Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

haber01Začátkem září došlo k fúzi společností Haberkorn Ulmer s.r.o. a Ernst Glogar s.r.o. Haberkorn tak úspěšně dokončil akvizici, započatou v loňském roce, a rozšířil tak svoji nabídku o oblast hydraulických komponentů. Po úspěšné integraci na evropských trzích tedy i v České republice dochází ke spojení těchto dvou významných firem v oblasti strojírenství.

Celý článek...

Mesing-250Již řadu let probíhá úspěšná spolupráce dvou brněnských na metrologii orientovaných pracovišť – MESING, spol. s r.o. a ÚPT AV ČR, v. v. i. Jejich kolektivy společně vyvinuly řadu atypických zařízení, která získala mj. i vysoká ocenění na MSV Brno. Na tom letošním vystaví unikátní systém na automatické bezkontaktní měření koncových měrek, sadu prvků pro mikro- i nanometrická měření a také třeba zařízení na měření rozměrů žhavých součástek v průběhu kovacího procesu.

Celý článek...

Obrábění on-line

01 Září 2012

pramet obr1Na Mezinárodním strojírenském veletrhu si odbude premiéru interaktivní film, který představí úspěšné aplikace Pramet nástrojů napříč světovými trhy. Při příležitosti MSV představí Pramet Tools rovněž ucelený trojlístek internetových služeb, které poskytnou kompletní informační servis uživatelům řezných nástrojů.

Celý článek...

nke_obr1Pro valivá ložiska a kovové součásti vystavené přímému působení vlhkosti a korozním činitelům nabízí společnost NKE Austria GmbH galvanickou povrchovou úpravu, která zajistí cenově výhodnou ochranu proti korozi. Nová, zlepšená povrchová úprava SQ171E je ještě tenčí a ještě déle odolná proti korozi, než předchozí verze. Povrchová úprava chrání ložiska a součásti v oblasti dopravní techniky, zemědělských strojů, v chemickém a farmaceutickém průmyslu, stejně jako součásti kompresorů a čerpadel.

Celý článek...

Turbo_G5_inNa základě mnohaletých zkušeností při výrobě objemových dmychadel, již od roku 1868 a od roku 1943 při výrobě šroubových kompresorů, pravidelně nastavuje Aerzen nové standardy pro kvalitu a inovace zařízení se dvěma rotačními písty. Aerzener Maschinenfabrik GmbH je průkopníkem v kompresorových technologiích a je dnes jedním z předních výrobců v této oblasti. Aerzen nyní poprvé představuje zcela novou technologii turbo dmychadel a rozšiřuje tak svou nabídku i o segment zařízení s kontinuálním průtokem.

Celý článek...

TOM_2032Dánská společnost, v jejímž názvu Universal Robots chybí už pouze jméno Rossum, se možná inspirovala při hledání svého jména hrou Karla Čapka R.U.R. Nevyrábí ovšem humanoidní roboty, ale malá robotická ramena, využitelná v mnohých oblastech lidské činnosti. Nahrazuje jimi člověka například v jednoduchých stále se opakujících výrobních operacích, aby nedopadl jako Charlie Chaplin v Moderní době. Odborným novinářům v Praze, Brně a Ostravě představila robota z dílny Universal Robots sympatická obchodní zástupkyně Svetlana Vinogradova. Sama o sobě tvrdí, že není žádný technický typ, ale robot má tak jednoduché ovládání, že je ho schopna představit i té nejodbornější veřejnosti.

Celý článek...

Lukas-logoSpolečnost LUKAS-ERZETT je významným a uznávaným dodavatelem nástrojů pro broušení, frézování a leštění. Zákazníky společnosti LUKAS jsou významné strojírenské, slévárenské, plastikářské a další výrobní podniky celého světa. LUKAS CZ provozuje výhradní zastoupení LUKAS-ERZETT (sortiment brusných nástrojů), vlastní skupinové značky ROTTLUFF (sortiment řezacích a brousicích kotoučů, diamantové nástroje), LESSMANN (technické kartáče) a prodej brusiva dalších výrobců. Dodáváme nástroje pro broušení, frézování, předleštění, finalizaci povrchů i leštění. Jsme držiteli certifikátu systému řízení jakosti dle normy ČSN EN ISO 9001:2008. Mateřská společnost LUKAS ERZETT je certifikována dle DIN EN ISO 9001:2008 a VDA6-4.

Navštivte společnost LUKAS na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně ve dnech 10.–14. září 2012 v pavilonu F, stánek 75.
www.lukas-obchod.cz

 

SolidWorks Electrical

16 Srpen 2012

SolidWorks-ElectricalDassault Systèmes, 3D EXPERIENCE Company, která se řadí ke světové špičce v oblasti softwaru pro 3D navrhování, tvorbu 3D digitálních prototypů a správu životního cyklu výrobků (PLM), představila nové aplikace SolidWorks Electrical. Nová nabídka zahrnuje inovativní nástroj pro 2D schematické navrhování na systémové úrovni a výkonný přídavný modul pro 3D modelování elektrických prvků v konstrukčním systému SolidWorks. Společně jsou propojeny v reálném čase.

Celý článek...

roboti-01Odense (Dánsko)/ 17. dubna 2012 – Zcela nový typ robotické paže optimalizuje průmyslovou výrobu v řadě zemí světa. Návratnost investice do robotů společnosti Universal Robots je díky jejich flexibilitě a adaptabilitě téměř okamžitá, a to jak v malých, tak velkých podnicích. Nyní jsou tyto inovativní roboty dostupné i v České republice a na Slovensku.

Celý článek...

kovosvit-01MCU 630V-5X je léty a desítkami spokojených zákazníku prověřený souvisle řízený pětiosý frézovací stroj pro přesné a produktivní obrábění, který si svoji pozici na trhu vydobyl nikoli množstvím, ale kvalitou a individuálním přístupem. Stroj vyniká bezkonkurenční robustní nosnou konstrukcí, která skrze tuhost přináší stabilitu a dlouhodobě stálou kvalitu obráběných rovinných i obecných tvarových ploch.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

232

Kalendář akcí

<<  Srpen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..