Google překladač: English Deutsch

Společnost KraussMaffei přepracovala svou úspěšnou řadu malých strojů CX s rozsahem uzavírací síly od 350 do 1 600 kN a důsledně využila každé příležitosti ke zvýšení účinnosti. Zákazníkům to v budoucnosti přinese nízké výdaje na energii, prostor, čas a materiály, čímž získají důležité konkurenční výhody. Od hydrauliky přes řídicí software po automatizaci, téměř každá součást osvědčených strojů CX s nízkou uzavírací silou byla podrobena přezkoumání a byla definována celá řada zlepšení.

kubousek obr1

„Naším cílem bylo přizpůsobit je ještě důsledněji potřebám zákazníků. Zpracovatelé plastů by měli mít možnost vyrábět plasty s vynikající efektivitou a flexibilitou," vysvětluje Dr. Hans Ulrich Golz, president segmentu vstřikovacích strojů skupiny KraussMaffei.

Nákladově efektivní a flexibilní
Nový stroj CX se stává nejlepším ve své třídě malých strojů do 1 600 kN díky velkému počtu jednotlivých inovací. „V podstatě jsme zrealizovali veškeré technické požadavky našich zákazníků: o 10 procent nižší spotřeba energie, o 15 procent rychlejší pohyby stroje, o 30 procent tišší provoz, o 20 procent snížení objemu olejové náplně a o 25 procent vyšší účinnost díky automatizaci a kratším časům seřizování. Toto vše znamená stoprocentní přidanou hodnotu pro zákazníka," říká Dr. Golz. Dalšími zajímavými prvky, specifickými pro malé stroje, jsou nový tahač vtoků, spojka vyhazovače a koncepce pohonu BluePower Vario Drive. Jako všechny stroje od společnosti KraussMaffei je i nový stroj CX vybaven novým systémem adaptivního řízení procesu (Adaptive Process Control, „APC"), jenž dokáže okamžitě vyrovnávat odchylky v procesu vstřikování.

Dvoudesková konstrukce a nový tahač vtoků
Dvoudesková konstrukce stroje CX zabírá méně prostoru než delší třídeskové modely. Samonosná uzavírací jednotka navíc pod sebou poskytuje dodatečný prostor pro regulátory teploty a pásové dopravníky. Mimořádně kompaktní výrobní buňka je také ideálně vhodná pro aplikace v čistém prostředí.
Také nový tahač vtoků od divize automatizace KraussMaffei se vyznačuje velmi kompaktní a stabilní konstrukcí. Teleskopický zdvih je zvláště vhodný pro použití v nízkých halách. Tahač vtoků tvoří se strojem jeden celek a je tak v důsledku prostorově nejúspornějším řešením na trhu. Vtoky jsou odkládány uvnitř standardního krytu stroje. To znamená, že není nutné boční rozšíření ve formě ochranného oplechování. Tímto způsobem lze do stejného prostoru umístit čtyři stroje namísto tří. Servomotor umožňuje velmi rychlou činnost tahače vtoků, spoří čas údržby a drahý tlakový vzduch v porovnání s pneumatickými pohony. Řídicí systém MC6 a optimalizovaná parkovací poloha při výměně formy jen doplňují praktické vlastnosti pro obsluhu.

Rychlé výměny nástroje
Nově vyvinutá spojka vyhazovače společnosti KraussMaffei usnadňuje výměnu forem a je schopná vyrovnávat drobné odchylky na ose mezi formou a vyhazovačem. Volitelný bajonetový rychloupínací systém umožňuje velmi krátké časy pro výměny forem. Společnost KraussMaffei navíc nabízí manuální vytahovací sloupek a pro časté výměny automaticky vytahovatelný sloupek. „To našim zákazníkům poskytuje řešení šitá na míru pro rychlou výměnu formy. Aby vyráběli nákladově efektivně, musí být výrobci – zvláště pak ti smluvní – schopni rychle reagovat a přizpůsobit výrobní proces co nejsnadněji," dodává Jochen Mitzler, vedoucí strategického řízení výrobků a technologií společnosti KraussMaffei.
Nový stroj CX poskytuje více prostoru pro formy. Zákazník má možnost si zvolit různé velikosti desek a délky sloupků. To umožňuje zvětšit prostor formy až o dalších 40 procent. Další výhodou je, že pro některé aplikace lze stroj dokonce ještě zmenšit. Multikomponentní formy se složitou konstrukcí jsou často příliš velké pro upnutí do stroje, jenž má dostatečnou uzavírací sílu. „O 13 procent širší desky umožňují takové aplikace vyrábět na lisu CX 130, zatímco konkurence potřebuje 160tunový stroj. Výhoda 20 procent v oblasti účinnosti je jasná: snížená hodinová sazba stroje a nižší provozní náklady," vysvětluje Mitzler.

kubousek obr2

Nový výpočet času a nejlepší hodnoty spotřeby
Nový stroj CX se díky optimalizované interakci mezi novými ventily a hydraulickými rozvaděči uzavírá v průměru asi o 15 procent rychleji. Servisní přístup byl výrazně ulehčen pomocí nových zacvakávacích krytů nejdůležitějších hydraulických komponent. Tento nový kryt navíc snižuje emise hluku o 30 procent. Nejenže to vytváří příjemné pracovní podmínky, ale také to umožňuje lépe provázat vstřikovací výrobu a montážní pracoviště.
Nový stroj CX navíc snižuje spotřebu energie, masterbatche a potřebu olejové náplně. Koncepce pohonu byla z hlediska spotřeby energie optimalizována a spotřebovává o 10 procent méně elektřiny než dříve díky inteligentní správě akumulátoru s možností jeho odpojení. Volitelný asynchronní motor s proměnnými otáčkami BluePower Vario zlepšuje účinnost a snižuje svůj výkon při chodu naprázdno. Čím delší časy cyklu, tím větší úspory – až 30 procent v porovnání s tradiční hydraulickou variantou. Objem olejové náplně stroje byl snížen o 20 procent.

Ideální i pro malé hmotnosti vstřiku
Díky speciální adaptaci plastifikační jednotky lze stroj řady CX snadno upravit pro nižší hmotnosti vstřiku. Koncepce adaptace umožňuje úpravu až o dvě velikosti vstřikovací jednotky, což výrobcům dovolí na jednom stroji vyrábět díly s velmi odlišnou hmotností vstřiku. Také osvědčený vysoce výkonný šnek HPS („High Performance Screw") spoří materiál. Dobrou homogenizací lze docílit až 30procentní snížení potřeby barevného masterbatche. Při cenách až 20 euro za kilogram lze snadno dosáhnout úspor několika tisíc eur ročně.

Pro získání podrobnějších informací kontaktujte firmu KUBOUŠEK s.r.o.
www.kubousek.cz

kubousek obr3Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news