Google překladač: English Deutsch

Potřeba sladění interoperability a bezpečnosti v oblasti evropského železničního průmyslu mění řadu národních legislativních předpisů tak, aby byly vyhovovaly novým evropským směrnicím sestaveným s ohledem na vývoj společných opatření. Klíčový požadavek v hledání takovéto standardizace nutně vede konstruktéry a výrobce komponent k vývoji metodiky ověření požární bezpečnosti založené na provozních vlastnostech, která vyhovuje EN 45545-2, standardu, jenž zahrnuje požární bezpečnost u vysokorychlostního i konvenčního vozového parku.Kompresní uzávěr E3 se vyznačuje lehkou hliníkovou konstrukcí a poskytuje vyšší únosnost a delší životnost pro instalace v těžkém provozu.

southco1

Jedním z takovýchto návrhářů a výrobců je Southco, vedoucí dodavatel kompresních uzávěrů pro globální železniční průmysl. Southco vyvinulo hliníkový kompresní uzávěr, který je jeho prvním, jenž byl testován podle evropského požárního standardu a nyní je uváděn na trh. Tento uzávěr, nejnovější člen rodiny v průmyslu osvědčených kompresních uzávěrů E3 Vise Action od Southco, je navržen pro připevnění panelů a podpodlahových aplikací v železničních vozech, kde prvořadá je požární bezpečnost, odolnost proti vibracím, utěsnění a kvalita. V případě evropského požárního standardu EN 45545-2 je zvláštní pozornost věnována uzávěrům, které kryjí mechanická a/nebo elektrická zařízení.

Požární standard specifikuje, že krycí panely musí zůstat na místě nejméně 15 minut až do teploty 600 °C. V návaznosti na to byl navržen zkušební test, aby potvrdil chování různých materiálů krytu a uzávěru použitých u vozového parku při vystavení takovým podmínkám tepla a tlaku, jak jsou specifikovány požárním standardem. Testy prokázaly, že uzávěr E3 od Southco, kombinující hliníkovou hlavu a kryt, je nejen vyhovující, ale že také překonává tlakově litou verzi.

Ulrike Sturman, marketingová manažerka Southco pro oblast dopravy, uvádí: „Výsledky testu plně potvrdily reputaci Southco jako lídra v oblasti průmyslu. My v Southco věříme, že navíc ke sjednocující se evropské protipožární legislativě náš hliníkový kompresní uzávěr E3 nabízí zákazníkům ekonomičtější řešení než tradičnější materiály, jako jsou tlakové odlitky. Testy prokázaly větší odolnost proti korozi než mají tlakově lité díly. Nižší hmotnost navíc poskytuje další výhodu pro železnice, které musí fungovat v prostředí, kde se každý kilogram počítá."

Hliníkový E3 patří k rozsáhlé prémiové řadě kompresních uzávěrů od Southco, která je založena na unikátním „Vise Action" mechanismu od Southco, jenž poskytuje jak funkci západky, tak kompresi proti vibracím a vlhkosti po souvislém pootočení o půl otáčky. V nabídce jsou různá provedení hlavy umožňující tyto uzávěry uzamknout v pozici, kde mohou být uvolněny jen otočením kliky nebo použitím klíče, což zabraňuje náhodnému otevření panelů v důsledku vibrací. Kromě jednootvorové montáže a různých provedení těles pro různé tloušťky dveřních panelů přinášejí kompresní uzávěry od Southco hladký chod, během něhož se západka přestaví za rám a je těsně dotažena jediným souvislým pootočením o půlotáčku. To rovněž pomáhá snížit a odstranit hluk a drnčení způsobené vibracemi. Tato komprese vychází vstříc i požadavkům průmyslu na ekologické neprodyšné uzavření poskytnutím odpovídajícího 6,4mm (0,25") přitažení pro utěsněné aplikace.

Ulrike Sturman uzavírá: „Southco spolupracuje se všemi hlavními evropskými hráči v oblasti železničního průmyslu a nový hliníkový uzávěr, další volba k našim špičkovým tlakově litým a nerezovým verzím, již byla schválena a použita v konstrukci železničních vozidel v Německu."

Hliníkový E3 patří k rozsáhlé prémiové řadě kompresních uzávěrů od Southco, která je založena na unikátním „Vise Action" mechanismu od Southco, jenž poskytuje jak funkci západky, tak kompresi proti vibracím a vlhkosti při souvislém pootočení o půl otáčky.

Společnost Southco je přední světový dodavatel technických řeení pro přístup, včetně zámků, uzávěr, závěr, pantů a klik a dalího přísluenství pro použití v lodích, při výstavbě sítí, telekomunikacích, výpočetní technice, automobilovém průmyslu, letectví, hromadné dopravě, terénní a stavební technice, rekreačních vozidlech/karavanech, průmyslových strojích a vzduchotechnice.
Southco se specializuje zejména na zakázková technická řeení a poskytování globální podpory svým hlavním zákazníkům.
Společnost si klade za cíl stát se virtuálním technickým centrem pro technická řeení přístupu a poskytovat služby pičkové kvality pro dosažení maximální spokojenosti zákazníků. Závazek společnosti Southco vůči svým zákazníkům zní spojovat, vytvářet a inovovat k nalezení nejlepího řeení pro každý technický problém v oblasti přístupu.

www.southco.com

southco2

 Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..