Google překladač: English Deutsch

toyo1Realizace projektu je výsledkem partnerské spolupráce společností Air Liquide, Hypulsion, Toyota Material Handling, Crown, Diagma a FM Logistic. Pilotní projekt podporuje EU prostřednictvím organizace Union Fuel Cell And Hydrogen Joint Undertaking, která se zabývá podporou řešení využívajících vodíkové palivové články jako pohon v dopravě a přepravě s cílem snížit uhlíkovou stopu v ekonomice.

FM Logistic je vedoucí francouzskou logistickou společností s pobočkami ve 12 zemích. Středisko v Neuville pracuje na ploše více než 85,000 m2. Jde o typickou logistickou aplikaci s rozsáhlou manipulací ve vícesměnném provozu, která neustále hledá efektivnější - a současně dlouhodobě udržitelné - procesy svého podnikání. Vozíky poháněné vodíkovými palivovými články jsou cestou jak dosáhnout vyšší produktivity ve srovnání se standardními provozy, kde dochází k časovým ztrátám při výměně a nabíjení baterií na konci každé směny.

Doplnění paliva do tlakové nádoby vozíku je otázkou minut - obdobně jako při tankování osobních aut. K dispozici je pak dostatek paliva pro dalších 9-10 hodin manipulace. Používání vodíku jako paliva významně podporuje udržitelnou logistiku s nízkou spotřebou uhlíku.

FM Logistic provozuje nyní smíšenou flotilu standardních elektrických vozíků a vozíků s vodíkovými palivovými články. Pilotní projekt byl zahájen s výhledem na převedení všech 84 vozíků střediska na vodíkové palivové články, jakmile bude funkčnost koncepce výsledky projektu potvrzena. Pak se středisko v Neuville stane první logistickou aplikací v Evropě, která bude vodíkovými palivovými články pohánět kompletní flotilu svých manipulačních vozíků.

Craig Walby, Director of Product management společnosti Toyota Material Handling Europe dodává: "Jsme hrdí na to, že se na tomto projektu podílíme a že spolu s našimi partnery podporujeme efektivní využití vodíkových palivových článků v Evropě. Partnerství dodavatele vozíků, paliva a dalších technologií společně s odbornými institucemi EU představuje relevantní kombinaci zkušeností, která zvládne dodat zákazníkům naprosto funkční řešení. Spolu s partnery pracujeme nyní na vyzkoušení naší společné koncepce v FM Logistic. Palivové články využívající vodík jako alternativní palivo mají velký potenciál přinést vylepšená provozní řešení uživatelům, snížit spotřebu uhlíku a přispět tak k čistší budoucnosti."

www.toyota-forklifts.czKalendář akcí

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..