Google překladač: English Deutsch

Firma KraussMaffei optimalizovala svou sérii malých lineárních robotů. Nové roboty LRX 50, LRX 100 a LRX 150 byly konsekventně navrženy podle kritérií disponibility, přesnosti a produktivity. Díky řadě nových funkcí je možné výrazně zkrátit vedlejší časy procesu, a tím i čas celého cyklu.

kubousek oobr1

Nová montážní linka s pohybem v taktu zajišťuje krátké dodací lhůty
Pro výrobu nové série malých robotů využívá společnost KraussMaffei Automation novou montážní linku s pohybem v taktu v závodě Schwerin. „Díky tomu můžeme nabídnout našim zákazníkům krátké dodací lhůty, vysokou kvalitu produkce od jedné firmy a rychlé servisní výkony, jako jsou například dodávky náhradních dílů," říká Thomas Marufke, jednatel společnosti KraussMaffei Automation. Nová generace malých lineárních robotů těží ze systémových kompetencí skupiny KraussMaffei v oblasti automatizace, do které spadají i průmyslové roboty a tahače vtoků. Nové roboty LRX 50, LRX 100 a LRX 150 je možné individuálně kombinovat se všemi hydraulickými a plně elektrickými vstřikovacími stroji s uzavírací silou od 350 do 6 500 kN.

Progresivní design zajišťuje vysokou disponibilitu
Moderní průmyslový design nové generace malých robotů byl konsekventně navržen s cílem zajištění vyšší bezpečnosti ve vztahu k výpadkům. Koncepce decentralizovaného rozvaděče zajišťuje dobrou přístupnost a vysokou flexibilitu, například při provádění údržby a při dodatečné instalaci senzoriky nebo dalších okruhů médií.

Přepracovaná koncepce tepelných podmínek a ochrany pro elektronické komponenty s krytím IP 54 podporuje vysokou disponibilitu a bezpečnost. Pohon ozubenými hřebeny namísto ozubených řemenů zajišťuje vysokou přesnost i při rychlých pohybech os. Vedení médií a elektronika jsou uložená na ose Y pod kryty umožňujícími rychlý přístup (Quick-Change). Centrální portál médií vedle toho umožňuje rychlou výměnu uchopovačů, což je výhodné při častých změnách vyráběných výrobků.

Dobrou přístupnost a produktivitu nové generace malých lineárních robotů pak zajišťují i další výkonné komponenty. Nová koncepce os tak umožňuje volný přístup k plastifikaci a přívodu materiálu. Nový kompaktní design servorotací umožňuje využívat minimální rozevření formy, doplňková funkce ofuku po uchopení dílu podtlakem umožňuje jeho rychlé odložení. „V součtu je takto možné výrazně zkrátit vedlejší časy procesu, čímž dojde i ke zkrácení času celého cyklu", říká Marufke.

Energeticky a nákladově efektivní
Zvláštní pozornost věnuje KraussMaffei u všech manipulačních systémů energetické a nákladové efektivitě. Tak je tomu i u malých robotů LRX. Například je možné pomocí nové digitální kontroly podtlaku s integrovanou úspornou funkcí snížit spotřebu tlakového vzduchu až o 90 procent. Doplňková funkce kontroly netěsností signalizuje za provozu poruchy a umožňuje tak preventivní údržbu systému.

Se záměrem zvýšit nosnost i u malých zařízení byl přepracován design servorotací. Cílem bylo přitom snížení vlastní hmotnosti, a tím zvýšení užitečného zatížení robota. Díky nové lehké konstrukci hlavních os robota došlo navíc ke snížení pohybujících se hmotností jednotlivých os. V součtu je tak nyní možné používat menší pohony, což má za následek snížení spotřeby energií.

www.kubousek.czKalendář akcí

<<  Leden 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..