Google překladač: English Deutsch

Skupině Siemens se České republice i přes stagnaci české ekonomiky a evropského prostoru daří strategicky růst. Rozšiřuje své výrobní závody a zvyšuje objem produkce. Po otevření nové haly na výrobu jističů v Letohradě v roce 2011 a loňském rozšíření závodu na výrobu elektromotorů v Mohelnici, otevřel novou výrobní halu také letos, a to 18. května v Trutnově, kde vyrábí spínací techniku. Jen pár týdnů před tímto otevřením navíc firma oznámila plány na rozvoj závodu v Drásově u Brna, kde vyrábí generátory a elektromotory. Tamní závod začne stavět novou halu v září a otevře ji na jaře příštího roku.

Siemens Trutnov 03Zatím posledním příkladem úspěšného rozvoje skupiny Siemens v České republice je její závod na výrobu spínací techniky v Trutnově. Díky zvýšenému objemu výroby a plánovanému rozšíření produktového portfolia otevřel v sobotu 18. května novou výrobní halu o rozloze 7422 m2. Do její stavby investoval 210 milionů Kč.
„Nová hala nám umožní přesunout doposud odloučená pracoviště v Trutnově – Poříčí a ve Vrchlabí do hlavního sídla závodu ve Volanovské ulici. Po konsolidaci výroby a rekonstrukci původní haly počítáme v příštím roce se zavedením nových výrobních programů spínacích a signalizačních prvků," řekl ředitel trutnovského závodu Eduard Tannhäuser a dodal: „Dle vývoje zakázkové náplně je v příštím roce reálné otevření dalších zhruba tří desítek pracovních míst."
Siemens Trutnov 01Slavnostního otevření nové haly se zúčastnil mimo jiné také Lubomír Franc, Královéhradecký hejtman, Ivan Adamec, starosta města Trutnov, či Vladislav Sauer, ředitel střední průmyslové školy v Trutnově, která je zdrojem pracovníků pro zdejší závod. Trutnovský závod na výrobu nízkonapěťové spínací techniky byl založen v roce 1993 a je součástí skupiny Siemens Česká republika. V současné době zaměstnává 547 zaměstnanců. Produkty vyráběné v závodě jsou součástí jisticích a spínacích systémů pro průmyslové závody po celém světě.

www.siemens.czKalendář akcí

<<  Březen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..