Google překladač: English Deutsch

Typický den tráví hadí stroj následovně: plazí se úzkými průrvami hluboko pod zemí jako nějaký pravěký plaz, na kterého evoluce dávno zapomněla, plive na svou oběť, která se brání oblaky černého prachu, množství kapaliny a útočí na její odkrytý bok dvojicí šroubovitých čelistí. A tento proces se neustále opakuje. Představujeme vám jedno z nejpodivnějších zařízení vyrobených společností GE: důlní stroj GE Fairchild F330. Stroj váží tolik co stíhací letoun, rozpíná se do délky jednoho autobusu a proplazí se i takovou skulinou, která není vyšší než jednoleté dítě. Dokáže těžit uhelnou sloj, která je doslova vměstnaná mezi vrstvami měkké sedimentované horniny, a získat tak uhlí, do jakého by se horníci dříve nepouštěli. „Některé uhelné sloje jsou tak nízké a úzké, že by se k nim bez F330 nedalo vůbec dostat," říká Craig Setter, generální manažer divize GE Mining.

ge02


F330 je jediný systém na světě, který zvládne na porubním boku od okolní horniny bezpečně oddělit vysoce kvalitní uhlí s nízkým obsahem popela. Díky čistějšímu uhlí se ve zpracovatelských závodech na zemském povrchu snižuje množství prašného a uhelného odpadu.
Stroj těží uhlí dvěma unikátními šroubovitými hlavicemi, z nichž každou pohání elektrický motor o výkonu 155 koňských sil. Vytěžené kusy horniny jsou pak transportovány na dopravní pás na zploštělém konci stroje. Stroj za nějakých 12 minut vytěží prostor o velikosti téměř sedm metrů.
Společnost GE (NYSE:GE) pracuje na projektech, které mění svět. S pomocí nejmodernějších technologií řeší její špičkoví odborníci i zdánlivě neřešitelné problémy. Společnost přináší řešení pro energetiku, zdravotní péči, přepravu, finance i domácnosti. Jejím cílem je poskytovat lidem po celém světě stále účinnější nástroje pro vyspělejší stavebnictví, přepravu, energetiku a lékařství. Společnost GE proměňuje ideje ve skutečnost. Více informací o společnosti GE naleznete na www.ge.com.

Nejnovější informace o GE v regionu střední a východní Evropy najdete na blogu GEE for CEE http://geforcee.geblogs.com/

ge01Kalendář akcí

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..