
V současné době umožňují rádiové technologie zjednodušit a zefektivnit práci obsluze jeřábů a strojů v provozu. I přes stále více využívaná kmitočtová pásma se obsluha nemusí starat o obsazené frekvence v okolí provozu. Vše se děje automaticky a tím nedochází k přerušování práce. Technologie 2,4 GHz je novým řešením konfliktů s frekvencemi a již nyní je dostupná pro většinu dálkových ovládání HBC-radiomatic. Velké výhody technologie 2,4 GHz jsou automatické řízení frekvencí zabraňující konfliktům a rušení při práci a také povolení k používání téměř po celém světě.

Identifikace uživatele
Identifikace uživatelů je založena na využití čipových karet Smartcard merlin® TUC (Transmitter User Card) a technologie radiomatic® report, které umožňují identifikaci obsluhy a zpřístupnění vybraných funkcí pouze kvalifikovaným uživatelům. Při použití se speciální čtečkou zároveň umožňuje mnoho dalších užitečných funkcí. Mezi základní patří ukládání provozní doby ovládání s možností rozlišení obsluhy, které je možné přehledně sledovat ve vizualizačním softwaru. Tato ucelená data vám mohou být cenným zdrojem informací při nejrůznějších situacích, např. při servisních pracích.

www.hbc.cz

hbc obr8Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..