Google překladač: English Deutsch

Společnost HBC-radiomatic CZ, s.r.o. vznikla jako zastoupení německé společnosti vyrábějící rádiová dálková ovládání. Od roku 1997 se společnost HBC-radiomatic stala lídrem českého a slovenského trhu v oblasti rádiových dálkových ovládání určených pro řízení průmyslových aplikací. V největším měřítku jsou RDO používána pro řízení průmyslových a stavebních jeřábů. Tady, díky své kvalitě, zaručují bezpečný spolehlivý provoz a značné ušetření nákladů provozovatele.

hbc-01

Ze stejných důvodů nebo i z důvodu zajištění bezpečí pro obsluhu, jsou dálková ovládání používána i v jiných oblastech. Příkladem je použití u svahových sekaček, drtiček stavební suti nebo čerpadel betonu, kde dálková ovládání zaujala také své místo.

hbc-02

Revoluce v oblasti dálkových ovládání

radiomatic® pilot – ovládejte jeřáb pouhým pohybem

Ovladač radiomatic® pilot se stal revolučním konceptem pro bezdrátové řízení jeřábů a průmyslových aplikací. Tento nový typ vysílače umožňuje komfortní a bezpečné řízení strojů pouhým pohybem!

Jak to funguje?

Pro uvolnění řízení stroje pohybem je nutné sepnutí tlačítka na spodní straně ovladače. Jakmile dojde k naklonění ovladače, signalizuje vibrační alarm krátkým signálem aktivaci pohybu. Regulace rychlosti je řešena pomocí úhlu natočení ovladače, čím více se ovladač nakloní, tím vyšší rychlost je zvolena. Zvolený stupeň rychlosti opět signalizuje vibrace.

Nový minijoystick – více možností!

Ovladač je dále vybaven křížovým joystickem s plynulým chodem a čtyřmi tlačítky. Dvě z těchto tlačítek jsou předurčeny pro specifické jeřábové funkce, jako například tandemová jízda dvou jeřábů. Výběr je indikován pomocí dvou LED umístěných nad tlačítkem. Díky této funkci je obsluha vždy informována o aktuální aktivní funkci.

Nový způsob uchycení baterie

Baterie je integrována do konstrukce ovladače. Je upevněna pomocí silných magnetů a obsahuje navíc i gumový grip pro bezpečnější manipulaci s ovladačem. Díky tomuto systému je práce s ovladačem bezpečnější a výměna baterie rychlejší.

Spousta nových funkcí

Ovladač radiomatic® pilot obsahuje velkou řadu nových dalších funkcí. Mezi základní patří například čip radiomatic® iLOG, sloužící k rychlé aktivaci náhradního vysílače v případě zničení původního, funkce pro tandemovou jízdu nebo elektronickou křížovou kulisu.

hbc-03

Plug & play přijímač ve velikosti konektoru – FSE 308

Přijímač 308 představuje nejmenší přijímač v řadě HBC. Vzhledem ke svým kompaktním rozměrům (100 × 100 × 55 mm) najde jistě své uplatnění u kladkostrojů i ostatních jednodušších strojů s omezením prostoru pro umístění standardního přijímače. Velkou výhodou chytré moderní konstrukce je plastový kryt s třídou ochrany IP 65. Dalším prvkem je možnost přídavného modulu do přijímače. Například modulu akustické signalizace. Přijímač 308 obsahuje 8 reléových výstupů a bezpečnostní STOP obvod v provedení úrovně D, třídy 3 podle EN ISO 13849-1:2008. Napájení je voleno standardně v rozsahu 24–240 V AC. Přijímač FSE 308 může být dodáván v kombinaci s vysílači orbit, quadrix, keynote a sérií micron.

Neomezené možnosti ovládání s přijímači 776/777 radiobus®

Jako nástupce největšího úspěšného přijímače FSE 770 radiobus®, představuje HBC-radiomatic dva nové přijímače typu FSE 776 a 777 radiobus®. Tyto vysoce výkonné a univerzální přijímače obsahují všechny funkce jejich předchůdců, ovšem s novou HBC technologií. Ta představuje nový modulární radiobus systém umožňující rychlou konfiguraci s možností vložení až 14 karet. Tím díky možnosti použití až 100 reléových a 10 plynule řízených výstupů splní nejrůznější požadavky řízení.

hbc-04

Malý ovladač s velkými možnostmi – linus 4

Kompaktní provedení a spousta funkcí v jedinečné kombinaci, to je linus 4! Tento vysílač může být nově vybaven jak čtyřmi lineárními pákami, tak i dvěma kvalitními křížovými čtyřstupňovými joysticky HBC. Díky těmto možnostem se z tohoto malého vysílače stává komfortní ovladač s velkým uplatněním v oblasti jeřábové techniky a aplikací, u kterých je preferováno joystickové ovládání. Příkladem může být řízení manipulačních vozíků, travních sekaček nebo hydraulických systémů.

hbc-05

Nejoblíbenější tlačítkové ovladače nyní i do prostředí EX

Dva nejoblíbenější tlačítkové ovladače jsou nyní i v provedení do výbušného prostředí a to do EX zóny 1, 2, 21 a 22, tedy vhodné i pro práce v podzemí. Uživatelé, kteří žádají ovládání do prostředí s nebezpečím výbuchu tak mohou nasadit tyto osvědčené ovladače a rozšíří možnosti, které mají nyní jak s tlačítkovými i joystickovými ovládáními. Specialitou je použití ovladače micron 7 s barevným LCD v zónách 1 a 21.

DECT – absolutně automatická volba frekvencí opět k dispozici!

Rádiová dálková ovládání HBC-radiomatic jsou nyní k dispozici opět s technologií DECT. S touto technologií se již uživatel nedostane do konfliktu s obsazenými frekvencemi. Volba frekvencí je plně automatická a přepínače pro volbu frekvence již nejsou dále potřeba. Technologie DECT je nyní dostupná s ovladači micron 5/7 s vysílači eco a celou sérií vysílačů spectrum.

Kalendář akcí

<<  Srpen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..