Google překladač: English Deutsch

Nové sorty a povlaky pro mnohem více obrobených dílů na břit. Nové břitové destičky Beyond Drive od firmy Kennametal mají vrchní povlak TiOCN bronzové barvy, který zvyšuje odolnost proti opotřebení a současně funguje jako indikátor opotřebení. Obrábění prožívá na celém světě své oživení, a současně s tím roste konkurence a zvyšují se požadavky na zkrácení dodacích lhůt. To vytváří na výrobce tlak, aby dodávali více komponent rychleji a spolehlivěji na místo, kde jsou právě třeba.

kenn1

Nové výměnné břitové destičky Beyond DriveTM od firmy Kennametal pomáhají dodavatelům obrobků k tomu, aby se úspěně uplatnili na trhu díky zvýené výkonnosti a prodloužené životnosti nástrojů, která znamená, že jedním břitem lze obrobit mnohem více kusů.

Břitové destičky Beyond Drive od firmy Kennametal, určené zvlátě pro obrábění litiny, ocelí a nerezových ocelí, z nichž se vyrábí mnoho důležitých dílů v různých odvětvích průmyslu, jsou výsledkem trvalé vedoucí pozice v konstrukci, materiálovém inženýrství, technologii a výrobě zaměřené přímo na potřeby výrobců obráběných dílů.

Stejně jako vechny ostatní produkty řady BeyondTM od firmy Kennametal, i břitové destičky Beyond Drive mají speciální povrchovou úpravu, která zvyuje tuhost ostří, jeho spolehlivost a odolnost při velké hloubce řezu. Jemně letěný povrch omezuje tření a tvorbu nárůstků na ostří (BUE - Build-Up Edge). Hliníková vrstva s jemnou zrnitostí umožňuje zvýit rychlost obrábění, a tím i produktivitu a spolehlivost i při vysokých teplotách řezu.

Nová povrchová vrstva TiOCN (Titanium Oxy-Carbonitride) nejen zvyuje odolnost proti opotřebení, ale její bronzová barva je navíc efektivním indikátorem opotřebení. Testy v provozu prokázaly zvýení počtu dílů obrobených jedním břitem, podle typu obrábění, o 30 až 125 %.

Vechny břitové destičky Beyond mají CVD povlak (CVD - Chemical Vapor Deposition), ale zatímco v konvenčních povlacích vytvořených technologií CVD zůstává zbytkové napětí, destičky Beyond procházejí speciální úpravou povrchu po povlakování, která snižuje napětí, a tím zlepuje přilnavost povlaku a omezuje vznik mikrotrhlin. Rovnoměrnějí opotřebení řezného břitu prodlužuje životnost nástroje. «Vlastnosti břitových destiček spolu se správnou geometrií velmi výrazně zvyují výkon obrábění a prodlužují životnost nástroje. Prokázaly to nae interní testy i testy v provozu,» říká Manuel Sedan, senior product manager - turning products společnosti Kennametal.

Například při testu v podniku, který soustruží litinové díly převodovek, obrobila břitová destička Beyond Drive jedním břitem, beze změny posuvu, otáček vřetene, nebo hloubky řezu 325 kusů, zatímco destičky, které podnik používal do té doby, vydržely pouze 200 kusů. To není jen fenomenální zvýení počtu kusů obrobených jedním břitem, ale i zkrácení strojního času o 125 hodin za rok a snížení počtu destiček potřebných za rok z 813 na 500.

«Posílení dodavatelských vztahů tím, že je výrobce schopen spolehlivě dodávat na trh více obrobků, je základem zdravého rozvoje podnikání ve strojírenství,» dodává Sedan. «Navíc, doba, kdy na každém stroji pracoval jeden operátor, je už dávno minulostí. Jestliže operátor obsluhuje buňku několika strojů, je delí doba života nástroje a spolehlivost její predikce stále důležitějím faktorem úspěchu. Destičky Beyond Drive jsou skutečně vzruující novinkou, která slibuje více obrobených dílů za směnu, efektivnějí využití stroje a dlouhou životnost nástroje.»
Destičky Beyond Drive se dodávají v osmi sortách a v mnoha typech provedení, které pokrývají celý rozsah aplikací soustružení ocelí a litiny.

www.kennametal.com

kenn2Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news