Google překladač: English Deutsch

Stánek C12, hala 27
Návštěvníci stánku Haas s vystavovací plochou 720 m2 na veletrhu EMO 2013 budou moci zhlédnout ukázky obrábění na 16 nejnovějších modelech CNC obráběcích strojů Haas, mezi kterými nebudou chybět: vysokorychlostní obráběcí centra, vysoce výkonné stroje s kuželem ISO 50 určené pro těžké obrábění, vysoce produktivní soustružnická centra s poháněnými nástroji a dvěma vřeteny, výkonné stroje s malým půdorysem pro vrtání a řezání závitů a nástrojařské stroje, speciální vertikální obráběcí centra pro nástrojaře a samozřejmě univerzální obráběcí centrum Haas UMC-750, které bylo v Evropě představeno na veletrhu EMO 2011.

haas 1

„Společnost Haas Automation vždy prosperovala, když na trhu panovaly obtížné podmínky," říká Alain Reynvoet, výkonný ředitel Haas Europe. Rok 2013 se zdá být dalším důkazem jeho tvrzení, neboť za první čtvrtletí došlo k 24% růstu prodejů ve srovnání s rokem 2012, za což společnost z velké části vděčí nedávno představeným produktům.

„Naše stroje navrhujeme tak, aby poskytovaly nízké náklady na vlastnictví, vysokou produktivitu a mimořádnou spolehlivost. Firmy potom mohou s důvěrou investovat do produktů, u kterých mají jistotu rychlé, efektivní, a především ziskové výroby dílů."

Univerzální obráběcí centrum Haas UMC-750. Flexibilní obrábění v pěti osách je účinný způsob, jak zkrátit dobu nastavení a zvýšit přesnost u vícestranných a složitých obrobků. Centrum Haas UMC nabízí všechny uvedené výhody za dostupnou cenu, bez stresu a s jednoduchostí vlastní produktům společnosti Haas Automation.

Haas 2Centrum UMC-750 nabízí pojezdy 762 x 508 x 508 mm a integrovaný dvouosý sklopný stůl. Tento stroj je dodáván s nízkoteplotním, přímo poháněným „in-line" vřetenem s kuželem ISO 40 (běžně 8 100 nebo volitelně 12 000 ot./min) a ve standardní výbavě má postranní zásobník nástrojů 40 + 1. Sklopný stůl umožňuje umístění obrobků do téměř každého úhlu pro pětistranné (3 + 2) obrábění nebo simultánní pohyb v 5 osách pro konturování a složité obrábění. Stroj umožňuje náklon +110 až –35° i otáčení o 360°, a poskytuje tak vynikající prostor pro nástroje a velkou kapacitu obrobků. Zvláštní funkce: řízení středového bodu nástroje a dynamické nulové body obrobku.

CNC soustružnické centrum Haas DS-30SSY. Soustružnická centra Haas řady DS-30 s osou Y kombinují soustružení pomocí dvou vřeten s osou Y, osou C a poháněnými nástroji, díky čemuž představují výkonné řešení pro komplexní obrábění. Protilehlá vřetena podporují plně synchronizované soustružení a umožňují odebírání obrobků za chodu, což zkracuje doby cyklů. Stroje nabízejí pojezd osy Y 102 mm (±51 mm od osy) pro excentrické obrábění, vrtání a závitování a jsou standardně vybaveny poháněnými nástroji s vysokým krouticím momentem a servopohonem osy C pro všestranné operace ve 4 osách. Tyto stroje se dodávají ve standardním provedení a v provedení Super Speed. Zvláštní funkce: vřeteno s protivřetenem 4 800 ot./min a 24stanicový hybridní revolver typu BOT/VDI.

Soustružnické centrum Haas ST-10Y. CNC soustruh ST-10Y nabízí ekonomické řešení s omezenou potřebou manipulace pro soustružení malých obrobků na kompaktním stroji, který je vybaven plnohodnotnými funkcemi a poháněnými nástroji s osou C.

Haas 3Soustružnické centrum Haas ST-10Y bylo od základu navrženo tak, aby bylo extrémně pevné, mimořádně přesné a velmi teplotně stálé. Všechny podstavce byly optimalizovány pomocí analýzy konečných prvků (FEA), aby měly co nejpevnější konstrukci a zároveň lepší průtok třísek i chladicí kapaliny, jednodušší údržbu a servis. Hlava vřetena se vyznačuje kompaktním symetrickým designem pro teplotní stabilitu i pevnost a 45stupňová konstrukce upínacího klínu výrazně zvyšuje prostor pro upínání nástrojů a zlepšuje proudění třísek.

Model ST-10Y je vybaven 12stanicovým revolverem VDI, který rychle indexuje nástroje, díky čemuž zkracuje délku cyklu. Stroj nabízí maximální pracovní posuv 229 x 356 mm a pojezd osy Y v délce 102 mm (±51 mm od osy) pro excentrické frézování, vrtání a závitování. Standardně je vybaven poháněnými nástroji s vysokým krouticím momentem a servopohonem osy C pro všestranné operace ve 4 osách. Zvláštní funkce: vysokorychlostní vřeteno s 6 000 ot./min.

Expozice bude dále zahrnovat přinejmenším devět různých CNC otočných stolů a děliček Haas, mezi kterými nebudou chybět následující produkty. . .

Nový, vačkový CNC otočný stůl HRC210. HRC210 je vysokorychlostní, vačkový otočný stůl, nabízející rychlosti obrábění a indexování až 830°/s. Ve výbavě má vřeteno s krouticím momentem 149 Nm pro synchronní obrábění ve 4 osách a pneumatickou brzdu s přidržovacím momentem 182 Nm pro nepohyblivé obrábění. Přesnost indexování je ±30 obl. sekund s opakovatelností 4 obl. s.

210mm deska stolu HRC210 má středovou výšku 152,4 mm, vodicí vrtání 50,8 x 48,5 mm a průchozí otvor 45 mm. Šest radiálních T-drážek zjednodušuje montáž upínacích přípravků a obrobků.

Na veletrhu EMO bude stůl HRC210 namontován a předváděn na vertikálním obráběcím centru VF-2SS Super Speed.

CNC obráběcí stroje a otočná/indexovací zařízení Haas najdete také nejméně na pěti dalších stáncích nezávislých partnerů na veletrhu, mimo jiné u společností Air Turbine Tools®, Urma AG a Mircona.

www.haascnc.com

haas 4Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..