Google překladač: English Deutsch

Bahco uvádí na trh chytrý držák matic, kterým lze přidržet matice a šrouby v očku i v plochém klíči na matice o rozměrech 10 mm až 19 mm. Držák matic je vyroben z pružinové nerez ocele a vybaven vysoce účinným pohyblivým magnetem. Držák se snadno připojí k nářadí a přidržuje matici ve správné pozici. Toto nové příslušenství ocení mechanici obzvláště tehdy, když musí utáhnout matici nebo šroub v úzkém a nepohodlném prostoru. Patentovaný Bahco držák matice lze lehce připevnit a použit. Držák matice se sevře přímo na rukojetí klíče proti očku nebo konci plochého klíče. Magnet přidržuje matici ve správné poloze v nářadí pokud je matice pevně uchycena závitem. Držák je velmi efektivní při práci v doopravdy úzkém prostoru , kdy nelze přichytit matici nebo šroub v odpovídající poloze. Byla provedena řada testů a ze strany zúčastněných byly získány pouze kladné závěry, říká Magnus Alterot, marketingový manažer Bahco Verktyg AB. Navíc lze držák matice použit se stejným úspěchem při odšroubování matic. Tímto způsobem se vyvarujete rizika vypadnutí uvolněné matice. Nový držák matice je označen Bahco NH 10-19, přičemž číslice znamenají rozměry klíčů pro které je nástavec vhodný. Náš nový držák matice nahradí provizorní řešení jako - přelepení páskou, ocelový drát nebo mazání matice, říká Magnus Alterot. Nový držák matice je bez příplatku zahrnut do sady kombinovaných klíčů řady 111M, jako část kampaně zdůrazňující změnu názvu značky Balzer na Bahco.
www.bahco.com

Funkce automatického programování v MAPPS II snižuje čas potřebný ke tvorbě programu. K základním prvkům programu patří menu s funkcemi navrtávání, vrtání, frézování, soustružení, vytváření tvarových zápichů, závitování, vytváření kontur, vystružování atd. Pomocí funkcí lze snadno naprogramovat ostrůvky, kapsy, tvarové drážky a podobně. Funkce frézování na soustruhu je podporována pomocí obrábění na stroji s Y osou. MAPPS II pracuje v prostředí podobném osobnímu počítači. Systém, který má na pozadí Microsoft Windows XP, používá funkci rychlého načtení naposledy použitých dat. MAPPS II byl navržen pro intuitivní a jednoduchou komunikaci s uživatelem. Správa programů je řešena co nejjednoduššeji a umožňuje třídit programy podle různých faktorů podle preference zákazníka (číslo programu, datum, velikost, komentář). Pracovní prostoje byly zredukovány, funkce jsou jednodušší. Status vypnuto/zapnuto na snímačích může být kontrolován spolu s nákresem přímo na panelu stroje, aniž by bylo nutno hledat v příručkách. Oblasti vyžadující údržbu jsou systémem monitorovány a eventuální nutnost zákroku je včas systémem avizováno. Pro více informací kontaktujte Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.newtech.cz

Time is money - neboli čas jsou peníze a toto rčení platí dvojnásob u velkosériové výroby malých součástí, kde cyklové časy jsou velmi krátké a tudíž frekvence zakládání nových polotovarů dílů je vysoká a kde je současně potřeba redukovat vedlejší strojní časy na minimum. MDC500 je vysoceprodukční a současně flexibilní vrtací, závitovací a frézovací centrum pro sériovou výrobu. Pracovní pojezdy stroje v x,y,z - 305x255x305 mm. Ke zkrácení vedlejších časů výrazně přispívá: automatický otočný výměník palet s časem výměny obou palet za 1,9 sek. (na jedné paletě v pracovním prostoru se obrábí a současně na druhé obsluha paralelně vyměňuje obrobený díl za nový polotovar), rychloposuvy do 51 m/min, zrychlení v osách 0,8 g, čas výměny nástroje 2,8 sek (celkem 24+1 nástrojů). Dynamické vřeteno má k dispozici 10.000 popř. 15.000 ot/min, upínací kužel ISO40. Nádrž chladící kapaliny o objemu 410 litrů je integrovaná v základu stroje a chladící emulze je dopravováno vysokotlakým čerpadlem. A cena - tak jak je u Haase zvykem, velmi příznivá (na poptávku).
www.teximp.cz

Americký výrobce obráběcích strojů HAAS s velmi dobrým poměrem cena/výkon snižuje od února 2005 ceny některých svých produktů. Bohaté základní příslušenství v ceně. Zde je jeden příklad z mimořádně zajímavých nabídek strojů pro CNC frézování a soustružení. S pojezdy v X, Y, Z - 762 × 305 × 406 mm je schopna frézka TM1 obrábět velké množství součástí. Lze ji snadno přenášet pomocí paletového zvedáku a zabírá velmi málo místa. Výkon hlavního vřetene činí 5,6 kW a má 4 000 ot/min. Stojan stroje je masivní odlitek šedé litiny a takto stroj velmi dobře tlumí vibrace při výkonném frézování. Velikost pracovního stolu je 1215 × 267 mm, 3× T drážka, max. a min vzdálenost plochy stolu-čelo vřetene 102-508 mm. Je dodáván včetně programovací nádstavby Visual Quick Code, operační paměť 1MB, interní transformátor, ochranné krytování prostoru pracovního stolu, souvislý 3osý CNC řídicí systém Haas včetně všech frézovacích, vrtacích a závitovacích cyklů a dialogového způsobu programování Visual Quick Code, shoda s CE a českými předpisy, možnost ovládání stolu v X a Y pomocí ručních koleček (nejsou součástí dodávky), váha stroje 1500 kg. Stroj je dodáván bez automatického výměníku nástrojů. Stroj HAAS - Toolroom Mill kombinuje dvě výborné vlastnosti, a to jednoduchost obsluhy u konvenční frézky s výkonem, přesností a flexibilitou CNC frézky. Stroj TM1 je velmi flexibilní, v plném režimu CNC je stroj řízen pomocí CNC programu a jeho G-kódů. Ve všech osách je plná a simultání interpolace. V manuální režimu jsou osy X a Y ovládány přes ruční posuvná kolečka a osa Z je kontrolována přes mikroposuvové kolečko ovládácího panelu stroje, na kterém máte rovněž možnost odečítat souřadnice všech os. V kombinovaném režimu manuál/CNC jsou jednotlivé osy řízeny motoricky zvoleným posuvem v rámci zvolená pracovní dráhy - opět s odečítámi souřadnic na kontrolním panelu stroje. Cena stroje 17.900,- EUR.
www.teximp.cz

GibbsCAM, ideální technologické software z hlediska snadnosti ovládání a generování NC dat je stále výkonným výrobním řešením pro modelář Inventor společnosti Autodesk. Gibbs and Associates, vývojářský tým technologického software GibbsCAM určeného pro přípravu NC programů pro CNC obráběcí stroje, reprezentovaný pro Českou republiku a Slovensko firmou technology-support, oznámil, že s platností od sedmého září byl software GibbsCAM certifikován společností Autodesk pro vzájemnou výměnu dat s modelářem Inventor 9 a zařazen mezi certifikované aplikační programy pro Autodesk Inventor.
"Jsme velmi potěšeni, že můžeme být zařazeni mezi certifikované aplikační programy pro Autodesk Inventor 9. Systém certifikace společnosti Autodesk vznikl v roce 2002 a GibbsCAM byl jedním z prvních certifikovaných programů, v té době pro Inventor verze 5. Toto je jasná ukázka dlouhodobého spojení dvou firem za účelem poskytování efektivních řešení svým zákazníkům," říká Bill Gibbs, zakladatel a president společnosti Gibbs and Associates. "Silné možnosti GibbsCAMu, jež jsou stále jednoduché na ovládání, mohou navazovat na konstrukční práci Autodesk Inventoru a snadno a rychle převádět modely do výroby." "Pro uživatelé Autodesk Inventoru je GibbsCAM stále výkonným CAM software s jednoduchým ovládáním, který snadno umožňuje realizovat jejich technické návrhy z Autodesk Inventoru," říká Richard Runnels, manager partnerských programů výrobní divize firmy Autodesk. "Účast GibbsCAMu mezi certifikovanými aplikačními programy pro Autodesk Inventor nám umožňuje nabízet zákazníkům kompletní řešení od návrhu po vlastní výrobu." GibbsCAM může načítat přímo soubory Autodesk Inventoru pro přípravu technologie výroby a vygenerování dráhy nástroje. Spojení Inventoru a GibbsCAMu umožňuje přímý přenos modelů z Inventoru do GibbsCAMu. Skutečnost, že GibbsCAM je špičkou v oboru z hlediska snadnosti ovládání se ve spojení s intuitivním a přesným modelářem Autodesk Inventor projevuje především v každodenních požadavcích na přípravu technologií pro CNC obrábění, které přináší výrobní proces.
Oficiálním distributorem produktů firmy Gibbs and Associates pro Českou republiku a Slovensko je společnost technology-support s.r.o. Technická podpora je poskytována přes síť místních distributorů, nebo přímo technických center v Praze, Kopřivnici a Povážské Bystrici. Více informací získáte na webových stránkách www.t-support.cz. Pro registrované návštěvníky jsou zde k dispozici manuály, cvičné příklady, triky a zákoutí jednotlivých postupů, ale i další materiály.
www.t-support.cz

Zjednodušeně lze říct: "Jakýkoliv plošný materiál, ať už přírodní či umělý." Z hlediska použitelnosti finálního výrobku, nebo polotovaru platí jedno: řezaný materiál musí snášet přímý kontakt s vodou, voda ho nesmí znehodnotit. Lze řezat všechny druhy ocelí, mosaz, bronz, hliník, měď, dural, titan a další kovové slitiny, všechny druhy plastů včetně otěruvzdorných, sklo, drátosklo, konex, lepené "neprůstřelné" sklo, mramor, žula, umělé kameny, keramiku, slinutou keramiku, porcelán, dřevo, překližku, dřevotřísku, lamino, těsnící materiály, pryž, kůži, filc a jiné textilní materiály, koberce, lina, marmolea.
Nelze řezat kalené sklo, hrnčířskou hlínu v nezpracovaném stavu. Jako polotovar je nejlepší použít plechy standardních formátů. Nerozhoduje jejich povrchová úprava. Materiály mohou být barvené, leštěné, broušené, komaxitované. Tyto upravené materiály bývají převážně chráněny fólií a použitím naší technologie nedojde k jejich poškození. Za pomoci přípravků je možné samozřejmě zpracovávat i tzv. nestandardní polotovary, polotovary "na míru", plastové výlisky, polotovary již částečně obrobené a zpracované. V takovémto případě je vždy nejlepší osobní jednání a hledání nejvhodnějšího řešení za oboustranné spolupráce. Výrobky jsou umísťovány na polotovar pomocí softwaru, který optimalizuje rozmístění jednotlivý dílců s ohledem na maximální využití materiálu. Mezery mezi nejbližšími body dvou sousedních dílců jsou 3 - 5 mm. Vzdálenost krajních dílců k okrajům polotovaru cca 10 mm. Toto samozřejmě záleží na tvaru, druhu a vlastnostech řezaného materiálu.
Maximální tloušťka řezaného materiálu je odvislá od druhu materiálu a požadavku kvality řezu. Také ji ovlivňuje požadovaná geometrie (dráha) řezu. Tvarové řezy lze provádět např. v nerezi cca do 60 - 70 mm tloušťky materiálu. Dělícím řezem lze stejný materiál řezat až do tloušťky 110 mm (prakticky ověřeno). Výrobce zařízení udává až 150 mm. Co se týká nejmenších tloušťek, lze řezat např. hliníkovou fólii nebo planžetu o tloušťce. 0,1 mm. Prakticky jakýkoliv tvar, který lze v konečné fázi převést do vektorového formátu systému CAD. Přesnost vyřezaného dílce je převážně závislá na kvalitě dodané předlohy. Jediným omezením naší technologie, co se týká tvarů, je zaoblení vnitřních rohů, a to podle průměru řezacího paprsku. Ten se pohybuje v měkkých tenkých materiálech, kdy lze použít samotný vodní paprsek, kolem 0,2 mm. V silnějších a odolnějších materiálech je nutno použít tzv. hydroabrazivní paprsek (přidává se abrazivní materiál - mletý minerál). V tomto případě je průměr paprsku 0,8 - 1,6 mm (podle stupně opotřebení abrazivních trysek). Průměr paprsku jinak na rozměrovou přesnost výrobku nemá vliv, protože dráha řezacího ramene je upravována tzv. kompenzací, která právě průměr řezacího paprsku zohledňuje.
www.aquadem.cz

Řezací kotouče pro ruční úhlové brusky - jedná se o kotouče o průměrech 100 až 230 mm šířky 1-3 mm s průměrem díry 16 resp. 22,2 mm.Uvedené kotouče jsou určeny pouze pro řezání, to znamená, že při použití nesmí dojít k bočnímu namáhání kotouče. Brousicí kotouče pro ruční úhlové brusky. - jedná se o kotouče o průměrech 100 až 230 mm šířky 4-10 mm, s průměrem díry 16, resp. 22,2 mm.Kotouče jsou určeny k broušení, je dovoleno pracovat pod úhlem sklonu kotouče k broušenému předmětu, který by neměl být menší než 30 stupňů. Řezací kotouče pro stacionární řezací stroje - jedná se o kotouče o průměrech 250 až 400 mm šířky 3-4 mm, obvykle s průměrem díry 25,4 mm nebo 32 mm, případně větším podle typu stroje. Kotouče jsou určeny pouze pro řezání na strojích k tomu určených při dodržení všech podmínek bezpečnosti práce. Při použití nesmí dojít k bočnímu namáhání. Řezací kotouče pro ručně vedené stroje - jedná se o kotouče obvykle o průměru 300 až 400 mm, šířky 3,5 až 4 mm, s průměrem díry 20 mm, 22,2 mm nebo 25,4 mm. Jsou používány na strojích obvykle s benzinovým motorem a jsou určeny pouze pro řezání. Jsou konstruovány tak, aby odolávaly určitému bočnímu namáhání, k němuž vzhledem k charakteru použití může dojít. Jsou však určeny pouze pro řezání. Všechny druhy brousicích a řezacích kotoučů smějí být používány výhradně na strojích, pro něž jsou určeny.Uživatel musí být o jejich používání a provozu poučen. Nasadit na stroj může pouze bezvadný výrobek, na němž nesmí provádět žádné úpravy. Uživatel je povinen dodržovat všechny bezpečnostní předpisy, zejména nepřekračovat pracovní obvodovou rychlost, uvedenou na výrobku, používat ochranné pomůcky atd.Je povinen seznámit se a dodržovat návod k obsluze stroje.
www.abrasiv.cz

Stroj je určen pro vysoce přesné a výkonné broušení jak ve velkoseriové výrobě, tak i pro kusovou výrobu. Řídící systém Siemens Sinumerik 840 Di. Stroj může být řízen ručně, nebo pracuje v plně automatickém brousícím cyklu - broušení zápichem nebo podélně, broušení většího počtu různých průměrů na jedno upnutí, automatické rovinné i tvarové orovnání brousícího kotouče v cyklu broušení. Parametry: Upínání obrobku mezi hroty, nebo letmo do sklíčidla, nebo spec. kleštiny upínače v unášecím vřeteníku. Pracovní vřeteník s plynulou regulací otáček, brousící vřeteník s plynulou regulací otáček - konstantní rychlost brousícího kotouče. 3impulzní sledovací měřidlo na stůl s příslušenstvím. Sklápěcí sonda pro axiální ustavení obroku. Uzavřená kapotáž stroje s odsávacím zařízením. Možnost adaptace robotu FANUC.
Brousicí délka max. 250 mm
Broušený průměr max. 180 mm
Přesnost osy X 0,001 mm
Přesnost osy Z 0,001 mm
www.hol-monta.com

PWR 421 ( 75 kW ) jednohřídelová vícelistá rozmítací pila má maximální výšku řezu 160 mm, vzdálenost krajních pilových kotoučů 400 mm, max. šířka průchodnosti strojem 870mm, motorické přestavování přítlačné skříně a pilové hřídele s digitální elektronickou indikací. PWR 421 - inovační prvky - náhon horních posuvových válců 3 kusy (1 × vstup, 2 × výstup) válce rýhované, řetězový náhon na válci utěsněn proti třískám
· nová koncepce zavěšení válců - zlepší vyměnitelnost u zákazníka a zvýší přesnost vyrovnání válců s řetězem a vřetene
· zesílení pohonu posuvu na 4 kW posuv bude regulován frekvenčním měničem
· zesílení přítlačného mechanismu posuvových válců
· všechny prvky zavěšení posuvových válců jsou na kuličkových ložiskách
· náhrada plastových koncových spínačů kovovými - lepší chránění proti třískám
· prodloužení životnosti vedení řetězu - nitridované vedení + automatická mazačka
· tepelně upravená pilová hřídel
www.tos.cz

Pásovou pilu Wood-Mizer® vynalezli roku 1982 dva Američané, elektroinženýři Donald Laskowski a Daniel Tekulve. Od toho i označení v typu pásové pily LT (Laskowski-Tekulve). Patentování bylo provedeno v roce 1984 a to nejen na stroje, ale i na pilové pásy. Nyní pracuje v České republice 170 pásových pil firmy Wood-Mizer®, v Evropě přibližně 15000 a na celém světě zhruba 35000 těchto pil. V České republice má zastoupení firma Wood-Mizer® od února 1991. Zásadní výhodou, kterou nabízejí, je možnost přistavení pily do těsné blízkosti skáceného stromu a jeho rozřezání na použitelné řezivo přímo na místě. V minulosti řada stromů nemohla být vytěžena, protože polomy způsobené bouřemi si vyžadovaly drahé svážení na pilu. Mobilní pásová pila nabízí rovněž nové komerční příležitosti a umožňuje například provádět práce na zakázku. Flexibilita stroje dovoluje řezat dřevo v celé škále tvarů a velikosti. Minimalizováno je poškození půdy. Vysoká efektivnost řezu znamená potřebu menšího počtu stromů pro získání stejného počtu prken, plotních sloupců apod., což je dalším přínosem pro životní prostředí. Evropská centrála Wood-Mizer® v Kolo v Polsku oslavuje v roce 2005 své 15. výročí. V roce 1990 byla v Polsku založena Wood-Mizer Industries Sp. z o.o., aby poskytla mateřské firmě Wood-Mizer základnu, ze které by reagovala na specifické potřeby svých evropských zákazníků. Na oslavu tohoto jubilea vytvořila firma Wood-Mizer ve spolupráci se svými distributory 5 kompletů pil za velice speciální ceny. Teď můžete zahájit své podnikání nebo rozšířit stávající s vysoce kvalitním pilařským vybavením od firmy Wood-Mizer s velikou úsporou oproti standardnímu ceníku. Pro získání dalších podrobností kontaktujte svého distributora Wood-Mizer-Servis s.r.o.
www.woodmizer.cz

Základním znakem frézky (obráběcího centra) s posuvným stojanem po samostatném loži FU(Q) je jeho stavebnicová koncepce, která umožňuje značnou variabilnost sestavení při použití různých typů vřetenových hlav. Stroj je určen k třískovému obrábění materiálů s širokou možností technologického využití v operacích frézovacích, vrtacích, vyhrubovacích, vystružovacích a závitovacích včetně řezání závitů nožem. V základním provedení se stroj dodává s řídícím systémem HEIDENHAIN - iTNC 530, odměřováním HEIDENHAIN a digitálními pohony INDRAMAT - PWD. Stroj FU(Q) je vybaven řetězovým zásobníkem nástrojů s kódovým místem. Vyhledávání a dopravení nástroje do vyčkávací polohy se provádí během pracovní operace stroje. Ruční ovládání zásobníku je umístěno na jeho boku. Dále je stroj vybaven zásobníkem pro 3 automaticky měnitelné hlavy, které si zákazník vybere z nabízené řady.
www.tos-kurim.cz

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

73

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
162122
23242526272829
     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..