Google překladač: English Deutsch

Skupina KUBOUŠEK patří mezi přední dodavatele vstřikovacích strojů a periferních zařízení v průmyslu zaměřeném na zpracování plastu a měřicích přístrojů a systémů. Průlom v novém pojetí dodavatelského zajištění výrobního procesu skupinou KUBOUŠEK nastává v září 2017 otevřením Technologického centra.

2017-09-11 TOM0880-1200pix

Díky dlouholetým zkušenostem a nepřetržitému sledování trendů a požadavků trhu si i ti nejnáročnější zákazníci přijdou na své. V reálné podobě jsou představovány inovativní technologie vstřikování, automatizovaná pracoviště a moderní kontrolování kvality. Technologické centrum tak přináší nový pohled na vývoj, výrobu a kontrolu na jednom místě. Zákazníkům otevírá široké možnosti využití nejen při zavádění a optimalizaci výroby, ale i možnosti zajištění překlenovací výroby.

Čtyři základní benefity pro zákazníky
Technologické centrum KUBOUŠEK nabízí zákazníkům čtyři základní benefity. Jedním je poskytnout zákazníkům možnost vyzkoušet si inovativní technologie vstřikování, které se teprve rozšiřují na trhu. Zákazníci tak uvidí užitnou hodnotu technologií na vlastní oči a lépe si představí jejich výhody pro svou výrobu.

Druhým benefitem je podpora aplikačních inženýrů. Zákazníkovi pomohou s rozjezdem a testováním nového výrobního projektu a optimalizací nového či stávajícího výrobního procesu. „Zavádění nové výroby často přináší nečekané komplikace a nechtěná zdržení. My nabídneme zákazníkovi možnost odladění své výroby v našem Technologickém centru a ve své lisovně už plynule přejde z jedné výroby na druhou", vysvětluje Petr Falc, vedoucí Technologického centra KUBOUŠEK.

V době dodávek „just in time" velká část našich zákazníků pracuje s riziky spojenými s nečekanými výpadky výrobních strojů a technologií nebo naopak skokovým navýšením objednávek od svého odběratele. Technologické centrum nabídne našim zákazníkům možnost využití kapacit pro překlenovací výrobu potřebnou ke zvládnutí těchto neočekávaných špiček.

Díky možnostem Technologického centra rozšíří KUBOUŠEK nabídku školení, kurzů a vzdělávacích programů.

Hydraulické i elektrické stroje
Skupina KUBOUŠEK dodává na český a slovenský trh vstřikovací stroje a automatizaci KraussMaffei. Z jejich nabídky jsou v Technologickém centru zastoupeny téměř všechny řady, včetně novinky z roku 2016 – plně elektrického stroje PX. „Elektrický stroj PX vyniká svou přesností, rychlostí a efektivností při srovnání spotřeby energie a účinnosti", shrnuje výhody Vít Kořínek, vedoucí divize KraussMaffei.
Největším strojem v Technologickém centru je hydraulický stroj KraussMaffei GX 451 – 2000 s uzavírací silou 4500 kN a naopak nejmenším je stroj CX 80 – 380 s uzavírací silou 800 kN.

Automatizace podle konceptu Průmysl 4.0
Trendem poslední doby v celém průmyslu je automatizace, která bývá často spojována s koncepcí Průmysl 4.0. V současné době jsou v Technologickém centru KUBOUŠEK tři plně automatizovaná pracoviště. „Na stroji GX máme jednoduchou aplikaci typu Pick and Place, kde chceme ukázat snadné propojení šestiosého robota ABB IRB 4600 se strojem a jeho rychlou obsluhu. Na stroji PX bude lineární robot KraussMaffei LRX 100 společně s optickou kamerou SensoPart vyhodnocovat každý výlisek a v případě tzv. ‚zmetku' zastaví pracoviště a dá signál obsluze ke kontrole", vysvětluje aplikační inženýr Marek Návara.

Třetí automatizace se týká také kontroly kvality, kdy šestiosý robot ABB komunikuje s optickým měřicím přístrojem Metrios a na základě vyhodnocení kvality rozděluje výrobky mezi bezvadné nebo vadné kusy.

Další ukázky automatizace budou přibývat postupem času. Zejména ve spojení s lineárními roboty Sepro. Již v brzké době bude v Technologickém centru ukázka spojení robota Sepro 5X-35 s dopravníkem MTF.

High-endové technologie vstřikování
V Technologickém centru KUBOUŠEK jsou představeny také dvě high-endové technologie vstřikování. „RocTool je technologie, kde se pomocí indukčního nahřívání forem na požadovanou teplotu ve velmi krátkém čase několika sekund dosahuje u výlisků vysokého lesku a otiskovosti formy až na 97 % oproti standardním 50 procentům", vysvětluje Falc.

Druhá technologie – MuCell – je založená na fyzikálním pěnění dílu a je možné ho využít přibližně u 60 % projektů v automobilovém průmyslu. „Plast je vstřikován společně s dusíkem v superkritickém stavu. Tím dochází ke značným úsporám materiálu a snížení hmotnosti výlisku při zachování pevnosti. Stroj pracuje s menší uzavírací silou a celý výrobní cyklus je rychlejší", vypočítává výhody Falc.

Propojení s univerzitami a zdroj kvalifikovaných pracovníků
Význam vybudování Technologického centra dokazuje i fakt, že o spolupráci projevili zájem i některé vysoké školy, či technicky zaměřené střední školy. „V tuto chvíli probíhají jednání s Jihočeskou univerzitou, Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích a Technickou univerzitou v Liberci. Pro zimní a letní semestr máme vyčleněny kapacity našich odborníků, kteří jsou připraveni v případě zájmu přednášet pro studenty", říká Tereza Velíšková, vedoucí Vzdělávacího centra. „Od spolupráce se školami si slibujeme i zdroj kvalifikovaných pracovníků, s jejichž nedostatkem se nyní potýkáme", doplňuje Velíšková.

O skupině KUBOUŠEK
Historie skupiny KUBOUŠEK sahá do roku 1990. V této době firma obchodovala jako první smluvní partner v Československu s měřicími přístroji Mitutoyo. V roce 1991 došlo k rozšíření činnosti v oboru plastikářského průmyslu a v roce 1996 došlo k navázání spolupráce s naším v současnosti největším partnerem, německým výrobcem vstřikovacích strojů KraussMaffei.
Dnes skupina působí v rámci svých obchodních firem v České republice (KUBOUŠEK s.r.o.), na Slovensku (KUBOUŠEK SK, s.r.o.) a v Polsku (KUBOUSEK Polska sp. z o.o.). Technologické centrum a Vzdělávací centrum spravuje společnost KUBOUŠEK Systems s.r.o., která je technologickou podporou výše uvedeným obchodním firmám. Kalibrační služby akreditované laboratoře a management kvality poskystuje společnost KSQ spol. s r.o. Metodické řízení a podporu v oblasti řízení financí, marketingu, strategického rozvoje, lidských zdrojů, IT a hospodářské správy zajišťuje mateřská společnost KUBOUŠEK EU holding a.s.

www.technologicke-centrum.cz

2017-09-11 TOM0837-1200pix

Ing. Ivan Kuboušek

2017-09-11 TOM0860-1200pix

2017-09-11 TOM0892-1200pix

2017-09-11 TOM0923-1200pix

 Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news