Google překladač: English Deutsch

Ve společnosti Rexel Sweden AB, sídlící ve městě Årsta nedaleko Stockholmu, se rozhodli zvýšit produktivitu svých pracovišť a obrátili se proto na Helge Nyberg AB. Jedním z důvodů byl i předchozí úspěšný projekt realizovaný v dalším podniku této skupiny, ve společnosti Storel z Gothenburgu. Rexel nabízí mimo jiné i inovativní a trvale udržitelná elektrotechnická řešení a elektrotechnický materiál pro průmysl, bytové vybavení a komerční sektor.

toyo1

Skupina má zastoupení ve 37 zemích a má více než 30 000 zaměstnanců. V Årsta pracuje sedm desítek zaměstnanců. Jeden místo šesti skladů Ze šesti různých skladů se má na ploše závodu o rozloze 17 000 m 2 stát jeden, který umožní snadnou manipulaci a rozšiřování systému o stále nové artikly. Probíhající projekt zahrnuje požadavek přesunutí položek s vysokou frekvencí vychystávání z vyšších úrovní na police ve spodních úrovních. Manipulace s těmito položkami pomocí vozíků se zdvižnou plošinou byla časové příliš náročná, takže budou namísto toho vychystávány pomocí tažných vozíků a roltejnerů se schůdky společnosti Helge Nyberg AB. Maximální výška umístění položek s vysokou frekvencí vychystávání bude omezena na 2 metry. Více objednávek vyřízených v jedné směně Podobné vychystávací vozíky jsou jinou společností této skupiny, sídlící v Gothenburgu, používány již 15 let a tato společnost je vzorem pro zefektivnění práce i ve stockholmském podniku. „Personál si vozíky Helge Nyberg oblíbil pro jejich rychlost a snadnou ovladatelnost", říká Gabriel Chamouni, zodpovědný za provoz skladu. Přemístění zboží již přineslo ovoce v podobě nárůstu produktivity. Každou směnu zde vychystají více a více objednávek. Dalších 15% zboží ve skladu by mělo být manipulováno vozíky Helge Nyberg AB, než bude dosaženo stejných úrovní, jako v Gothenburgu.

Snadná výměna roltejnerů
Počítačový systém Molp vybírá, který druh krabic by se měl použít pro jednotlivé druhy zboží, a také kolika krabicemi by měl být roltejner naplněn. Velikost krabice je určena hmotností a rozměrem zboží. Systém dokáže sloučit větší množství objednávek a automaticky vytvořit optimální jízdní trasu pro vychystávání. V rámci jedné trasy lze vychystat až 25 objednávek.
Když je vychystání hotovo, je roltejner v nákladové zóně odpojen a objednávka je připojena k ostatním objednávkám pro stejného zákazníka z jiných systémů. „Intenzivně pracujeme s reporty a naměřenými daty z našeho systému. Toky zboží v rámci procesu vychystávání se tak neustále zlepšují," říká Gabriel. „Helge Nyberg nám úspěšně pomohli rychle a hladce zvýšit naši produktivitu i efektivitu. Jsme maximálně spokojeni. A jelikož vidíme, jak skvěle vše funguje v Gothenburgu, jsme přesvědčeni, že vše půjde stejně dobře také zde, ve Stockholmu," dodává závěrem. Vozíky pro Rexel dodává globální partner Helge Nyberg AB, společnost Toyota Material Handling, pod značkou BT-Movit TSE100W-609.

www.toyota-forklifts.cz

toyo2

 Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..