Google překladač: English Deutsch

logo HBCDálková ovládání se stala neodmyslitelnou součástí dnešních jeřábů. Jejich popularita stále roste a to díky zvýšení bezpečnosti i efektivity práce. Mezi jedničku na českém trhu se řadí společnost HBC-radiomatic CZ, s.r.o., která má v tomto oboru mnoholeté zkušenosti a dokáže se vypořádat s nejednou překážkou.

Na českém trhu působí od roku 1997 a ihned se stala lídrem českého i slovenského trhu. HBC-radiomatic patří k předním světovým producentům dálkových ovládání pro průmyslové stroje. Díky vysoké kvalitě zaručuje bezpečný a spolehlivý provoz a přitom značně ušetří náklady provozovatele.

Ať už se jedná o nejjednodušší kladkostroje, či speciálně používané jeřáby, vždy se najde ideální řešení. Provedení vysílačů je zpracováno z odolných plastů zpevněných skelným vláknem, což zvyšuje jejich odolnost proti nárazům. Ergonomické provedení vysílače umožňuje obsluze komfortní a efektivní ovládání. Rozmístění obslužných prvků vysílače je řešeno tak, aby se obsluha mohla v plné míře věnovat řízenému stroji a přepravovanému břemenu.

Nepřeberné množství uskutečněných aplikací HBC
Přesto, že jsou dálková ovládání spojována především s prostředím jeřábové techniky, objevují se stále častější požadavky na řízení nejrůznějších aplikací. Z jejich nepřeberného množství můžeme jmenovat oblasti jako lesnictví, těžební a důlní stroje nebo požární technika.

Lesnictví
Pro oblast lesnictví společnost HBC-radiomatic vyvinula několik vysílačů, aby splnila většinu požadavků svých zákazníků. Jedná se ovladače patrol S, patrol D i jednoduché ovladače pro hydraulické systémy linus.

Patrol S a patrol D – jednoduchý a odolný design s chytrými funkcemi
Jsou jednoduché ovladače, které disponují mnoha schopnostmi. Díky jednoduché konstrukci je můžeme řadit mezi lehké a velmi odolné ovladače. Dodávány jsou ve standardním provedení pro různé aplikace lesních navijáků, ale i pro uživatelem navrhované aplikace. Čelní deska může být osazena páčkovými a otočnými přepínači, nejrůznějšími tlačítky i potenciometry pro plynulou regulaci součástí stroje.

hbc obr1

Linus 4 a 6 – plynulé řízení v kompaktním formátu
Ovladače linus 4 a 6 představují optimální řešení pro menší hydraulické systémy. Mezi oblíbené aplikace těchto ovladačů patří řízení železných koní a hydraulické jeřáby. Linus 6 díky možnosti ovládnout až 6 sekcí zvládne řídit i jednodušší harvestory.

hbc obr2

Těžební a vrtací technika
Dálková ovládání HBC se stále častěji vyskytují i u těžební nebo vrtací techniky. Umožňují obsluze zvolení optimálního výhledu a hlavně bezpečné pozice při práci. V dnešní době jsou v této oblasti nasazovány téměř všechny ovladače, aby byly splněny různé požadavky na řízení strojů.

Technos A a technos B – maximální přehled při práci
Novinkou letošního roku jsou ovladače technos A a jeho větší varianta technos B. Tyto ovladače jsou ergonomickou a HIGH-TECH variantou k ovladačům řady spectrum. Disponují kvalitními barevnými TFT displeji pro zobrazení nejrůznějších zpětných hlášení stroje. V případě ovladače technos B je díky velkému displeji umožněn přenos obrazu z kamery umístěné na stroji. Tyto funkce přispívají k většímu přehledu při práci a hlavně zvýšení bezpečnosti pro obsluhu.

hbc obr3

Požární technika
Kde jinde bychom se měli snažit snížit rizika související s výkonem práce, než v případě požární techniky.

Spektrum EX – mnoho funkcí pro prostředí s nebezpečím výbuchu
Velké množství funkcí a navíc možnost použití v prostředí s nebezpečím výbuchu. Právě tyto schopnosti nabízí ovladač spektrum EX. Ovladač vychází z ověřené série spectrum a je certifikován jak podle ATEX, tak i NEC 500.

hbc obr4

Micron 5 – pomocník nejen pro hasičská cvičení
První verze ovladače micron 5 se datuje k roku 1991. Od té doby se stal nejpoužívanějším ovladačem pro jeřáby. V dnešní době našel své uplatnění v dalších odvětvích. V hasičských tréninkových centrech slouží ke spouštění hořáků instruktorem a lepšímu realizaci výcviku. Díky své odolnosti se v této oblasti stal užitečným pomocníkem.

hbc obr5

Nejmenší ovladač série micron – micron M
Inovovaná rodina ovladačů micron se rozrostla o nový nejmenší model micron M. Nadčasový a kompaktní design s komfortní ergonomií ovladače nabídne bezkontaktní dobíjení, automatickou volbu vysílacího kanálu (technologie 2,4 GHz) a spousty dalších užitečných funkcí.

Merlin®iLOG – v případě potřeby servisu ovladače umožňuje rychlou náhradu novým ovladačem.

Uvolnění – převzetí – tato funkce umožňuje řízení stroje ze dvou nebo více míst. Zaručuje bezpečné provozování stroje pod dohledem obsluhy.

hbc obr6

Jednoruční vysílač s barevným displayem – micron 7
Zpětné hlášení jeřábu, provozní stavy, chybová hlášení a spousty dalších informací o provozu jeřábu vám zobrazí na nový barevný 1,77" TFT displej. Díky novému mini joysticku radiomatic® yuCON se stává pohyb v menu velice pohodlný a můžete využít dalších dodatkových funkcí, které vysílač nabízí, jako například přemostění nebo test tlačítek.

www.hbc.cz

hbc obr7

Public relations


Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..