Google překladač: English Deutsch

Společnost Siemens vybudovala centrální vysokokapacitní sklad využívající pohonů s vysokou účinností a výkonného automatizačního systému pro výrobní závod automobilky Audi AG v Győru v Maďarsku. Skladištní systém, který je nainstalován v budově vysoké 30 m a nabízí místo k uložení více než 400 karoserií osobních automobilů, je součástí nové linky pro výrobu vozů Audi A3 Sedan, Audi A3 Cabriolet a Audi TT Coupé i Roadster. Centrální vyrovnávací sklad karoserií, tzv. Zentraler Karossenpuffer (ZKP), společnost Siemens vyvinula a dodala jako celek „na klíč", včetně budovy.

si1

Součástí projektu je i zcela automatizovaný dopravník o délce asi dva kilometry, který spojuje ústřední sklad karoserií s karosárnou, lakovnou a montážním úsekem. Zařízení vyvinuté společností Siemens je přizpůsobeno výrobnímu procesu v závodě Audi v Győru a pomáhá výrobci automobilů co nejlépe využít kapacitu jednotlivých výrobních úseků. Projekt byl realizován útvarem Siemens Logistics Hub se sídlem ve Vídni.

Základem systému pro řízení regálových zakladačů ve vyrovnávacím skladu a dopravníku jsou řídicí jednotky řady Siemens Simatic S7. Dopravu karoserií zajišťuje celkem 350 elektromotorů s frekvenčními měniči, vše rovněž značky Siemens. Integrovaný pohonný systém je vybaven motory s vysokou účinností a je schopen rekuperovat kinetickou energii ze zařízení. Brzdná energie z daného pohonu či skupiny pohonů je po konverzi na elektrický proud opět k dispozici k využití v jiné části zařízení. Výsledkem jsou menší nežádoucí výkyvy rozvodné sítě a menší spotřeba energie. Dále společnost Siemens zavedla systém RFID, který jednoznačně identifikuje každou jednotlivou karoserii při jejím pohybu ve skladu i při pohybu výrobními úseky.

Centrální sklad karosérií vybudovaný společností Siemens se nachází uprostřed výrobního areálu závodu Audi v Győru a funguje jako dopravní uzel mezi jednotlivými výrobními úseky. Každá karoserie projde před tím, než se dostane do úseku finální montáže, dvakrát vyrovnávacím skladem – jednou bez nátěru a podruhé již nalakovaná. Společnost Audi může díky centrálnímu vyrovnávacímu skladu i přes velkou rozmanitost nabízených modelů a jejich variant optimalizovat svou výrobu dodávkou karosérií k jednotlivým výrobním úsekům vždy v potřebném pořadí. Řízeným řazením karoserií se v závodě společnosti Audi dosahuje větší pružnosti a vyšší produktivity výroby.

www.siemens.cz

si2Kalendář akcí

<<  Březen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..