Google překladač: English Deutsch

Světová premiéra: Nová řada strojů PX od firmy KraussMaffei představuje nový standard pro plně elektrické vstřikovací stroje. Tato nová řada jedinečně kombinuje výhody plně elektrického vstřikovacího stroje s maximální modularitou. Provozovatelé strojů těží z vysoké přesnosti, produktivity a flexibility ve všech fázích výroby. Elektrické vstřikovací stroje se vyznačují přesností a efektivitou, ale také obvykle omezenou opční výbavou.

kubousek 3

„Doposud byli zákazníci většinou nuceni volit mezi levným nebo drahým konstrukčním řešením. KraussMaffei nyní představuje první plně elektrické stroje na trhu, které zákazník může uzpůsobit svým konkrétním výrobním potřebám díky modulovému principu podobně jako v oblasti hydraulických strojů. To například zahrnuje větší desky, vyšší rychlosti vyhazování, větší sílu vyhazovače nebo schopnost pracovat s mazivy potravinářské jakosti NSF H1," vysvětluje Dr. Hans Ulrich Golz, výkonný ředitel KraussMaffei a prezident segmentu vstřikovacích strojů KraussMaffei Group.

Hlavní je flexibilita
Na veletrhu K 2016 byly představeny plně elektrické stroje s uzavíracími silami od 500 do 2 000 kN. PX byl koncipován a navržen s ohledem na flexibilitu, což platí po celou dobu jeho provozní životnosti, od pořízení přes každodenní výrobu až po dovybavení. Vyzkoušená modulová koncepce hydraulické řady KraussMaffei tak byla úspěšně přenesena na plně elektrickou řadu PX.

Velký počet variant
Vynikající adaptabilita je prokázána dvěma důležitými rysy této řady. Za prvé, vstřikovací a uzavírací jednotky mohou být jednotlivě kombinovány z velkého počtu variant. Za druhé, v PX mohou být dodávány s většími deskami odpovídajícími nejbližší vyšší uzavírací síle. Tyto vložené modely jsou označovány lichými čísly, tj. PX 51 až PX 161. Větší prostor mezi sloupky odpovídá vyšší maximální váze formy, cca 750 kilogramů pro PX 51 v porovnání se 450 kilogramy pro PX 50. Uzavírací a vstřikovací jednotky je možné kombinovat tak, jak je požadováno, díky dělenému loži stroje PX. Velké uzavírací jednotky, malé vstřikovací jednotky – ve výrobě to znamená, že stroj nezabírá více prostoru, než je absolutně nezbytné pro výrobní zakázku. Pro každou uzavírací jednotku je k dispozici pět vysoce výkonných vstřikovacích jednotek. Každá vstřikovací jednotka má vlastní výkonovou úroveň a může být nainstalována s jedním ze třech až čtyřech různých průměrů šneků.

Plně elektrický stroj se servohydraulikou
Základní vlastnosti plně elektrických strojů byly nastaveny tak, aby vyhověly požadavkům na flexibilitu, jelikož elektromotory pracují na sobě nezávisle. To umožňuje paralelní běh jakéhokoli počtu procesů při vysokých rychlostech. Tři hlavní osy stroje PX pro vstřikovací jednotku, plastifikační jednotku a uzavírací jednotku jsou poháněny vzduchem chlazenými servomotory, což činí stroj PX výjimečně úsporný z hlediska spotřeby energie a vody. Všechny servomotory rovněž pracují v takzvaném „rekuperačním režimu", ve kterém je energie brždění měněna zpět na elektřinu. V důsledku toho až 60 procent brzdové energie může být dočasně uchováno a použito buď samotným strojem, nebo posláno zpět do sítě.
Pomocné osy PX, což znamená všechny osy pro pohyby vstřikovací jednotky a vyhazovače, ve standardním provedení pracují s použitím servohydrauliky. Počáteční pohyb se uskutečňuje pomocí dvou paralelních válců vstřikovací jednotky, protože to umožňuje velmi rychlý nárůst kontaktních sil trysky bez bočních sil na rozdíl od pohybů vykonávaných pouze jedním elektrickým válcem. Pro obzvláště vysoký výstup materiálu, například v případě vstřikování tenkostěnných dílů je možné zvolit zvýšení rychlosti vstřikování PX až na dvojnásobek normální rychlosti, a tím dosáhnout podstatného zvýšení výkonu plastifikace. Vstřikovací jednotka může být dodána ve vyklápěcím provedení pro usnadnění výměny zpětného ventilu nebo šneku.
Pokud jde o vyhazovače, pak se volba servohydrauliky týká životnosti. Elektrické pohony jsou citlivé na mechanické rázy, ke kterým dochází při odstraňování dílů z formy pomocí vibrující desky. Zákazník, který tento způsob vyhazování dílu nevyužívá nebo požaduje ještě vyšší přesnost, má možnost vybavit stroj PX elektrickým pohonem vyhazovače.

Uzavírací jednotka: Geometrie, síla a rychlost
„Co se týče uzavírací jednotky, záleží na třech věcech – na geometrii, síle a rychlosti. Ve všech třech oblastech poskytuje PX možnosti jak stroj přizpůsobit individuálním požadavkům," vysvětluje Dr. Golz. Jak již bylo zmíněno, velikost desek je možné zvětšit, což znamená, že se použije celé lože stroje nejbližší větší velikosti, tyto modely jsou pak označeny číslem 1 v označení stroje. To zajistí potřebnou lineární oporu pro formy velké hmotnosti. Díky extrémně široké opoře pohyblivých desek na lineárních vedeních je vždy dosaženo přesného paralelního pohybu. Sloupky jsou volné, a proto jsou vždy bez maziva a čisté. Lože uzavírací jednotky bylo navrženo tak, že celá plocha pod uzavírací jednotkou na délku i na šířku a celý prostor pod ní až k podlaze jsou volné pro lepší vypadávání a logistiku dílů. Proto mohou být bedny nebo dopravní pásy snadno a prakticky vedeny pod strojem, aniž by jim překážely nějaké příčníky. Maximální výšku formy je možné na přání zvětšit o 100 milimetrů oproti příslušné standardní verzi. Například v případě stroje PX 120 je možné ji zvětšit ze 450 na 550 milimetrů. Nastavení výšky formy probíhá automaticky.
Ať již vyhazovače využívají hydraulický nebo elektrický pohon, potřebují spoustu síly na díly, které se stahují na jádrech. Proto je možné zvýšit sílu vyhazovače o 50 procent. Pro projekty s krátkými časy cyklu lze zvolit rychlost vyhazovače 700 milimetrů za sekundu místo 350.
Pro nepřetržitý provoz má PX ergonomicky příznivou pracovní výšku 130 cm, která je stejná pro všechny uzavírací síly, což zajišťuje dokonalou přístupnost k formě a tryskám při seřizování nebo během výroby. Spotřeba energie a vody je extrémně nízká. A přesnost a provozuschopnost jsou vysoké.

Přesvědčte se o přednostech stroje PX společně s technologií RocTool
„Všichni zájemci si budou moci přednosti stroje PX ověřit přímo v našem Technologickém centru v Českých Budějovicích, které otevíráme v září letošního roku. Zde budeme mít kromě jiných strojů právě tuto novinku – stroj KraussMaffei PX 160 – 750 osazenou technologií RocTool," zve do budovaného Technologického centra Ing. Petr Troják, výkonný ředitel KUBOUŠEK Systems s.r.o. V době konání MSV Brno bude tento stroj převezen do Brna, kde bude představen návštěvníkům Mezinárodního strojírenského veletrhu.

www.kubousek.cz

kubousek 1

kubousek 4



Kalendář akcí

<<  Leden 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..