Google překladač: English Deutsch

HIWIN-1 LT-S-s-roSpolečnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí po roční přestávce vynucené covidem na více než 150 m2 výstavní plochy ucelenou nabídku polohovací lineární techniky, která se vyznačuje vysokou přesností a spolehlivostí. Dominantou expozice bude ukázka pojezdové dráhy s průmyslovým robotem Fanuc.

Celý článek...

HENNLICH 2021 10 18 Nový-kaŘada flexibilních servokabelů pro energetické řetězy se rozšiřuje o nový typ. Mnoho uživatelů obráběcích strojů po celém světě spoléhá na pohony a řídicí systémy Fanuc. Společnost igus, kterou v Česku výhradně zastupuje litoměřický HENNLICH, nyní vyvinula nový vysoce flexibilní kabel pro použití v pohyblivých aplikacích. Kabel je s pohony Fanuc kompatibilní. Jeho vnější PUR plášť je odolný vůči oleji a je v souladu s normou UL.

Celý článek...

Nord 1V nadmořské výšce 2100 m je Tignes jednou z nejvýše položených vesnic v Evropě. Je propojena s údolím Val d'Isere, v kterém se nachází jeden z nejluxusnějších lyžařských areálů ve francouzském departementu Savoy. Při modernizaci lanové dráhy na Grande Motte se spoléhá švýcarská společnost GARAVENTA na spolehlivé a nenáročné průmyslové převodovky od NORD DRIVESYSTEMS.

Celý článek...

Nord 1 celi invest slider 8V solární tepelné elektrárně Gemasolar v jižním Španělsku zajišťuje 5 300 nezničitelných pohonných jednotek od společnosti NORD, aby obrovský les zrcadel vždy vrhal co nejvíce slunečního světla na věž ve svém středu. Solární věž, elektrárna Gemasolar, s nominálním výkonem 19 MW je navržena tak, aby produkovala 110 GWh elektřiny ročně. Vystačí pro zásobování 30 000 domácností a snižuje emise CO2 přibližně o 40 000 tun ročně. NORD DRIVESYSTEMS vybavil každý z heliostatů v systému dvěma robustními motory s převodovkou. Ty spolu s řídicí technologií garantují, že zrcadla zůstanou optimálně nastavena ke slunci. Obrovské pole čítá celkem 2 650 zrcadel a tedy 5 300 motorů s převodovkou NORDBLOC.1 od společnosti NORD.

Celý článek...

Spinea 1Robot je jediný světový název automatického zařízení schopného reagovat na podněty okolí a na toto okolí zpětně působit. Má kořeny v bývalém Československu. První oficiální použití slova "robot" se objevilo v dramatu českého autora Karla Čapka z roku 1920 pod názvem R.U.R. Tuto drama napsal K. Čapek na Slovensku v Trenčianských Teplicích, kde byl jeho otec lázeňským lékařem. Robot byl v tomto dramatu zobrazen jako technická hrozba. (Zdroj).

Celý článek...


S produkty NORD pro čistější životní prostředí
nord01K aktuálním produktovým novinkám u NORD DRIVESYSTEMS patří nový synchronní motor, který dosahuje vyšší třídu účinnosti než IE5, nová generace měničů do rozvaděče a PROFIsafe modul pro funkci bezpečného stopu u strojů a výrobních linek.

Celý článek...

ur alseca photo-14ALSECA ENGINEERING SA je společnost z automobilového průmyslu, která vyrábí formy, zařízení a plastové komponenty metodou vstřikování. Pro automatizaci procesů ultrazvukového svařování a frézování plastových dílů se společnost nově rozhodla nasadit kolaborativního robota UR5. Znamená to zajištění vysokého standardu kvality výrobků a zároveň téměř zdvojnásobení produktivity výroby.

Celý článek...

HIWIN Brno 800HIWIN za čtvrté čtvrtletí společnost hlásí růst 2,7 %. Brněnská společnost HIWIN s.r.o oznamuje, že vytvořila za rok 2020 zisk před zdaněním ve výši 25 milionů korun, a to i přes pokles obratu, který dosáhl 312 milionů korun. Růst ve čtvrtém čtvrtletí 2020 dovoluje optimistický výhled do roku 2021
Společnost HIWIN s.r.o., přední dodavatel lineární techniky, zveřejnila ekonomické výsledky za rok 2020. Celkový obrat dosáhl 312 milionu korun. I přes pokles v meziročním srovnání o 9,2 % společnost dosáhla zisku před zdaněním ve výši 25 milionu korun. Pokles tržeb vedl pouze k omezení vybraných investic, nebylo nutné sáhnout k propouštění. Náznakem oživení, který umožňuje optimistický výhled do roku 2021, byl růst ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 v meziročním srovnání o 2,9 %. Pro rok 2021 odhaduje HIWIN růst až 10 %.

Celý článek...

Fanuc 1 CR CRXFirmy, které se rozhodly automatizovat část provozu a pořídit robota, čeká zásadní volba: Jakého zvolit, a podle čeho ho vybrat? Správnou odpověď a následnou praktickou realizaci ovlivňuje celá řada kritérií a zásadních, ač ne vždy na první pohled zjevných souvislostí, které je potřeba vyřešit, aby projekt byl úspěšný a pomohl dosáhnout očekávané cíle. Ne vždy má totiž robotizace smysl, především z ekonomického hlediska nebo vzhledem k technické náročnosti řešení.

Celý článek...

Strana 1 z 25

Začátek
Předchozí
1

Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..