Google překladač: English Deutsch

Haas Automation oslavuje vyrobení a dodání svého CNC obráběcího stroje s pořadovým číslem 150 000: soustružnického centra DS-30SSY s vřetenem a protivřetenem a osou Y. Výkonný ředitel společnosti Haas Automation Europe pan Alain Reynvoet se v rámci veletrhu Manufacturing and Automation Expo 2014 ve Stockholmu zúčastnil předávacího ceremoniálu, společně s majiteli švédské firmy Claesson Engineering, zabývající se přesným strojírenstvím a založené třemi bratry, aby jim předal pamětní desku k příležitosti zakoupení tohoto velmi speciálního obráběcího stroje.

haas1

„Instalace 150 000. stroje je pro Haas Automation velmi výjimečnou událostí," uvedl pan Reynvoet. „Skutečnost, že tento stroj zakoupila evropská firma ze Skandinávie, která je považována za relativně vysoce nákladový region, je dalším důkazem, že naše nová generace produktů – spojujících hodnotu, výkon, spolehlivost a podporu – je tou pravou volbou pro jakýkoli trh, bez ohledu na náročné tržní podmínky. A na rozdíl od jiných výrobců, společnost Haas i nadále vyrábí své produkty s vysokou hodnotou ve svém výrobním závodě v Jižní Kalifornii na ploše 93 000 m2, což je v dnešní době mnohem revolučnější než před 25 lety, kdy Gene Haas představil světu své první vertikální obráběcí centrum stojící méně než 50 000 USD."

Haas Automation v současnosti rychle roste a dosahuje ročních příjmů kolem 1 miliardy USD. Společnost pravidelně představuje nové obráběcí stroje a rozšiřuje svou již tak působivou řadu produktů o nové stroje, postavené na základě osvědčených a vyzkoušených technologických systémů, a nepřetržitě zvyšuje produktivitu a snižuje provozní náklady.

Není to tak dávno, kdy společnost Haas v červnu 2007 slavila výrobu a instalaci CNC obráběcího stroje s pořadovým číslem 75 000, který zakoupila rodinná obráběcí firma z německého regionu Bádensko-Württembersko. Na to, že tato kalifornská firma začala vyrábět CNC obráběcí stroje teprve před 20 lety, to není vůbec špatný výsledek. Od té doby se společnosti podařilo postavit a prodat dalších 75 000 strojů a je neuvěřitelné, že to zvládla za třetinovou dobu, než jí trvalo vyrobit prvních 75 000 strojů. Více než polovina produkce přitom zamířila k zákazníkům na zámořské trhy.
„CNC soustružnické centrum Haas DS-30SSY je jedním z našich obráběcích strojů nejnovější generace," dodává pan Reynvoet. „Bylo navrženo jako cenově dostupný, vysoce produktivní stroj pro firmy, které potřebují obrábět složité součásti při co nejmenším počtu nastavení."

Stroj DS-30SSY kombinuje obrábění dvěma vřeteny s osou Y, osou C a poháněnými nástroji, díky čemuž představuje výkonné řešení komplexního obrábění. Protilehlá vřetena podporují plně synchronizované soustružení a umožňují odebírání obrobků za chodu, což zkracuje doby cyklů. Stroj nabízí pojezd osy Y 102 mm (±51 mm od osy) pro excentrické obrábění, vrtání a závitování a je standardně vybaven poháněnými nástroji s vysokým krouticím momentem a servopohonem osy C pro všestranné operace ve 4 osách. Jak již napovídá samotný název, stroj instalovaný ve firmě Claesson Engineering je vybaven i konfigurací Super Speed.

CNC obráběcí stroje Haas se po celém světě prodávají prostřednictvím sítě více než 170 firemních prodejen Haas (HFO) – vyhrazených, nezávisle vlastněných prodejců Haas, kteří poskytují vysoké úrovně služeb a podpory vyžadované společností Haas Automation. CNC obráběcí stroj Haas s pořadovým číslem 150 000 dodala švédská firemní prodejna Haas (HFO) Edströms Maskin AB se sídlem v Jonkopingu – jedna z nejdéle působících a nejúspěšnějších prodejen HFO na světě.

„Je to pro nás velká čest být součástí těchto oslav," uvedl Ola Andersson, majitel a výkonný ředitel společnosti Edströms. „Firma Claesson Engineering je naším váženým zákazníkem a od svého vzniku v roce 2000 si zakoupila již několik obráběcích strojů Haas. Tato oslava byla výbornou příležitostí připomenout si úspěchy, kterých jsme všichni společně dosáhli. Ale nejpodstatnější je skutečnost, že soustružnické centrum Haas DS bude zákazníkům poskytovat mnoho let zisk přinášejících, spolehlivých služeb."

www.haascnc.com

 Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..