Google překladač: English Deutsch

BASF očekává, že chemická výroba poroste až do roku 2020 výrazně rychleji než celosvětové HDP. Nicméně, podnikatelské prostředí se od doby, kdy v roce 2011 společnost BASF představila svou strategii „We create chemistry"", výrazně změnilo. „Hlavní trhy nerostly tak rychle, jak se očekávalo. Cena ropy byla nepředvídatelná a zásadně poklesla.

basf 1

Geopolitika potom přispěla k vyšší volatilitě," řekl Kurt Bock, předseda představenstva společnosti BASF SE, při příležitosti BASF Investor Day 2015 v Ludwigshafenu. Z toho důvodu společnost BASF mírně upravila svá očekávání, která pro období od roku 2015 do roku 2020 v rámci globálního ekonomického prostředí měla. První hodnota v následujícím přehledu představuje tempo meziročního růstu, v závorkách je uvedena hodnota z roku 2011.
- Růst hrubého domácího produktu: 3,0 % (3,2 %)
- Růst průmyslové výroby 3,5 % (3,7 %)
- Růst v chemické výrobě: 3,9 % (4,0 %)
Vývoj v jednotlivých regionech se liší a rozvíjející se trhy zůstávají hnací silou globálního růstu. Mezi největší chemické trhy již patří Asie a Tichomoří.
Projekty společnosti BASF by měly západní Evropu dostat zpět na cestu růstu. Konkurenceschopná cena surovin a rozšiřující se ekonomika zase pomůže růstu chemické výroby v Severní Americe.
Společnost BASF si nyní klade za cíl růst tržeb, který by měl být rychlejší než růst celosvětové chemické výroby. Zisk BASF před zdaněním by měl být výrazně vyšší než zisk v globální chemické výrobě. „I nadále budeme jako jedna společnost představovat přidanou hodnotu. Náš kompozitní přístup je hlavním důvodem úspěchu v posledních 150 letech a velmi dobře nám poslouží i v budoucnu," doplňuje Kurt Bock. Aby společnost BASF mohla naplnit své cíle, nastavila si následující priority.

Inovace: V letošním roce BASF dosáhne svého cíle generovat 10 miliard € z prodeje produktů a řešení, které působí na trhu od roku 2010. Společnost BASF má za cíl udržet své R&D výdaje přibližně ve výši 3 % z tržeb bez zahrnutí ropy a zemního plynu.
Investice: Po letech, kdy se společnost BASF věnovala velkým investičním projektům, chce v následujících letech srazit kapitálové výdaje mírně nad úroveň odpisů.
Průběžné řízení portfolia: Asi 70 % odvětví, v nichž BASF působí, již obsadilo horní tři příčky na trhu. Nyní chce společnost přijít s další specialitou a obchodním řešením, jakými jsou plán inovací
a akvizice.
Udržitelnost: BASF nechala provést posouzení udržitelnosti na přibližně 98 % svého portfolia čítajícího více než 60.000 specifických produktových aplikací. Společnost si klade za cíl dále zvýšit podíl produktů a řešení, které tvoří významný příspěvek v hodnotovém řetězci udržitelnosti.
Provozní dokonalost: BASF oznámila zahájení programu s názvem DrivE, který má pomoci zvýšit efektivitu. Program bude probíhat od roku 2016 do roku 2018 a výsledkem by měl být na konci roku 2018 roční výdělek ve výši 1 miliardy €.
BASF se hodlá i nadále soustředit na generování hotovosti. Od roku 2010 do roku 2014 měla BASF volný cash flow vyšší než 15 miliard €. Za více než pět let práce společnost vyplatila na dividendách již 12 miliard €. „Jsme odhodláni i nadále zvyšovat výnosy. Naším cílem je také dosahovat prémií na investičních nákladech. Zároveň budeme pokračovat s naší progresivní dividendou politikou," řekl Dr. Hans-Ulrich Engel, finanční ředitel společnosti BASF.
Prezentaci, v níž během Investor Day Dr. Kurt Bock a Dr. Hans-Ulrich Engel nastínili směr, jímž se společnost bude nadále ubírat, lze nalézt zde:

www.basf.com/investorday2015Kalendář akcí

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..