Google překladač: English Deutsch

Několik největších výrobců obráběcích strojů na světě nedávno oznámilo, že v roce 2012 dosáhli slabých prodejů a že se na začátku roku 2013 situace nijak nezlepšila, neboť ve srovnání se stejným obdobím v minulém roce prodejní čísla zaznamenala značný pokles.* Na rozdíl od nich společnost Haas Automation Europe zaznamenala 24% růst prodejů v prvním čtvrtletí ve srovnání s rokem 2012 – a to navzdory pesimistické předpovědi celosvětového růstu prodejů obráběcích strojů pro rok 2013 ve výši méně než 3 %, kterou prezentovala londýnská prognostická společnost Oxford Economics.

Haas UMC 750 web

Pan Alain Reynvoet, výkonný ředitel společnosti, prozrazuje, co stojí za ojedinělým a impozantním růstem Haas Automation na evropském kontinentu, jednom z nejkonkurenčnějších trhů přesného strojírenství a výroby.

„Je třeba zdůraznit, že společnost nedělá žádné tajnosti. Haas si v Evropě vede dobře z několika důvodů.

Zaprvé, jak jsme slíbili, v průběhu několika posledních let jsme představili několik nových, cenově dostupných, vysoce produktivních strojů, které naši zákazníci požadovali, abychom uspěli v těchto nesmírně obtížných obchodních podmínkách. Mnohé naše nové a vylepšené produkty budou vystaveny ve stánku Haas na veletrhu EMO 2013, kde budou předvádět obrábění kovů.

Zadruhé, veškerou pozornost jsme zaměřili na zvýšení spolehlivosti, přesnosti a robustnosti našich nových i existujících produktů. Jinými slovy, udělali jsme ohromné pokroky nejen v kvalitě produktu, ale i v kvalitě výrobních procesů v našem výrobním závodě v Kalifornii, a v neposlední řadě také v podpoře a zázemí poskytovaném sítí našich firemních prodejen Haas (HFO)."

Historie se opakuje

V určitých kategoriích společnost Haas Automation dominuje na trhu obráběcích strojů v USA s tržním podílem přesahujícím 50 % u některých produktů.** Patrně proto, že je hospodářská krize a že obtížné tržní podmínky zajistily společnosti velké příležitosti k posílení tržního podílu a vytvoření věrné zákaznické základny.

„Růst společnosti Haas není postaven na poskytování slev," uvádí pan Reynvoet, „ale je výsledkem navrhování a stavby strojů, které nabízejí větší hodnotu a poskytují zákazníkům bezkonkurenční produktivitu a bezstarostný provoz. Vedle prodeje vyššího počtu strojů a zvyšování našeho podílu na trhu se nám zároveň daří prodávat stroje s vyšší hodnotou; stroje vybavené funkcemi, které naši zákazníci využívají k výrobě lepších součástí za kratší dobu."

Návštěvníci stánku Haas na veletrhu EMO 2013 budou svědky ukázek obrábění na 16 nejnovějších modelech CNC obráběcích strojů Haas, mezi kterými nebudou chybět: vysokorychlostní obráběcí centra, vysoce výkonné stroje s kuželem ISO 50 určené pro těžké obrábění, vysoce produktivní soustružnická centra s poháněnými nástroji a dvěma vřeteny, výkonné stroje s malým půdorysem pro vrtání a řezání závitů a nástrojařské stroje, speciální vertikální obráběcí centra pro nástrojaře a samozřejmě univerzální obráběcí centrum Haas UMC-750, které bylo v Evropě představeno na veletrhu EMO 2011.

Pan Reynvoet dodává: „Když společnost Haas na konci 80. let 20. století začala stavět CNC obráběcí stroje, byla známa jako nízkonákladový výrobce obráběcích strojů. V té době byly všechny obráběcí stroje drahé a relativně nespolehlivé. Náhradní díly byly také poměrně drahé a často vázla včasnost jejich dodávky.

Společnost Haas se velmi aktivně zasadila o změnu charakteru odvětví obráběcích strojů. Vybudovali jsme společnost na stejných standardech, jaké zákazníci očekávají, když si například koupí nové auto jako Audi nebo BMW. Nákupní cena je předem známa, kvalita výroby je nekompromisní, spolehlivost je součástí produktů, podpora je neustále na špičkové úrovni a ceny náhradních dílů jsou transparentní a veřejné. Věříme, že toto jsou věci, které by měli všichni zákazníci očekávat, když investují do svého podnikání, živobytí a své budoucnosti. Jsme přesvědčeni, že to je důvodem, proč stroje Haas již nejsou jen nízkonákladovou volbou, ale představují dnes inteligentní volbu pro firmy, které hledají nejlepší kombinaci hodnoty, spolehlivosti, přesnosti a produktivity."


www.haascnc.comKalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..