Google překladač: English Deutsch

Společnost BASF otevřela nové výzkumné centrum v německém Ludwigshafenu, poblíž slavné laboratoře Amoniak. Pilotní závod na vývoj katalyzátorů a souvisejících procesů bude provozovat globální výzkumná jednotka Process Research & Chemical Engineering. Laboratoř disponuje modulárními testovacími zařízeními, digitálními technologiemi pro lepší vizualizaci a správu pilotních výrobních závodů stejně jako digitalizovaným pracovním prostředím.

basf01


Aby mohlo nové centrum vzniknout, kompletně se v uplynulých dvou letech vyprázdnila a zrenovovala budova stará 60 let. Výzkum sídlí v přízemí budovy, v patře nad ním bude rekonstrukce nadále pokračovat. BASF investuje do komplexu řádově jednotky milionů eur ročně. Po dokončení modernizace by se budova měla stát centrálním místem pro experimentální práci s automatizovanými pilotními zařízeními pro kapalné a plynné látky. „Význam segmentů Chemicals a Industrial Solutions společnosti BASF stále roste a spolu s ním roste i potřeba výzkumu nových výrobků a procesů," říká Detlef Kratz,  vedoucí výzkumného oddělení Process Research & Chemical Engineering. „V našem pilotním závodě využíváme k experimentům ty nejmodernější technologie. Díky tomu můžeme pokračovat v dalším výzkumu, zkrátit délku projektů v oblasti výzkumu a vývoje a zároveň zvyšovat kvalitu sběru dat. Systematicky se tak snažíme zvyšovat pravděpodobnost úspěchu projektů."

Uživatelská přívětivost a bezpečnost dat na prvním místě
Při plánování a výstavbě pilotních závodů, kdy jsou některé jejich části modulární, jsou aspekty jako uživatelská přívětivost nebo snadná údržba stejně důležité jako zjednodušování pracovních procesů prostřednictvím digitalizace. Pilotní provozy se mohou řídit i monitorovat pomocí pracovních jednotek  nebo i počítače, tabletu či smartphonu. Díky softwaru hteControlTM se mohou experimenty plánovat a provádět v různých řídicích systémech. Výsledná data z měření a analýzy se automaticky shromáždí, logicky uspořádají a zpřístupní dalšímu vyhodnocení. Koncept nového technologického centra doplňuje profesionální správa procesních i analytických dat, která výrazně pomáhá automatizaci a vyhodnocení všech procesů. Zaměstnanci tak mají optimální podmínky k vývoji nových řešení a katalýzy.

basf03

basf02Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news