Google překladač: English Deutsch

Kennametal a Sumitomo Electric podepsaly licenční dohodu, podle níž Sumitomo Electric globálně poskytne svým zákazníkům nové pokročilé upínací řešení KM4X od Kennametalu včetně podpory. Sumitomo Electric, celosvětový vedoucí dodavatel elektrických vodičů, optických vláken a řezných nástrojů, zde vidí významné přínosy pro své zákazníky z oblasti výroby. Kombinací vysoké upínací síly a optimalizovaných stupňů přesahů poskytne KM4X™ od Kennametalu robustní spojení, extrémně vysokou tuhost a dovolené zatížení v ohybu pro mnohem větší výkon při obrábění vysokopevnostních slitin a dalších materiálů.

KM4X

„Upínací systém KM4X je dnes nejtužším upínacím systémem na světě. Jeho konstrukce umožňuje výrobním společnostem maximalizovat hodnotu své kapitálové investice. KM4X umožňuje vyšší úběry kovu, což napomáhá vyššímu využití obráběcího stroje a snižuje náklady na díl při zvýšení dostupné výrobní kapacity," říká John R. Tucker, viceprezident a prezident průmyslového obchodního segmentu Kennametalu Inc. „Máme-li takového inovativního technologického partnera jako je Sumitomo Electric, dodávky upínacího systému KM4X přinesou silnou výrobní výhodu výrobním společnostem na celém světě."

Upínání, tedy rozhraní mezi vřetenem obráběcího stroje a nástrojovým držákem, musí poskytnout krouticí moment a zatížení v ohybu maximálně kompatibilní se specifikací obráběcího stroje. Řezné síly, zvláště při hrubování nebo obrábění vysokopevnostních materiálů, generují ohybové momenty, které přesáhnou limity uložení před dosažením maximálního krouticího momentu. Kombinací vysoké upínací síly a optimalizovaných stupňů přesahů poskytne KM4X robustní spojení s extrémně vysokou tuhostí a dovoleným zatížením v ohybu pro mnohem vyšší výkon při obrábění vysokopevnostních slitin a dalších materiálů. To znamená extrémně vysoké úběry kovu a více dokončených dílů denně.

Pokročilé materiály vyžadují pokročilou výrobu
Stále pokračuje vývoj lehkých vysokopevnostních materiálů, jako jsou slitiny titanu, Inconel či nové slitiny hliníku, které jsou dychtivě vyhledávány výrobci v mnoha průmyslových odvětvích včetně leteckého a vojenského průmyslu nebo dopravy. Tyto nové materiály představují významné výzvy v oblasti obrábění. S ohledem na konkurenční tlaky v těchto globálních průmyslových odvětvích, se nalezení pokročilých výrobních řešení stává nejvyšší prioritou.

Výrobci obráběcích strojů odpověděli frézovacími a soustružnickými centry, které charakterizuje zvýšená tuhost a tlumení vřeten, jakož i rozměrné konstrukce strojů a motorů, vše pro poskytnutí potřebného výkonu, momentu a osových sil požadovaných pro minimalizaci nežádoucích vibrací, které zhoršují kvalitu dílu a životnost nástroje.

„Ve většině případů určuje množství materiálu, které může být v dané operaci odstraněno, spojení nástroje s vřetenem," říká Doug Ewald, ředitel a globální produktový manažer pro obráběcí systémy Kennametalu. „Důvodem je, že toto spojení musí odolávat vysokému zatížení a ještě udržovat svou tuhost. S pokračujícím vývojem v oblasti řezných nástrojů a obráběcích center je to právě upínání, které umožňuje maximální využití dostupného výkonu a je důležité zabývat se jím v počátcích plánování výroby."

„Toto je naplněné systémové partnerství mezi společnostmi," říká John Jacko, viceprezident a vedoucí marketingu v Kennametalu. S upínacím systémem KM4X a inovativní technologií Sumitomo Electric nejsou žádné důvody, proč nevyužít možností obou, vysokého kroutícího momentu a schopností vysokorychlostního obrábění u stávajících i nových zařízení. To znamená dosažení maximálního potenciálu vašich obráběcích strojů.

O Sumitomo Electric Industries, Ltd.
Sumitomo Electric Industries. Ltd. navrhuje, vyrábí a dodává optická vlákna, kabely, komponenty, pokročilá elektronická zařízení a automobilové díly. Díky úspěšným strategiím výzkumu a diverzifikace se Sumitomo Electric stalo jednou z vedoucích světových společností v čele informační a komunikační revoluce. Sumitomo Electric je světovou třídou v oblasti výzkumu a výroby optických technologií a pokračuje v rozšiřování a posilování produktového portfólia, přičemž udržuje nejvyšší stupně spolehlivosti průmyslu. Společnost působí globálně ve více než 30 zemích s více než 200 000 zaměstnanci. Sumitomo Electric ohlásila za fiskální rok končící v březnu 2013 čisté tržby skupiny ve výši 21,6 miliardy dolarů.

Kennametal Inc., technologický leader slavící své 75. výročí, přináší produktivitu zákazníkům hledajícím špičkový výkon v požadovaném prostředí. Společnost poskytuje inovativní produkty odolné proti opotřebení, aplikační inženýring a služby s podporou pokročilých materiálových věd, které slouží zákazníkům v 60 zemích napříč různorodými odvětvími od leteckého průmyslu, zemních prací, energetiky, průmyslové výroby, dopravy a infrastruktury. S přibližně 14.000 zaměstnanci a prodejem za téměř 3 miliardy dolarů společnost realizuje polovinu ze svého příjmu mimo severní Ameriku a celkově 40 % z inovací představila v uplynulých pěti letech. Uznávaný jako jedna z „World's Most Ethical Companies" (Ethisphere), „Outstanding Corporate Innovator" (Product Development Management Association) a „America's Safest Companies" (EHS Today) se zaměřením na 100% bezpečnost, Kennametal a jeho nadace investuje do technického vzdělávání, průmyslových technologií a materiálových věd pro naplnění slibu pokroku a ekonomické prosperity pro všechen lid. Pro více informací navštivte firemní webové stránky

www.kennametal.com

KM4Xa

 Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news