Google překladač: English Deutsch

GE-PoweredGE Aviation dokončila letové zkoušky úplně prvního systému elektronického řízení motoru a vrtule (EEPC) se schopností automatického startu u motoru řady H, který pohání letoun KingAir C90 vyvinutý společností Nextant Aerospace. Systém EEPC je navržen tak, aby výrazně snížil pracovní zátěž pilota - motor i nastavení vrtule se ovládá jedinou pákou. To automaticky zabraňuje přehřátí a přetočení volné turbíny, což vede k delší životnosti motoru a snazší údržbě.

Testování systému EEPC od GE bylo úspěšně dokončeno. Prokázalo, že systém je v ustáleném stavu.

GE očekává, že získá certifikaci systému EEPC od Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) v následujících měsících. První motor GE řady H se objeví v provozu v letounu Nextant G90XT do konce roku 2016.

Druhá certifikace systému EEPC od GE bude v letounu Thrush 510G v roce 2017, který bude poháněn motorem GE H80. Společnosti GE Aviation a Thrush Aircraft, Inc. představily v prosinci 2015 své plány na vývoj nové verze práškovacího letounu Thrush 510G s motorem H85 s EEPC, který se objeví v provozu v roce 2018.

Kromě toho společnosti Blackshape a GE Aviation oznámily své plány na vývoj zcela nového vysoce výkonného letounu poháněného motorem řady H se systémem EEPC.

„Operátoři už řadu let vyžadují turbovrtulový motor se systémem EEPC, takže GE je nadšena, že je první, kdo tuto převratnou inovaci na trh přináší v podobě motoru řady H," řekl Norman Baker, prezident a generální ředitel společnosti GE Aviation Czech, která motory řady H vyrábí. „Těšíme se na dodávky těchto snadno ovladatelných turbovrtulových motorů, které splňují měnící se potřeby našich zákazníků. S radostí oznamujeme společnost Blackshape jako našeho třetího zákazníka u systému EEPC a těšíme se na blížící se vstup systému EEPC na trh."

Řada H turbovrtulových motorů GE byla navržena za použití aerodynamických technik 3D a vyspělých materiálů vyvinutých společností GE. Výsledkem je výkonný, úsporný a odolný letecký motor, u něhož není nutné provádět opakované inspekce palivových trysek a horkých částí. Motor má řadu využití u zemědělských, obchodních i komerčních letadel. GE nabízí turbovrtulový motor řady H se zvýšeným intervalem mezi generálními opravami (TBO) na 4 000 hodin. GE rovněž nabízí program pro rozšíření intervalu TBO i na motory, které jsou již v provozu.

Více informací naleznete na internetové stránce http://www.geaviation.com/bga/engines/h-series/

 Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
162122
23242526272829
     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..