Google překladač: English Deutsch

2779 HYDROM Unit New Faceplate LargePro výrobce zabývající se komplexním či přesným obráběním nebo dokončováním je elektrochemické obrábění (ECM, elektrochemical machining) důležitou metodou, kterou může být materiál odebírán v mikronových úběrech, nedosažitelných jinými postupy. Pro podporu ECM procesu Kennametal Extrude Hone (Latrobe, PA) navrhl čisticí jednotku eletrolytu jako doplněk k elektrochemickým strojům. Ta zaručuje konstantní kvalitu elektrolytu pro zajištění konstantní mezery a tím vyšší kvalitu a dokonalou stabilitu procesu.
Při elektrochemickém obrábění dochází k odebírání částic kovu rozpouštěním z povrchu obrobku bez přímého kontaktu nástroje a obráběného materiálu. Množství odebraného materiálu je úměrné času a velikosti elektrického proudu mezi nástrojem a obrobkem. Proces je snadno regulovatelný a lze tak obrábět nebo leštit oblasti dříve neobrobitelné jinými metodami, včetně ručního broušení a odjehlování.

Během procesu proudí elektrolyt (roztok vody a speciálních solí) po povrchu obrobku, přičemž mezi nástrojem a obrobkem je aplikován stejnosměrný proud. Množství odstraněného materiálu je dáno velikostí elektrického proudu mezi záporně nabitým nástrojem a kladně nabitým obrobkem. Nástroj je obvykle navržen tak, aby tvořil zrcadlový obraz finálního povrchu obrobku. Nástroj tvořící katodu se nikdy nedotýká obrobku, přitom během procesu nedochází k prakticky žádnému opotřebení nástroje. Typické časy odjehlování a leštění jsou extrémně krátké – pro většinu aplikací mezi 10 a 30 sekundami. V závislosti na výrobních požadavcích a velikosti obrobku mohou být pro dosažení vysoké produkce používány vícenásobné upínací přípravky.
Nyní proces ještě více zefektivňuje přídavná čisticí jednotka HYDROM. Kombinací HYDROM s CFP (chamber filter press) se snižují náklady na filtrační koláč na 10 %. Doba čištění pomocí CFP tak může být 6x kratší a prodlužuje se životnost katodového nástroje. Tím se zvyšuje využití stroje.
HYDROM může být dodán v rámci nového ECM zařízení, ale také jako doplněk ke stávajícím strojům všech značek. V současné době cenových tlaků trhu pomůže HYDROM společnostem ke zvýšení konkurenceschopnosti, zlepšení kvality a produktivity v oblasti komplexního obrábění a dokončování.
www.kennametal.com


Inzerce
Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..