Dobrý den Vážení čtenáři, i v této nelehké době si jsme vědomi faktu, že informovat je důležitým aspektem každodenního života. Bylo tomu tak v minulosti a platí to i v současných dnech. Za redakci časopisu T+T Technika a trh Vám přinášíme aktuální zprávy z průmyslového odvětví i běžného života firem, které nepřestaly vyrábět a snaží se pomoci české ekonomice. Našim cílem není ohromovat čísly ze statistik Ministerstva zdravotnictví, ale přinášet Vám objektivní zprávy a informace o produktech, které nám pomáhají. Vaše podněty, nápady či recenze nám prosím zasílejte na
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
.

CAM ESPRIT nyní nabízí možnost pořídit si 30denní trial verzi včetně ukázkových materiálů. Můžete si sami vyzkoušet intuitivnost CAM systému, který pomůže zefektivnit přípravu i samotný proces výroby.
Ozvučení budov, zvláště těch veřejných a zajímavých znamená vymyslet ozvučení i pro návštěvy. Mohou to být různé exkurze v průmyslu nebo běžní turisté v muzeích či jiných pamětihodnostech. Sortiment od Dexonu to řeší několika produkty.
S hrozbou šíření koronaviru z Číny do celého světa mnohé zajímá, jak se dá proti této nákaze chránit. Mezi základní opatření patří zvýšená hygiena, používání desinfekčních prostředků, ohleduplnost vůči okolí a používání pomůcek na ochranu dýchacích cest.
Již nyní vytiskli několik set kusů. Největší distributor profesionálních 3D tiskáren v České republice MCAE Systems spolu se společností CPS Servis - sociálním podnikem vytiskl a dodává zcela zdarma přípravky na šití tkalounů pro zdravotnické roušky, které u nás stále chybí.
Dva novinkové produkty nyní uvádí na trh společnost Kimberly-Clark Professional, lídr v oblasti ochrany zdraví, bezpečnosti a hygieny pracovního prostředí. Jde o prodloužené rukavice a vylepšený ochranný oděv s antistatickými vlastnostmi. Obě produktové novinky najdou uplatnění například v chemickém a potravinářském průmyslu.
Pravděpodobně prožíváme jedno z nejtěžších období v jednadvacátém století. Denně dostáváme zprávy o stoupajícím počtu nakažených nemocí COVID-19 a počtu úmrtí po světě, umocněné zoufalstvím zdravotnického personálu a složek IZS z jejich přetížení a z absence ochranných pomůcek. To nejen ve mně vyvolávalo otázku, jak můžu pomoci více než tím, že se zavřu v home office, vyvaruji se sociálního kontaktu a budu striktně dodržovat pokyny týkající se hygieny.
CIIRC ČVUT se zapojuje do boje proti COVID-19. V centru excelence RICAIP podpořeného ze zdrojů EU vyvíjí pod označením "CIIRC RP95" zcela nový prototyp ochranné polomasky.
SCHUNK nabízí poprvé v historii robustní mechatronické chapadlo s dlouhým zdvihem, které slouží k zakládání do obráběcích strojů. Je určené pro lehké roboty Universal Robots. Chapadlo se zdvihem 42,5 mm na prst je volně programovatelné a nabízí variabilní uchopovací síly v rozmezí 50 N až 600 N.








