Inzerce
Google překladač: English Deutsch

kennametal1 obr2Tvrdé soustružení bylo po několik desetiletí používáno k zefektivnění, a v mnoha případech i k eliminaci operací broušení na kulato. Je rychlé, přesné a díky dodavatelům nástrojů, jako je Kennametal Inc., je k dispozici široký sortiment nákladově efektivních řezných nástrojů, které dokážou zkrotit dokonce i ty nejobtížněji obrobitelné tvrzené oceli, superslitiny a tvrzené litiny.

Ale vzhledem k tomu, že odvětví leteckého a kosmického průmyslu, automobilový průmysl, výroba elektřiny a další průmyslové odvětví stále vyvíjejí ještě odolnější materiály, musí výrobci řezných nástrojů rovněž vyvíjet nové, vysoce výkonné nástroje pro řešení těchto materiálů.

To je přesně to, co udělal Kennametal Inc., když nedávno představil KBH10, novou sortu polykrystalického nitridu bóru (PcBN) pro tvrdé soustružení, navrženou speciálně s ohledem na výzvy současného náročného trhu. Helmut Gremer, senior engineer pro globální technologii obrábění, říká, že nové břitové destičky doplňují stávající PcBN sorty KBH20 a KB5630 tím, že poskytují extrémní odolnost proti opotřebení potřebnou pro úspěšné soustružení kalených materiálů až do 65 HRC, zvláště tam, kde je požadována vysoká kvalita povrchu.

Substrát KBH10 je zcela nový. Jeho složení je navrženo pro řezné rychlosti vyšší o 20 procent při shodné, nebo v některých případech mnohem větší životnosti nástroje. Technici Kennametalu byli často schopni dosáhnout drsností povrchu Ra 0,2 a Rz 1 při trvalém dodržování výše uvedených tolerancí tvaru a rozměrů. A protože KBH10 je dostupný v několika různých geometriích a úpravách řezné hrany, rychle se stává spolehlivou volbou řezné destičky pro široký okruh výrobců v jejich náročných soustružnických aplikacích.

Další zlepšení parametrů bylo dosaženo unikátní úpravou řezné hrany KBH10. Na rozdíl od tradičního honovaného parabolického „vodopádu" nebo rádiusu, které jsou aplikovány prakticky na všech PcBN řezných nástrojích, Kennametal vyvinul speciální tvar, který přináší větší ostrost i lehkost řezu než konkurenční řešení a je přitom stále ještě dostatečně tuhý na to, aby odolával odporu tvrdého soustružení.

kennametal1 obr1


Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
2430

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..