Google překladač: English Deutsch

Během nadcházejících let bude stavebnictví čelit velkým výzvám. V široké škále projektů – ať už půjde o výstavbu nových budov, rekonstrukce, či zařizování interiéru – nastane značná poptávka po progresivních a udržitelných výrobcích. Jak skloubit energetickou účinnost, architektonické ambice a prvotřídní domácí pohodlí? Odpověď přináší nová izolační pěna ve spreji Elastospray® LWP od společnosti BASF, jež kombinuje špičkový izolační výkon s nejvyšší dosažitelnou mírou ochrany životního prostředí.

basf1

 

Silný výkon pro energeticky úsporné a esteticky zdařilé budovy
Systémy Elastospray® LWP představují novou generaci osvědčených pěn ve spreji. Kromě snížení dopadu na životní prostředí mají, tak jako i starší produkty stejné řady, skvělé izolační schopnosti; za ně vděčí zejména struktuře uzavřených buněk, kterou vytvářejí. Díky svým vynikajícím vlastnostem se Elastospray® LWP výtečně hodí na všechny aplikace vyžadující rychlé, jednoduché, cenově výhodné a udržitelné stavební postupy. Pěna je vhodná pro téměř všechny části obvodového pláště budov. Zaujme především nízkou tepelnou vodivostí, a to díky své struktuře uzavřených buněk a vzduchotěsnosti, čímž umožňuje budovu izolovat bez vzniku tepelných mostů. Kromě toho pěna vykazuje optimální mechanické vlastnosti, jako jsou vysoká pevnost v tlaku a přiměřená propustnost vodní páry. V nových i renovovaných, obytných i obchodních budovách přináší Elastospray® LWP jistotu pohodlí a ideálního vnitřního klimatu.

Rychlá odpověď na směrnici EU
Ve své snaze zamezit změně klimatu si Evropská unie klade za cíl drasticky zredukovat fluorované plyny s vysokým potenciálem globálního oteplování. Související nařízení EU vytváří požadavek na snížení emisí těchto plynů v členských zemích do roku 2030 o dvě třetiny. Pro průmysl to znamená nutnost nahradit fluorované uhlovodíky, jež se běžně používají jako nadouvadla v rozprašovaných pěnách, ekologicky šetrnějšími alternativami. „Klimatické změny patří k největším výzvám současné doby. V BASF se stále snažíme přicházet s novými výrobky, jež podporují snižování emisí skleníkových plynů a udržitelné využívání zdrojů," vysvětluje Jesper Bjerregaard, ředitel marketingu pro stavebnictví v divizi Performance Materials. Rychlým vývojem produktové řady Elastospray® LWP
i jejím brzkým uvedením na trh v průběhu roku 2017 obhájila BASF pozici průkopníka ve svém oboru.

basf2