Google překladač: English Deutsch

Ve středu 1. června přivítala skupina KUBOUŠEK ve spolupráci se společností KraussMaffei Group zájemce o prohlídku výrobního závodu vstřikovacích strojů KraussMaffei v Sučanech. Kromě prohlídky závodu byli návštěvníci obohaceni o nové informace na téma Průmysl 4.0 a seznámeni s novými technologiemi, které lze na strojích KraussMaffei využít.

kraus1


O den otevřených dveří ve výrobním závodu KraussMaffei Group byl mimořádný zájem a maximální kapacita návštěvníků byla zcela naplněna několik týdnů předem.
Celou akci zahájil krátkým přivítáním pan Gašpierik, vedoucí montáže KraussMaffei Group, a pan Timko, ředitel firmy KUBOUŠEK SK, s.r.o. Poté se již návštěvníci rozdělili do skupin a postupně obcházeli jednotlivá stanoviště.
Jedním stanovištěm byla spediční hala, kde byli návštěvníci seznámeni v hodinovém bloku přednášek se zkvalitňováním služeb skupiny KUBOUŠEK zejména v oblasti servisu, kde dochází k dynamickému růstu týmu servisních techniků nejen v České republice, ale zejména na Slovensku. Díky novému rozložení servisních center tak dokáže firma KUBOUŠEK rychleji řešit případné komplikace ve výrobě svých zákazníků.
Prohlídka výrobní haly byla rozdělena na dvě části vždy pod vedením zaměstnanců KraussMaffei Group. V hale specializované na montáž strojů byla návštěvníkům ukázána taktovací linka, která byla otevřena v loňském roce a kde mimo jiné probíhá výroba jednotlivých součástí. Oproti předchozímu roku je znát výrazná modernizace téměř všech stanovišť, díky které se letos vyrábí zhruba dvojnásobné množství strojů oproti roku 2014.
Kromě strojů KraussMaffei se zde vyrábí také některé části pro prémiové vstřikovací stroje švýcarského výrobce Netstal.
Součástí prohlídky byla i názorná ukázka stroje KraussMaffei CX 160-750, na kterém probíhala výroba plastových krabiček. Během této zastávky u stroje představili zástupci společnosti KUBOUŠEK výhody nového ovládacího panelu MC6 a vzdálené obsluhy – Teleservisu, přičemž se dostalo i na odborné dotazy ze strany návštěvníků.
Druhá část prohlídky výrobní haly probíhala v části specializované na výrobu a konstrukci rozvodných skříní ke strojům KraussMaffei pro slovenský i evropský trh. Kromě toho se zde vyrábí i kabelové svazky a elektrorozvaděče pro Netstal.
Posledním stanovištěm byla menší konferenční místnost, kde probíhaly odborné přednášky zástupců firmy KUBOUŠEK Systems na téma Průmysl 4.0, APC (Adaptive Process Control) a MuCell. Návštěvníci se tak dozvěděli, jak reaguje společnost KraussMaffei Group na nové normy a vize budoucnosti o „chytré výrobě" eliminující produkci zmetků na nulu, spořící čas i vstupní náklady na výrobu.
A že tyto vize nejsou jen hudbou budoucnosti, dokazuje neustálý vývoj nových technologií a jejich zdokonalování. Prvními kroky k chytré výrobě je například od KraussMaffei vyvinutý APC systém, který v procesu výroby kompenzuje odchylky procesu vstřikování, čímž zabezpečuje nepřetržitě konstantní kvalitu výrobku, či technologie napěňování termoplastů MuCell s výrazným výsledkem redukování času cyklu a hmotnosti vyráběného dílu.

Závěr celého dne se nesl již v duchu oddychu za příjemných tónů živé hudby. Návštěvníci si mohli vyzkoušet simulátor Formule 1 nebo se pobavit ve fotokoutku se zábavnými rekvizitami doplňující simulátor F1.
Koneckonců, vozy Formule 1 splňují také tu nejvyšší kvalitu a technologickou úroveň, stejně jako vstřikovací stroje KraussMaffei.

www.kubousek.sk
www.kubousek.cz

kraus2Kalendář akcí

<<  Leden 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..