Google překladač: English Deutsch

Stroj je určen pro vysoce přesné a výkonné broušení jak ve velkoseriové výrobě, tak i pro kusovou výrobu. Řídící systém Siemens Sinumerik 840 Di. Stroj může být řízen ručně, nebo pracuje v plně automatickém brousícím cyklu - broušení zápichem nebo podélně, broušení většího počtu různých průměrů na jedno upnutí, automatické rovinné i tvarové orovnání brousícího kotouče v cyklu broušení. Parametry: Upínání obrobku mezi hroty, nebo letmo do sklíčidla, nebo spec. kleštiny upínače v unášecím vřeteníku. Pracovní vřeteník s plynulou regulací otáček, brousící vřeteník s plynulou regulací otáček - konstantní rychlost brousícího kotouče. 3impulzní sledovací měřidlo na stůl s příslušenstvím. Sklápěcí sonda pro axiální ustavení obroku. Uzavřená kapotáž stroje s odsávacím zařízením. Možnost adaptace robotu FANUC.
Brousicí délka max. 250 mm
Broušený průměr max. 180 mm
Přesnost osy X 0,001 mm
Přesnost osy Z 0,001 mm
www.hol-monta.com

PWR 421 ( 75 kW ) jednohřídelová vícelistá rozmítací pila má maximální výšku řezu 160 mm, vzdálenost krajních pilových kotoučů 400 mm, max. šířka průchodnosti strojem 870mm, motorické přestavování přítlačné skříně a pilové hřídele s digitální elektronickou indikací. PWR 421 - inovační prvky - náhon horních posuvových válců 3 kusy (1 × vstup, 2 × výstup) válce rýhované, řetězový náhon na válci utěsněn proti třískám
· nová koncepce zavěšení válců - zlepší vyměnitelnost u zákazníka a zvýší přesnost vyrovnání válců s řetězem a vřetene
· zesílení pohonu posuvu na 4 kW posuv bude regulován frekvenčním měničem
· zesílení přítlačného mechanismu posuvových válců
· všechny prvky zavěšení posuvových válců jsou na kuličkových ložiskách
· náhrada plastových koncových spínačů kovovými - lepší chránění proti třískám
· prodloužení životnosti vedení řetězu - nitridované vedení + automatická mazačka
· tepelně upravená pilová hřídel
www.tos.cz

Pásovou pilu Wood-Mizer® vynalezli roku 1982 dva Američané, elektroinženýři Donald Laskowski a Daniel Tekulve. Od toho i označení v typu pásové pily LT (Laskowski-Tekulve). Patentování bylo provedeno v roce 1984 a to nejen na stroje, ale i na pilové pásy. Nyní pracuje v České republice 170 pásových pil firmy Wood-Mizer®, v Evropě přibližně 15000 a na celém světě zhruba 35000 těchto pil. V České republice má zastoupení firma Wood-Mizer® od února 1991. Zásadní výhodou, kterou nabízejí, je možnost přistavení pily do těsné blízkosti skáceného stromu a jeho rozřezání na použitelné řezivo přímo na místě. V minulosti řada stromů nemohla být vytěžena, protože polomy způsobené bouřemi si vyžadovaly drahé svážení na pilu. Mobilní pásová pila nabízí rovněž nové komerční příležitosti a umožňuje například provádět práce na zakázku. Flexibilita stroje dovoluje řezat dřevo v celé škále tvarů a velikosti. Minimalizováno je poškození půdy. Vysoká efektivnost řezu znamená potřebu menšího počtu stromů pro získání stejného počtu prken, plotních sloupců apod., což je dalším přínosem pro životní prostředí. Evropská centrála Wood-Mizer® v Kolo v Polsku oslavuje v roce 2005 své 15. výročí. V roce 1990 byla v Polsku založena Wood-Mizer Industries Sp. z o.o., aby poskytla mateřské firmě Wood-Mizer základnu, ze které by reagovala na specifické potřeby svých evropských zákazníků. Na oslavu tohoto jubilea vytvořila firma Wood-Mizer ve spolupráci se svými distributory 5 kompletů pil za velice speciální ceny. Teď můžete zahájit své podnikání nebo rozšířit stávající s vysoce kvalitním pilařským vybavením od firmy Wood-Mizer s velikou úsporou oproti standardnímu ceníku. Pro získání dalších podrobností kontaktujte svého distributora Wood-Mizer-Servis s.r.o.
www.woodmizer.cz

Základním znakem frézky (obráběcího centra) s posuvným stojanem po samostatném loži FU(Q) je jeho stavebnicová koncepce, která umožňuje značnou variabilnost sestavení při použití různých typů vřetenových hlav. Stroj je určen k třískovému obrábění materiálů s širokou možností technologického využití v operacích frézovacích, vrtacích, vyhrubovacích, vystružovacích a závitovacích včetně řezání závitů nožem. V základním provedení se stroj dodává s řídícím systémem HEIDENHAIN - iTNC 530, odměřováním HEIDENHAIN a digitálními pohony INDRAMAT - PWD. Stroj FU(Q) je vybaven řetězovým zásobníkem nástrojů s kódovým místem. Vyhledávání a dopravení nástroje do vyčkávací polohy se provádí během pracovní operace stroje. Ruční ovládání zásobníku je umístěno na jeho boku. Dále je stroj vybaven zásobníkem pro 3 automaticky měnitelné hlavy, které si zákazník vybere z nabízené řady.
www.tos-kurim.cz

NV1500DCG vyvinuté pro obrábění malých forem a přesných dílů je vysoce přesné kompaktní vertikální obráběcí centrum. Prototyp představila firma Mori Seiki na veletrhu JIMTOF 2004, sériová výroba byla zahájena v těchto dnech. Stroj vyniká revolučním designem orientovaným na zmenšení zástavbové plochy a díky aplikaci technologie DCGTM také zásadně redukuje cyklové časy a zároveň díky omezení vibrací zlepšuje přesnost a kvalitu obrobeného povrchu.
www.newtech.cz

Firma Sandvik Coromant nyní uvádí na trh nástrojové řešení pro čelní zapichovací operace, kde obsáhlý sortiment posunovacích pevných držáků může být zredukován použitím nožových vložek CoroCut SL v kombinaci s adaptéry CoroTurn SL.
Jedná se o rozšíření programu nového flexibilního nástrojového systému pro upichovací a zapichovací operace zejména v malosériové výrobě.
Lůžko břitové destičky upichovacích a zapichovacích nástrojů se opotřebovává mnohem rychleji než lůžka navržená pro všeobecné oobrábění. Hospodárnost se však zlepšuje, je-li provedena pouhá výměna nožové vložky v okamžiku, kdy dojde k opotřebení lůžka.
Adaptéry jsou konstruovány s vroubkovanou styčnou plochou, aby bylo dosaženo mimořádně pevného spojení s nožovou vložkou, výkonnostně srovnatelného s celistvým nástrojem.
Nožové vložky jsou dostupné v pravořezném i levořezném konstrukčním provedení.
www.coromant.sandvik.com

Time is money - neboli čas jsou peníze a toto rčení platí dvojnásob u velkosériové výroby malých součástí, kde cyklové časy jsou velmi krátké a tudíž frekvence zakládání nových polotovarů dílů je vysoká a kde je současně potřeba redukovat vedlejší strojní časy na minimum.
MDC500 je vysoceprodukční a současně flexibilní vrtací, závitovací a frézovací centrum pro sériovou výrobu. Pracovní pojezdy stroje v x,y,z - 305x255x305 mm. Ke zkrácení vedlejších časů výrazně přispívá: automatický otočný výměník palet s časem výměny obou palet za 1,9 sek. (na jedné paletě v pracovním prostoru se obrábí a současně na druhé obsluha paralelně vyměňuje obrobený díl za nový polotovar), rychloposuvy do 51 m/min, zrychlení v osách 0,8 g, čas výměny nástroje 2,8 sek (celkem 24+1 nástrojů). Dynamické vřeteno má k dispozici 10.000 popř. 15.000 ot/min, upínací kužel ISO40. Nádrž chladící kapaliny o objemu 410 litrů je integrovaná v základu stroje a chladící emulze je dopravováno vysokotlakým čerpadlem.
www.teximp.cz


76
Další
Konec

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news