Google překladač: English Deutsch

Vize, které mnozí považovali za utopii, se uskutečňují. Jméno Kuboušek je dnes v plastikářské branži pojmem. Ing. Ivan Kuboušek založil svou firmu krátce po listopadové revoluci – v červenci 1990 – s minimálním kapitálem a velmi omezeným prostorovým zázemím v Českých Budějovicích. V současnosti však patří v České i Slovenské republice ke klíčovým hráčům na trhu. Skupina KUBOUŠEK má v současnosti 7 firem a téměř 150 zaměstnanců. Letos slaví 25 let od svého založení, což je nepochybně pádný důvod k tomu si připomenout, jak si své postavení vydobyla.

kubousek obr1

Portfolio technické sekce firmy – KTI – je v současné době široké: sahá od prodeje a servisu měřicích přístrojů přes vstřikovací stroje, roboty, temperační zařízení a přístroje, zařízení na přepravu a zpracování materiálu po pásové dopravníky, chladicí systémy, mlýny a granulátory a další zařízení používaná při výrobě dílů a výrobků z plastů. V České a Slovenské republice je KUBOUŠEK výhradním zastoupením více než 10 firem, převážně z Německa, ale i z Francie, Švýcarska, Švédska, Nizozemska, Itálie a Japonska.

Na počátku byla měřicí technika
Firmu Ivan Kuboušek založil jako rodinnou v červenci 1990 s cílem dovážet a prodávat v Československu špičkové měřicí přístroje japonské společnosti Mitutoyo. To však byl teprve začátek. „Již o rok později, v roce 1991, jsem ve své společnosti založil oddělení plastů. Na podzim onoho roku jsme se také poprvé zúčastnili MSV v Brně. Podle mně známých informací jsme byli první soukromou firmou vystavující na MSV," vypráví Ivan Kuboušek.
V tomtéž roce již firma dosáhla obratu 20 milionů Kčs. Tento úspěch byl Ivanu Kubouškovi impulsem k dalšímu rozšiřování aktivit. V roce 1992 se proto pustil i do leasingových služeb a začal vytvářet strukturu obchodních zastoupení firem vyrábějících plastikářské stroje a jejich periferie.
Dalším významným obdobím v historii firmy byl rok 1995, kdy se firmě KUBOUŠEK podařilo uzavřít dohody o exkluzivním zastoupení v České republice a na Slovensku s firmami Rapid a Sepro, ale hlavně se společností KraussMaffei. Ta je nejstarším výrobcem strojů na zpracování plastů a pryže. Nejsilnější je tato mnichovská společnost ve výrobě strojů a technologických celků pro automobilový průmysl a precizní technické výrobky obecně.
Začátky však nebyly jednoduché. „Stroje KraussMaffei byly v porovnání s konkurencí nejdražší na trhu. Trvalo téměř 10 let, než se u nás začaly významněji prodávat. Podařilo se nám však značku, její kvalitu a technologický náskok prosadit a dnes je český a slovenský trh pro firmu KraussMaffei cca 4.–5. největším na světě mimo Německo," pokračuje Ivan Kuboušek.
V oblasti plastikářského průmyslu zastupuje KUBOUŠEK na českém trhu také firmy KOCH Technik, Sesotec, Regloplas, ONI, EAS, MTF Technik. Pro podporu prodeje vybudoval v roce 1999 nové obchodní a školicí centrum za více než 30 milionů Kč.

Komplexní a profesionální přístup
Sečteno a podtrženo: významnou předností firmy KUBOUŠEK je to, že díky svému širokému portfoliu služeb dokáže vyprojektovat optimalizované konfigurace strojů a jejich periferií od sila, sušení, dávkování, barvení přes samotnou konfiguraci stroje až po vše, co jde ze stroje ven: tzn. drtiče, roboty, dopravníky, klece, separátory dobrých a špatných dílů.
Dnes je velkým tématem automatizace. I na tomto poli je KUBOUŠEK velmi silný: svým zákazníkům nabízí návrh a dodávky automatizačních pracovišť, výrobu uchopovačů pro lineární a šestiosé roboty KraussMaffei a Sepro či návrhy a dodávky ochranných klecí a dopravníků.
Ivan Kuboušek dodává: „Naše společnost je od svého začátku postavená na lidech a silných pracovních týmech. Navíc směřujeme k posílení manažerského řízení firmy a ke zvyšování profesionalizace všech oddělení, a to dělá naši skupinu tak silnou."

www.kubousek.cz

 Kalendář akcí

<<  Leden 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..