Google překladač: English Deutsch

Společnost Interroll rozšiřuje svůj koncept decentralizovaného řízení a pohonů, který je už léta úspěšně používán s 24V DC pohony Interroll Roller Drive a řídicím systémem Interroll MultiControl pro zónovou bezdotykovou akumulaci. Nyní tedy nabídka zahrnuje také speciální řešení pro dopravu palet. Společnost Interroll Group, přední světový dodavatel řešení pro zajištění toku materiálu, nyní umožňuje realizovat dopravu palet s bezdotykovou akumulací.

Pallet-Control 03

Nová řídicí jednotka Pallet Control 6000, která je již dostupná na trhu, je klíčovou komponentou kompletního řešení, jehož dalšími součástmi jsou dopravníkové válečky, řídicí systém MultiControl a pohon Interroll Pallet Drive. To dovoluje pro pohon dopravníku používat 400V AC motory.

Nové řešení umožňuje dosáhnout nepřerušovaného, bezproblémového toku materiálu: až dosud byly paletové dopravníky s bezdotykovou akumulací obvykle spojeny s velkými náklady na řízení prostřednictvím softwaru v programovatelném automatu (PLC) a na pomocnou pneumatiku, zajištující automatický pohyb zboží z překládacího bodu např. ke stohovacímu zařízení nebo vysokozdvižnému vozíku ve skladu. Ovšem řešení od firmy Interroll eliminuje potřebu centralizovaného připojení k PLC a jeho programování. Nová řídicí jednotka slouží jako vazba mezi pohonem a osvědčeným systémem MultiControl, který zajišťuje kompletní logické řízení pro dopravníky s bezdotykovou akumulací.

Jednoduchý, s velkou energetickou účinností, šetrný k dopravovaným předmětům a kompaktní

Paletový dopravník používající techniku Interroll je energeticky úsporný, protože není v provozu po celou dobu v celé své délce. Obvykle jej lze rozdělit do různých zón, které jsou potom podle potřeby automaticky aktivovány a deaktivovány. Výhodou je, že elektřina je spotřebovávána jen tehdy, když je v dané zóně přepravováno zboží. Pohon palety je tedy aktivován jen v těch okamžicích, kdy je to třeba pro optimální tok palet. Integrovaná funkce softstartéru omezuje rozběhový moment, což snižuje zatížení všech mechanických komponent a zajišťuje optimální zrychlení palety. Řídicí modul Pallet Control také reguluje doběh palety po té, co je pohon Pallet Drive vypnut.

Dalším přínosem tohoto řešení je jeho kompaktnost: bubnový motor pohonu Interroll Pallet Drive má stejné rozměry jako válečky dopravníku. Může být proto zcela bez problémů zabudován do profilu dopravníku. To znamená, že pohonná jednotka nepotřebuje žádné místo navíc a dopravník může být umístěn přímo na podlahu nebo vestavěn do otočného stolu. Ve srovnání s řešeními využívajícími externí motor s převodovkou to představuje značnou úsporu místa.

Použití systému MultiControl, certifikovaného pro PROFINET, EtherNet/IP a EtherCAT, umožňuje snadno vizualizovat celou řízenou soustavu dopravníků. Je proto velmi jednoduché ji ovládat.

Komponenta pro Logistiku 4.0: data o provozu a funkce pro preventivní údržbu

Systém má mnoho funkcí určených pro preventivní údržbu. Softwarový nástroj Pallet Control Configurator, který lze stáhnout ze stránek firmy Interroll, umožňuje snadno měnit parametry nebo obrátit směr otáčení bez nutnosti přepojovat kabel. Využívá se přitom rozhraní USB, které je součástí systému Pallet Control. Je možné měřit okamžitý proud a spotřebu a naměřené hodnoty průběžně zobrazovat. Navíc je zobrazována celková doba provozu příslušného pohonu Pallet Drive, což umožňuje včas naplánovat potřebnou preventivní údržbu. Tím se omezují požadavky na údržbu a zkracuje doba odstávek na minimum. Ochranný tepelný rozpínací kontakt a kontinuální analýza proudové spotřeby chrání pohon Pallet Drive před přetížením. Volitelná brzda pohonu Pallet Drive může být také aktivována z řídicího systému Pallet Control. Alternativně může systém Pallet Control aktivován jinými 24V digitálními vstupy nebo analogovým vstupem 0 až 10 V DC.

Toto řešení je vhodné pro palety o hmotnosti do 1 250 kg a pro rychlosti dopravníku do 0,22 m/s. Pokrývá tedy všechny běžné aplikace paletových dopravníků na trhu.Kalendář akcí

<<  Srpen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..