Společnost Parker Hannifin, globální lídr v oblasti technologií pohybu a řízení, uvádí na trh převodník proudu, napětí a frekvence s označením SCMA-VADC-710. Tato snadno ovladatelná jednotka je zařazena mezi měřicí přístroje řady SensoControl, jako jsou Parker Service Master Plus nebo The Serviceman Plus.

Lineární vedení z plastu? Ale ano, jde to. Společnost igus, kterou v Česku výhradně zastupuje litoměřická firma HENNLICH, rozšířila svou produktovou řadu drylin W o lineární kluzná vedení s kolejnicemi z plastu vyztuženého skleněnými vlákny. Tato nekovová alternativa pomáhá od firem vyrábějících automobily až po výrobce laboratorní techniky uspořit náklady a snížit hmotnost jejich celkové konstrukce.
V rámci svého aktuálně největšího logistického projektu převezl DB Schenker 100 000 tun komponentů pro stavbu tří obřích elektráren společnosti Siemens AG v Egyptě. Kvůli přepravě turbín, generátorů, transformátorů nebo boilerů z USA a Evropy do Egypta přestavěl DB Schenker rybářský přístav Burullus na přepravní hub.
Společnost NUVIA uspěla v dalším výběrovém řízení na výstavbu nejvýkonnějšího neutronového zdroje na světě ve švédském Lundu. „Nově zde dodáváme naši patentovanou technologii pro radiační stínění a konstrukční prvky v hodnotě 100 milionů korun," říká Martin Pazúr, předseda představenstva NUVIA a.s. Česká firma patří mezi generální dodavatele projektu. Z kraje roku získala obří zakázku na dodávku vodního chlazení a kompletní vzduchotechniky za 350 milionů korun.
Nové vertikální pětiosé obráběcí centrum Makino L2 se vyznačuje velkou přesností a tuhostí při velmi malém půdorysu. Na letošním veletrhu EMO v Hannoveru budou představeny dva modely, určené pro indexované obrábění a obrábění oběžných kol. Oba jsou navržené s ohledem na potřeby těch zákazníků, kteří potřebují vyrábět menší díly, ale ve velkých sériích, a jsou připravené na automatizaci.
ALS Czech Republic, významná divize jednoho z největších celosvětově působících poskytovatelů laboratorních analytických služeb na světě, slavnostně otevře 21. září 2017 novou špičkovou laboratoř pro farmaceutický průmysl. Co se týká rozsahu nabízených služeb a kapacit, jedná o vůbec jednu z největších komerčních laboratoří v regionu střední a východní Evropy.
Lepší rozlišení, kruhová polarizace, vylepšená diagnostika nebo koeficient spolehlivosti SFF 93,2 %. To je jen několik předností nového bezkontaktního radarového hladinoměru Pulsar R86 z dílny společnosti Magnetrol, kterou v Česku výhradně zastupuje společnost HENNLICH. Pulsar 86 tak díky svým vlastnostem umožňuje měření hladiny i ve velmi náročných prostředích.
Vysoké procento využití disponibilního objemu skladu se promítá do zcela zásadní úspory nákladů při využívání stávajících prostor i při budování nových skladových hal. Všechny výhody systému jsou absolutně nejmarkantnější při nasazení v chlazených skladech nebo v mrazírenských provozech. Čím vyšší je cena skladování, obslužných vozíků i cena práce řidičů, tím je nasazení Radioshuttle výhodnější a návratnost investice kratší.
Společnost HUAWEI, přední poskytovatel řešení pro informační a komunikační technologie, na konferenci Mobile World Congress Shanghai 2017 spolu s China Mobile a SAIC Motor úspěšně demonstrovala první technologii dálkového ovládání automobilu založenou na 5G. Řidič byl na vzdálenost 30 kilometrů schopen udržet veškerou kontrolu nad vozidlem. Dálkové ovládání má v budoucnu velký potenciál využití, ať už v těžebním či odpadovém průmyslu, či v případě nouzových situací, jako jsou záchranné mise v oblastech zasažených přírodní či jinou katastrofou.
LASCAM systems nyní dodává prémiové stroje pro laserové řezání od předního světového výrobce společnosti HK Laser & Systems, která má silné postavení na trzích v Asii a USA a v současnosti vstupuje na evropské trhy. Společnost HK Laser & Systems získala několik certifikací v oblasti laserových technologií a ocenění pro své produkty, včetně Red Dot Design Award, Good Design Award a iF Product Design Award.








