Google překladač: English Deutsch

Simon Williamson z firmy Southco popisuje potřebu zvyšovat úroveň zabezpečení datových center prostřednictvím inteligentních systémů přístupu do serverových skříní. Experti z průmyslu upozorňují odborníky informační systémy, že do roku 2016 lze předpokládat přijetí vládních nařízení, jež budou určovat minimální fyzickou úroveň zabezpečení pro infrastrukturu datových center. Již nebude možné ukládat data tam, kde nebudou chráněna přísnými bezpečnostními pravidly, a vedoucí pracovníci průmyslových podniků se musí na tuto změnu včas připravit.

4734 H3-Data-centre-ad-2014

Na zájmy a rostoucí odpovědnost provozovatelů datových center reaguje prudce se rozvíjející trh v oblasti výpočetní infrastruktury tím, že se rozrůstá o nástroje pro fyzické a síťové zabezpečení serverů, a v souvislosti s tím je kladen stále větší důraz také na řešení pro kontrolu přístupu na všech úrovních. Zabezpečovací systémy datových center se obecně zaměřují na fyzickou ochranu perimetru oddělujícího chráněnou zónu od okolí a na systémy řízení přístupu do budov a serverových sálů. Klíčovým aspektem celkového zabezpečení systému je však integrace zabezpečení všech zařízení datových center, od ochrany perimetru až po zabezpečení zařízení v jednotlivých serverových skříních. Kontrola přístupu jako součást celkové správy zabezpečení systému hraje v návrhu, konstrukci a výstavbě infrastruktury datových center životně důležitou roli.

Narušení zabezpečení nemá za následek jen více odstávek a provozní ztráty, ale jsou zde také problémy spolehlivosti přístupu k datům, zachování integrity podnikového informačního systému s tím spojená ztráta dobré pověsti na trhu. V typickém případě však bývají opatření k řízení přístupu osob do jednotlivých sálů datového centra přehlížena, a proto je pro zabezpečení serverových skříní vyžadována stejná míra zabezpečení, která je využívána pro řízení přístupu do budovy datového centra. Jako prevence ztrát dat, nezřídka spojených s velkými škodami, a jako opatření nezbytné k zajištění shody s bezpečnostními doporučeními je důležité ověřování povolení přístupu do jednotlivých serverových skříní, zvláště tam, kde je v datovém centru umístěno množství rozváděčů se servery, v nichž jsou ukládána data pro různé podniky. Nejlepší způsob, jak propojit úroveň zabezpečení budovy se zabezpečením přístupu k jednotlivým skříním serverů, je jednotný elektronický přístupový systém.

Velkou péči je třeba věnovat výběru elektronických zámků. Spolehlivý, inteligentní přístupový hardware a přístupové systémy společně přispějí k prevenci záměrného zneužití zařízení a současně zvyšují užitnou hodnotu zámku.

Společnost Southco kombinuje své znalosti a zkušenosti v oblasti technických řešení zámků s pokrokovými elektronicky ovládanými závorami a v oblasti zařízení pro řízení přístupu pro vytvoření úplných a inteligentních systémů řízení přístupu a nabízí množství technicky výhodných řešení, která jsou vhodná pro požadavky různých aplikací.
Speciálně pro serverové skříně datových center vyvinula firma Southco elektronický zámek H3-EM Electronic Locking Swinghandle se snímačem Integrated Proximity Reader, kombinovaný se sadou Security System Integration Kit.

Zámek H3-EM se vyznačuje jednoduchou přípravou k montáži, s jediným otvorem v panelu, a díky tomu je kompatibilní se standardy zámků pro rozváděčové skříně pro výrobce OEM i pro oblast retrofitu. Jestliže je napojen na systém řízení přístupu, umožňuje zámek H3-EM v kombinaci se snímačem Integrated Proximity Reader uživatelům snadno sledovat a zaznamenávat přístup k elektronickým zámkům a poskytuje auditovatelné záznamy ve shodě s regulatorními požadavky, např. HIPAA, HITECH nebo Sarbanes-Oxley.

Sada Security System Integration Kit představuje kompletní systém, který nabízí jednoduchý a cenově efektivní způsob, jak řídit a monitorovat přístup na úrovni jednotlivých serverových skříní v datových centrech. Po integraci se stávajícím systémem řízení přístupu do datového centra umožňuje tato nová sada kompletní řízení a monitorování přístupu na dálku do budovy, do jednotlivých sálů i k jednotlivým serverovým skříním.

Ochrana citlivých dat a shoda s bezpečnostními standardy je u datových center stále nejvyšší prioritou. Elektronické přístupové systémy, jako např. ty, které nabízí firma Southco, poskytují zvýšenou míru zabezpečení serverových skříní, lze je přizpůsobit bezpečnostním pravidlům uživatele a spolupracují se stávajícím uživatelským rozhraním. Vytvářejí tak jednotný zabezpečovací systém pro celé datové centrum.

Společnost Southco je přední světový dodavatel technických řešení pro přístup, včetně zámků, uzávěr, závěr, pantů a klik a dalšího příslušenství pro použití v lodích, při výstavbě sítí, telekomunikacích, výpočetní technice, automobilovém průmyslu, letectví, hromadné dopravě, terénní a stavební technice, rekreačních vozidlech/karavanech, průmyslových strojích a vzduchotechnice.
Southco se specializuje zejména na zakázková technická řešení a poskytování globální podpory svým hlavním zákazníkům.
Společnost si klade za cíl stát se virtuálním technickým centrem pro technická řešení přístupu a poskytovat služby špičkové kvality pro dosažení maximální spokojenosti zákazníků. Závazek společnosti Southco vůči svým zákazníkům zní spojovat, vytvářet a inovovat k nalezení nejlepšího řešení pro každý technický problém v oblasti přístupu.

south2Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..