Google překladač: English Deutsch

Inženýři ze společnosti GE pomáhají navrhovat největší křišťálový lustr na světě pro divadelní komplex Playhouse Square v americkém Clevelandu. Šestimetrový lustr se bude skládat ze 4 200 kusů křišťálu a desítek tisíc světel a světelných modulů LED společnosti GE. Toto světelné dílo bude trvale zavěšeno na speciální podpůrné konstrukci z oceli dvanáct metrů nad zemí. Lustr ponese název „GE Chandelier" a svými rozměry překoná osvětlení Reflective Flow, které se nachází v Dauhá a podle Guinnessovy knihy rekordů ve svém nejvyšším bodě dosahuje výšky necelých šesti metrů.

ge1


Svítidla LED od společnosti GE osvětlují řadu měst a významných staveb po celém světě jako např. londýnský Tower Bridge, Sochu svobody v New Yorku a několik stadionů na Mistrovství světa 2014 v Brazílii. Žárovky LED jsou energeticky mnohem účinnější než tradiční žárovky. Kupříkladu systém na Tower Bridge snížil jeho spotřebu energie o 40 procent a bude zde svítit 25 let.
Revoluční technologii LED (zkratka z anglického light emitting diode) vynalezl v laboratořích GE inženýr Nick Holonyak mladší. Světla LED si v porovnání s běžnými stowattovými žárovkami vystačí s pouhou třetinou elektrické energie a vydrží svítit až 25 tisíc hodin.
Svítidla LED se také mohou připojit k tzv. průmyslovému internetu. Díky jednomu takovému systému společnosti GE budou moci už brzy získávat celá města data z pouličního osvětlení, spravovat jejich údržbu, monitorovat jejich využívání a odhalit či nakonec i předvídat výpadky elektřiny. Nová generace inteligentního osvětlení Roadway od společnosti GE umožní obyvatelům měst pouliční osvětlení na dálku upravit a upozornit veřejné služby na výpadky proudu.

Obchod GE s osvětlením má své počátky právě v Clevelandu. V dubnu loňského roku společnost GE oslavila sté výročí existence zdejších laboratoří Nela park, v nichž experimentoval s prvními žárovkami její zakladatel a rodák z Ohia Thomas Edison. „Slavíme to, co utvářelo Nela park posledních 100 let a společnost GE více než 130 let, neboli neutuchající touhu vynalézat a tvořit to, na čem opravdu záleží," prohlásil loni generální ředitel společnosti GE Jeff Immelt. „Oslavujeme inovace jako takové."

Odhalení lustru GE Chandelier je naplánováno na 2. Května.

http://geforcee.geblogs.com/

ge2

 Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news